TOP 10 programów rozrywkowych, które musisz obejrzeć
Programy rozrywkowe pomagają nam się zrelaksować, zapomnieć o codziennych obowiązkach. Wybieramy produkcje zabawne, ale i kontrowersyjne, czy przedstawiające ludzkie historie. W naszych domach goszczą programy takie jak Rolnik szuka żony czy Kuchenne rewolucje. Ale to nie tylko je oglądamy w ramach domowej rozrywki. Które programy rozrywkowe warto obejrzeć?
Mam talent
Mam talent to rodzaj tzw. talent show, który przez kilkanaście lat był emitowany w stacji TVN. W programie brali udział ludzie wielu talentów - od tancerzy, przez ulicznych artystów, piosenkarzy, aż po zawodowych akrobatów. Zdarzały się także osoby posiadające różne, nietypowe umiejętności, takie jak np. brzuchomówstwo. Do Mam talent zgłaszały się zarówno osoby występujące w pojedynkę, jak i całe zespoły, np. taneczne. Program był podzielony na kilka etapów, w których o wyborze poszczególnych uczestników decydowali jurorzy, a w dalszej kolejności widzowie głosujący za pomocą SMS-ów. Program cieszy się dużym zainteresowaniem, jednak ze względu na pandemię koronawirusa, w 2020 roku nie zorganizowano kolejnej edycji.
Rolnik szuka żony
Rolnik szuka żony to jeden z najpopularniejszych programów emitowanych na antenie telewizyjnej Jedynki. Cieszy się on dużym powodzeniem wśród widzów w różnym wieku, którzy śledzą losy rolników poszukujących miłości. Rolnik szuka żony to rozrywkowy program dokumentalny, który można uznać za reality show. Od pierwszej edycji, jego prowadzącą jest Marta Manowska, która towarzyszy rolnikom w poszukiwaniach partnerki bądź partnera. Idea programu jest prosta, zgłaszają się do niego osoby zajmujące się rolnictwem, które nie znalazły jeszcze swojej życiowej połówki. W jednym z pierwszych odcinków show, rolniczki i rolnicy prezentują się telewidzom, którzy następnie mogą wysyłać do nich listy. Po przeczytaniu korespondencji, każdy rolnik i rolniczka zaprasza do gospodarstwa kilka wybranych przez siebie osób. Po kilku spędzonych wspólnie dniach, rolnicy wybierają najlepiej pasujących do siebie uczestników, z którymi próbują stworzyć związek. Co ważne, widzowie mogą śledzić losy par na długo po zakończeniu poszczególnych edycji.
MasterChef
MasterChef to świetna propozycja dla fanów gotowania, którzy chcą obserwować zmagania kucharzy-amatorów, ocenianych przez jury składające się z profesjonalistów. Na każdym etapie programu uczestnicy, gotując różne dania walczą o tytuł "MasterChefa" oraz nagrodę pieniężną, która pozwoli im np. na rozwinięcie własnego biznesu. Zwycięzca może liczyć także na pomoc w wydaniu własnej książki kucharskiej. Program jest emitowany przez stację TVN od 2012 roku i cieszy się dużym zainteresowaniem telewidzów. W jury show zasiadają znani polscy kucharze i restauratorzy, których obecność przyciąga przed telewizory wiele osób. Od niedawna w stacji TVN można oglądać także MasterChef Junior, czyli wersję programu, której uczestnikami są dzieci.
Kuchenne rewolucje
Kuchenne rewolucje to obowiązkowa produkcja, którą powinni zobaczyć zwłaszcza fani Magdy Gessler. Do programu zgłaszają się restauracje i bary z całej Polski, które oczekują pomocy znanej restauratorki. Gessler diagnozuje problemy lokali gastronomicznych, a następnie dokonuje w nich rewolucji, w których trakcie zmienia nie tylko wystrój lokalu, ale także jego nazwę oraz ofertę dań. Po upływie kilku tygodni od rewolucji Magda Gessler wraca do lokalu i sprawdza, czy przestrzegane są zaproponowane przez nią standardy. Jeśli tak, to podpisuje się pod przeprowadzoną rewolucją, a jeśli nie, to lokal nie może liczyć na rekomendację z jej strony.
