Trwa ładowanie...

Jaka to melodia? - online w TV - odcinki, gdzie obejrzeć

Jaka to melodia? to legendarny program muzyczny, kochany przez całą Polskę. Najlepsza muzyka, taniec i rywalizacja warta stawki.

Jaka to melodiaJaka to melodiaŹródło: WP Pilot

Nie ma osoby, która nie znałaby trwającego od lat programu, jakim jest Jaka to melodia?. Mimo,że nigdy nie zmieniono głównej formuły rozgrywki, widzowie nadal chętnie oglądają nowe odcinki, kibicują uczestnikom, a w dodatku dobrze się bawią przy dźwiękach starej oraz współczesnej muzyki.

Jaka to melodia? – co to za teleturniej

Jaka to melodia? to teleturniej muzyczny, emitowany aż od 1997 roku. Od tego czasu wyprodukowano dwadzieścia cztery sezony, które łącznie zawierają 4380 odcinków! Każdy z odcinków trwa około dwudziestu pięciu minut, a wydania specjalne i weekendowe - nawet 40 minut.

Jaka to melodia? - prowadzący

Jaka to melodia? produkowana jest przez Telewizję Polską na licencji amerykańskiego programu Name That Tune. Pierwsze odcinki Jaka to melodia? prowadził Jacek Borkowski. Jednak na stałe w pamięć widzów i uczestników wpisał się Robert Janowski, który program prowadził przez dwadzieścia jeden serii, czyli aż 11 lat. W 2018 roku, miejsce Janowskiego zajął znany piosenkarz Norbi, natomiast w 2019 roku, gospodarzem programu został Rafał Brzozowski.

Na czym polega Jaka to melodia?

Aby wziąć udział w teleturnieju, należy wypełnić ankietę i przejść rozmowę kwalifikacyjną połączoną z testem muzycznym. Daty rekrutacji ogłaszane są przez TVP.

Jeśli kandydat zakwalifikuje się do programu, stanie razem z dwoma innymi uczestnikami do rywalizacji. Ich zadaniem jest jak najszybsze odgadnięcie tytułu i wykonawcy piosenki. Najtrudniejsze jest to, że utwór muszą rozpoznać tylko po kilku dźwiękach lub czasem mając do dyspozycji tylko jedną nutę. Kto szybciej odgadnie, ten dostaje punkty, które przelicza się na pieniądze.

Rozgrywka obejmuje cztery rundy, gdzie ostatnia jest już finałem, w którym bierze udział tylko jedna osoba. Każda kolejna runda jest coraz trudniejsza, ale bardziej emocjonująca, ponieważ podwajane są stawki do wygrania. Uczestnik, który znalazł się w finale, musi odgadnąć siedem utworów, które może odsłuchać tylko raz – każdy maksymalnie po 30 sekund. Jeśli jej/mu się nie uda, pozostaje z tym, co zyskał we wcześniejszych rundach. Jako nagrodę pocieszenia, wszyscy uczestnicy dostają kufer słodyczy firmy „Solidarność”.

Pojedyncze rundy oraz odgadywanie piosenek przeplatane są opowieściami z życia uczestników oraz utworami granymi na żywo, do których ułożone są specjalne choreografie dla tancerzy. Program zyskuje wówczas na dynamice. Na scenie w Jaka to melodia? stają nie tylko gwiazdy, ale też prowadzący oraz lokalny zespół, który umie zagrać każdą piosenkę.

Obok zwykłej wersji programu są też odcinki specjalne, w których do wygrania jest samochód oraz większa suma pieniędzy. W finałach spotykają się trzy osoby, które w ciągu danego miesiąca zdobyły największą liczbę punktów. Zwykle w odcinkach świątecznych zmieniają się też uczestnicy, ponieważ do studia zapraszani są specjalni goście lub znane osoby.

Jaka to melodia? – nowe odcinki

Nowa odsłona Jaka to melodia? to jeszcze więcej zabawy, muzyki, gwiazd, dynamiki i humoru. Po wielu latach zmienili się również prowadzący, którzy wprowadzają do programu wiele świeżości. W nowych odcinkach nie zabraknie kolorów, zadziwiających choreografii, nowych zwycięzców i przegranych. Dużym atutem nowej Jakiej to melodii? jest promowanie współczesnych gwiazd i ich muzyki.

Jaka to melodia? – nagrody

Program zdobył kilka nagród, zaczynając od 2008 roku i otrzymania Laura Klienta. W 2010 roku Jaka to melodia? uzyskała Telekamerę w kategorii Teleturniej, a w 2012 i 2013 roku w kategorii Program rozrywkowy. Program zdobył także Złotą Telekamerę w 2013 roku.

Jaka to melodia? – gdzie i kiedy oglądać?

Program można śledzić od poniedziałku do piątku w telewizyjnej Jedynce. Odcinki specjalne, takie jak finały miesiąca, udział gwiazd czy rozgrywki drużynowe emitowane są w weekendy oraz większość świąt. Teleturniej Jaka to melodia? można także oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.