Jak zainstalować Pilota WP na telewizorze?

Na jakich wersjach telewizorów dostępna jest aplikacja Pilot WP?

Samsung Tizen:

 • Samsung Smart TV z wersją systemu Tizen 4.0, Tizen 5.0, Tizen 5.5, Tizen 6.0, Tizen 6.5 (roczniki modelowe 2018 i nowsze)

Android TV:

 • wszystkie urządzenia z systemem Android TV (wersja 7.1 i w górę)

LG webOS:

 • LG Smart TV z wersją systemu webOSTV 4.5, webOSTV 5.0, webOSTV 6.0 (roczniki modelowe 2018 i nowsze)

Vestel:

 • Marki telewizorów (modele z 2018 roku i nowsze):
  • Toshiba,
  • Hitachi,

  • JVC,

  • Telefunken,

  • Finlux,

  • Digihome,

  • budżetowe modele Panasonic.

   Powyższe marki telewizorów występują również z systemem Android TV. Telewizor z systemem Vestel można poznać po wyglądzie menu oraz po nazewnictwie modeli. Te z systemem Vestel mają zawsze w oznaczeniu modelu literę "L" lub cyfrę 7 (w przypadku Telefunkenów).

   Szczegółowe wymagania techniczne znajdziesz tutaj.

   Nie masz urządzenia spełniającego minimalne wymagania techniczne? Polecamy przystawki telewizyjne z systemem AndroidTV typu Xiaomi Mi Stick/Xiaomi Mi Box lub Amazon Fire TV Stick (3. generacja i nowsze). Tutaj dowiesz się więcej.

Jak zainstalować aplikację Pilot WP na telewizorze?

1. SAMSUNG SMART TV

 1. Włącz menu główne w swoim telewizorze, za pomocą przycisku w swoim pilocie
 2. Za pomocą strzałek w swoim pilocie, przejdź do ikony APPS, a następnie ją wciśnij, oznaczoną czterema okręgami 3. Kiedy załaduje się strona APPS, przejdź do ikony wyszukiwania aplikacji, oznaczoną ikoną lupy, znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu 4. Po kliknięciu w ikonę, otrzymasz dostęp do wirtualnej klawiatury. Wpisz "Pilot WP" 5. Po wpisaniu "Pilot WP" kafelek z aplikacją znajdzie się na górze ekranu. Przejdź na kafelek, a następnie go kliknij
 6. Następnie wyświetli się plansza z aplikacją. Kliknij przycisk "Zainstaluj" 7. Po zainstalowaniu przy ikonie aplikacji pojawią się przyciski "Otwórz" oraz "Dodaj do strony głównej". Jeśli chcesz od razu przejść do aplikacji, wciśnij "Otwórz". Jeśli chcesz umieścić kafelek w menu początkowym, kliknij "Dodaj do strony głównej". Po wciśnięciu ostatniej z wymienionych opcji pojawi się domyślny pasek z aplikacjami, w którym możesz umieścić ikonę Pilota WP w dowolnie wybranym miejscu 8. Zaakceptuj ustawienia prywatności, aby przejść do aplikacji. 9. Następnie pojawi się strona główna aplikacji Pilot WP. Aby zalogować się do aplikacji, kliknij lewą strzałkę w swoim pilocie. Pojawi się menu aplikacji. Przejdź na samą górę menu i włączy przycisk "Zaloguj się" 10. Pojawi się plansza z instrukcją logowania. Postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na ekranie 11. Po zalogowaniu się wpisz kod z ekranu telewizora w wyznaczone pole i zatwierdź klikając "Dalej"