Twoja twarz brzmi znajomo
Twoja twarz brzmi znajomo, to muzyczne show emitowane na antenie Polsatu. Biorą w nim udział celebryci, którzy wcielają się w rolę różnych piosenkarzy. Oprócz tego, że wykonują znane piosenki, to zostają ucharakteryzowani tak, aby przypominać oryginalnych twórców. Zadaniem uczestników jest jak najlepsze odwzorowanie głosu oraz ruchów poszczególnych piosenkarzy. Osoby biorące udział w programie są oceniane przez jury, które przyznaje im punkty. Idea programu jest szczytna, gdyż nagrody pieniężne wygrywane przez zwycięzców danego odcinka, są przeznaczane na cele charytatywne.
Nasz nowy dom
Nasz nowy dom to jedna z najbardziej pożytecznych produkcji telewizji Polsat. W tym programie, prowadząca Katarzyna Dowbor odwiedza rodziny, żyjące w skrajnie trudnych warunkach. Po obejrzeniu domu i poznaniu historii osób, które zgłosiły się do danego odcinka, ekipa programu zwykle podejmuje się szybkiego wyremontowania obiektu mieszkalnego, a tym samym zapewnia rodzinie nowe, znacznie lepsze warunki. Nasz nowy dom jest emitowany od 2013 roku i zdążył pomóc już wielu osobom.
The Voice of Poland
The Voice of Poland to program dla osób, które chcą nie tylko posłuchać muzyki, ale także poznać historię ludzi obdarzonych talentem do śpiewu. Do programu zgłaszają się osoby powyżej 16. roku życia, które chcą walczyć o liczne nagrody. Jedną z nich jest kontrakt fonograficzny, dzięki któremu zwycięzca będzie mógł nagrać własną płytę. Program składa się z kilku etapów, w których walczą drużyny dobrane przez poszczególnych jurorów. Do finału trafia czterech najlepszych uczestników, a zwycięzca zostaje wyłoniony przez widzów, biorących udział w głosowaniu SMS-owym.
Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami
Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami to format programu rozrywkowego, który gości na ekranach widzów już od 2005 roku. Pierwotnie był on emitowany przez stację TVN, jednak obecnie można go oglądać w Polsacie. W programie biorą udział profesjonalni tancerze, którzy tańczą w parach z celebrytami. Taniec par jest oceniany zarówno przez jurorów, jak i przez widzów. Nagrodą dla zwycięzców są czeki pieniężne i Kryształowa Kula.
Milionerzy
Milionerzy to świetna propozycja dla osób, które lubią rozwiązywać różnego rodzaju zagadki. To rodzaj teleturnieju, w którym prowadzący zadaje uczestnikowi pytania z różnych dziedzin życia, które wymagają szerokiej wiedzy. W trakcie gry, uczestnik może skorzystać z trzech kół ratunkowych, które mogą mu pomóc w udzieleniu poprawnych odpowiedzi. Maksymalną kwotą do wygrania jest milion. Od początku emisji programu, jego prowadzącym jest Hubert Urbański.
Jaka to melodia?
Jaka to melodia? to program rozrywkowy, który może być dobrym wyborem dla osób lubiących rozpoznawać tytuły piosenek jedynie na podstawie podkładów muzycznych. Show jest emitowane na antenie TVP1 od 1997 roku i co ważne, można je oglądać od poniedziałku do piątku, a czasami nawet w weekendy i święta. W każdym odcinku występują trzy osoby, których zadaniem jest odgadywanie nazw piosenek na podstawie ich linii melodycznych. W finale odcinka bierze udział najlepszy z uczestników, który walczy o nagrodę pieniężną.
Wszystkie te programy, gdy tylko są emitowane w telewizji, możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.