Trwa ładowanie...

Milionerzy - program online w TV, gdzie obejrzeć

Milionerzy to jeden z najpopularniejszych polskich teleturniejów, który - z przerwami - emitowany jest na antenie stacji TVN od września 1999 roku. Format programu oparty został na brytyjskim teleturnieju Who Wants to Be a Millionaire? Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na dwanaście pytań, zawodnicy wygrywają główną nagrodę, jaką jest milion złotych. Teleturniej od samego początku prowadzony jest przez Huberta Urbańskiego.

Milionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinekMilionerzy. Za nami kolejny emocjonujący odcinekŹródło: YouTube.com
d3eo3rw
d3eo3rw

Teleturniej Milionerzy składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na wyłonieniu uczestnika, który zakwalifikuje się do faktycznej gry o milion złotych. W rundzie eliminacyjnej, która rozgrywa się według zasady „kto pierwszy, ten lepszy”, bierze udział sześć osób. Każdy z zawodników musi prawidłowo, według właściwej kolejności, ułożyć cztery podane przez prowadzącego odpowiedzi. Ten, kto najszybciej wykona zadanie, może rozpocząć grę wartą milion złotych.

Aby zdobyć główną nagrodę, zawodnicy muszą prawidłowo odpowiedzieć na dwanaście pytań. Do dyspozycji mają trzy koła ratunkowe: "pytanie do publiczności", "telefon do przyjaciela" oraz "50:50" (pół na pół). Pomiędzy wrześniem 2009 a grudniem 2010 uczestnicy mogli skorzystać z innego koła ratunkowego, "pytanie do eksperta", z kolei w 2010 roku - z koła "zamiana pytania". Te opcje zastępowały wtedy "telefon do przyjaciela". Na ścieżce do miliona na zawodników czekają dwa progi gwarantowane. Po udzieleniu poprawnych odpowiedzi na dwa pierwsze pytania, uczestnicy otrzymują gwarantowane 1000 zł, zaś po siedmiu prawidłowych odpowiedziach - 40000 zł. Po dwunastu pytaniach czeka już na nich główna nagroda w wysokości miliona złotych. Zawodnicy mogą jednak w każdej chwili wycofać się z gry, wybierając kwotę, którą udało im się do danego momentu wygrać. Pytania zadawane w trakcie programu mają różnorodną tematykę, a także różny stopień trudności, który wzrasta wraz z wartością nagrody.

Teleturniej Milionerzy prowadzony jest przez niezwykle charyzmatycznego Huberta Urbańskiego - polskiego aktora, prezentera i dziennikarza. Wiosną 2011 roku Urbański zakończył współpracę z telewizją TVN, co było równoznaczne z przerwaniem emisji teleturnieju. Jednak w 2017 roku ponownie podjął się roli gospodarza Milionerów. Dzięki prowadzeniu teleturnieju Hubert Urbański stał się rozpoznawalny w całym kraju, a jego charakterystyczne, wypowiadane w programie zwroty, już na stałe wpisały się w język polskiej popkultury.

Pierwszy odcinek teleturnieju został nadany 3 września 1999 roku na antenie stacji TVN. Program emitowany był w latach: 1999-2003, 2008-2010 oraz od 2017 roku do teraz. Łącznie, w 17 seriach, ukazało się 1042 odcinków. Obecnie jeden odcinek trwa około 25 minut.

d3eo3rw

Teleturniej Milionerzy można oglądać na żywo w TVN na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3eo3rw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eo3rw