2. LG TV

 1. Włącz menu główne w swoim telewizorze, za pomocą przycisku w swoim pilocie
 2. W wyświetlonym pasku na dole ekranu przejdź do "LG CONTENT STORE", znajdującym się po lewej stronie 3. Po wyświetleniu strony, przejdź do ikony "Szukaj", oznaczoną ikoną lupy, znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu 4. Kliknij w ikonę. Otrzymasz dostęp do wirtualnej klawiatury. Wpisz "Pilot WP" 5. Po wpisaniu "Pilot WP" kafelek z aplikacją znajdzie się na środku ekranu. Przejdź na kafelek, a następnie go kliknij 6. Kliknij przycisk "INSTALUJ" 7. Po zainstalowaniu kliknij przycisk "URUCHOM", jeśli od razu chcesz cieszyć się aplikacją Pilot WP. Kafelek z aplikacją będzie znajdował się na ostatnim miejscu paska menu głównego 8. Zaakceptuj ustawienia prywatności, aby przejść do aplikacji. 9. Następnie pojawi się strona główna aplikacji Pilot WP. Aby zalogować się do aplikacji, kliknij lewą strzałkę w swoim pilocie. Pojawi się menu aplikacji. Przejdź na samą górę menu i włączy przycisk "Zaloguj się" 10. Pojawi się plansza z instrukcją logowania. Postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na ekranie 11. Po zalogowaniu się wpisz kod z ekranu telewizora w wyznaczone pole i zatwierdź klikając "Dalej"


3. ANDROID TV

 1. Włącz menu główne w swoim telewizorze, za pomocą przycisku w swoim pilocie
 2. Po wejściu do menu Android TV, kliknij przycisk "Aplikacje", umieszczony po lewej stronie, oznaczonym dziewięcioma kwadratami 3. Kiedy załaduje się strona, kliknij przycisk "Odkrywaj aplikacje" oznaczony kolorowym trójkątem 4. Następnie przejdź do opcji "Wyszukiwanie", oznaczonej ikoną lupy, znajdującej się w prawym górnym rogu ekranu 5. Po wykonaniu czynności, otrzymasz dostęp do wirtualnej klawiatury. Wpisz "Pilot WP" 6. Kafelek z aplikacją pojawi się w zakładce "Wyniki wyszukiwania" na środku ekranu. Kliknij w kafelek Pilota WP 7. Następnie kliknij przycisk "Zainstaluj" 8. Po procesie instalacji pojawią się dwa przyciski. Kliknij w przycisk "Otwórz", aby uruchomić aplikację Pilot WP
 9. Następnie pojawi się plansza z trzema kółkami na dole ekranu. Przejdź przyciskami kierunkowymi na swoim pilocie w lewo, do ostatniego kółka 10. W tym momencie pojawi się ostatnia plansza z przyciskiem "DALEJ", umieszczonym na dole ekranu. Kliknij go za pomocą pilota 11. Następnie wyświetli się strona z opcjami, znajdującymi się po prawej stronie ekranu. Przejdź do ostatniej opcji "Zaloguj" 12. Po kliknięciu "Zaloguj" pojawi się plansza z instrukcją logowania. Postępuj zgodnie ze wskazaniami, zamieszczonymi na ekranie 13. Po zalogowaniu się wpisz kod z ekranu telewizora w wyznaczone pole i zatwierdź, klikając "Dalej"


4. Vestel

 • UWAGA! - Telewizor z systemem Vestel można poznać po wyglądzie menu oraz po nazewnictwie modeli. Te z systemem Vestel mają zawsze w oznaczeniu modelu literę "L" lub cyfrę 7 (w przypadku Telefunkenów). Marki telewizorów: Toshiba, Hitachi, JVC, Telefunken, Finlux, Digihome, budżetowe modele Panasonic. Wygląd menu:


 1. Wymienione modele telewizorów z określonym typem menu są od razu wyposażone w aplikacji Pilota WP i nie trzeba ich pobierać. Kliknij w kafelek z aplikacją, aby cieszyć się oglądaniem

 2. Zaakceptuj ustawienia prywatności, aby przejść do aplikacji. 3. Następnie pojawi się strona główna aplikacji Pilot WP. Aby zalogować się do aplikacji, kliknij lewą strzałkę w swoim pilocie. Pojawi się menu aplikacji. Przejdź na samą górę menu i włączy przycisk "Zaloguj się"


 4. Pojawi się plansza z instrukcją logowania. Postępuj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na ekranie 5. Po zalogowaniu się wpisz kod z ekranu telewizora w wyznaczone pole i zatwierdź klikając "Dalej"

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nasz zespół służy wsparciem i jest tu po to, aby Ci pomóc.
Skontaktuj się z nami.