Trwa ładowanie...

Kultowe polskie seriale, które warto zobaczyć

Długie, jesienne wieczory aż proszą się o akompaniament dobrego serialu. W telewizji znajdziemy propozycje produkcji z niemal każdego zakątka globu. Po co jednak szukać wśród tytułów zagranicznych, skoro nasze rodzime niczym od nich nie odstają!

RanczoRanczoŹródło: WP Pilot

Kultowe polskie seriale, które warto zobaczyć, by udać się w sentymentalną podróż po produkcjach sprzed lat, to świetna rozrywka dla serialowych koneserów, którzy chcą mieć na koncie jak najwięcej obejrzanych polskich produkcji.

Klan

Można pokusić się o stwierdzenie, że nie ma w Polsce osoby nieznającej tego odłamka ojczystej kinematografii, jakim jest Klan. Serial dostarcza pełnego wachlarza emocji życia rodzinnego i zawodowego. Różnice pokoleniowe, niesnaski, intrygi, troska, miłość, przyjaźń, szczęście narodzin i rozpacz po utracie bliskich. A to wciąż nie jest wszystko, co oferuje nam Klan. Pozycja zarówno dla przedstawicieli pokolenia seniorów, ale i tych młodszych, chociażby dla poznania realiów życia - jego słodyczy i goryczy.

Niania

Inspirowana zagranicznym pierwowzorem Niania to adaptowana na polskie warunki historia przedstawicieli wyższej klasy i ich życia codziennego. Tytułowa Niania, grana przez Agnieszkę Dygant to prosta, acz przebojowa młoda kobieta, która dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu dostaje pracę w domu Pana Skalskiego i trójki jego dzieci. Splot zabawnych anegdot dostarcza widzom rozrywki na najwyższym poziomie, a śledzenie losów całej rodziny, za którą uważana jest i sama Niania przybliża audiencję do postaci serialu, tworząc niecodzienną więź.

Czas Honoru

Czas Honoru to serial historyczny, z czego niemal wszystkie postacie są fikcyjne. Dzięki takiemu zestawieniu fabularnemu, widzowie mają okazje na naprawdę solidną lekcję historii i emocje fikcji kinematograficznej. Odbiorcom przedstawiane są losy Polaków z różnych sfer społecznych, różnych wyznań i różnego pochodzenia, oraz ich nieprozaiczna codzienność wymuszona realiami II wojny światowej. Nauka o honorze, polskości, miłości, zdradzie, bólu wojny i jego następstwach.

Czterej pancerni i pies

Marzenie małych chłopców o byciu częścią załogi RUDEGO 102 nadal może być aktualne, dzięki powrotowi do serialu Czterej pancerni i pies. Nieśmiertelna historia powołanych do wojska w czasie II wojny światowej żołnierzy, służących ramię w ramię z psem Szarikiem na pokładzie czołgu. Kanoniczny serial dla dziecięcych marzycieli, będących teraz dorosłymi mężczyznami oraz przedstawicieli młodego pokolenia. Jest to bowiem kolejna w zestawieniu pozycja - lekcja historii, ale i podróż po kalejdoskopie emocji związanych z wojną i relacjami międzyludzkimi w obliczu tragedii niepokoju.

Janosik

Piękny krajobraz gór, wolność, tradycja i co najważniejsze - męstwo i altruizm. Przystojny Janosik, grany przez Marka Perepeczko jest karpackim zbójnikiem, żyjącym na przełomie XVII I XVIII wieku. Zabiera bogatym i rozdaje ubogim, a wszystko owiane jest wątkiem humorystycznym za sprawą kompanów jego przygód. Janosik to przejmująca historia realiów karpackich górali, którzy trudnili się praca organiczną - naturalną dla mieszkańców zamieszkiwanych przez nich okolic. Mimo że sami mieli niewiele i tak dbali, by uboższym żyło się lepiej.

Stawka większa niż życie

Stawka większa niż życie to historia losów sobowtórów w możliwie najcięższych warunkach – w trakcie II Wojny Światowej. Młody Polak wdaje się we współpracę z wywiadem radzieckim i przekazuje im informacje o niemieckich wojskach. Równolegle do tych wydarzeń Sowieci aresztują esesmańskiego oficera Hansa Klossa, który okazał się być łudząco podobny do wspomnianego wcześniej Polaka - Stanisława Kolickiego. Wykorzystując tę sposobność, postanawia on przejąć personalia zatrzymanego Niemca i wstępuje w kręgi niemieckiej armii. Zdemaskowany jednak zmuszony jest do upozorowania własnej śmierci i ucieczki.

Czterdziestolatek

PRL, niewielkie komunistyczne mieszkanie w bloku z wielkiej płyty, pełna rodzina i mężczyzna w kryzysie wieku średniego. Co może pójść nie tak? A raczej, co może pójść dobrze? Czterdziestolatek to zabawny serial opisujący codzienne bolączki realiów komunistycznej Polski w obliczu wspomnianego wcześniej osobliwego momentu w życiu dorosłego mężczyzny. Świetna budowa postaci, brak przypadkowości i fakt, że serial kręcony był w czasie równoległym przedstawianej rzeczywistości, sprawia, że jest to produkcja bez zarzutu. Inteligentnie rozbawi do łez, jednocześnie humor proponowany przez twórców jest nie tylko organiczny, ale i ponad czasowy. Zdecydowanie jest to rozrywka dla całej rodziny.

13 posterunek

Gwarantowany śmiech od pierwszej do ostatniej minuty każdego odcinka. Tytułowy 13 posterunek jest centrum życia mniej i bardziej kompetentnych policjantów, oraz coraz im bliższych, wciąż powracających, zatrzymanych. Serial ten jest humorystyczną linią fabularną całego przekroju relacji, jakie nawiązywały się za sprawą wspólnych, wielogodzinnych służb. Przedstawiane skecze to prosta w odbiorze uciecha raczej dla dorosłych widzów, zapewniająca wielogodzinny uśmiech.

Rodzina zastępcza

Życie rodzinne bywa ciężkie, a co jeśli rodzina ta jest patchworkowa? Rodzina zastępcza to kultowa już historia społeczności rodzinnej, stworzonej przez parę adoptującą dzieci z domów dziecka. Po czasie tworzą oni pełną rodzinę, w której nie brakuje wsparcia, normalnych dla domu problemów, oraz humoru. A ten pojawia się w produkcji za sprawą niecodziennych sąsiadów oraz dzielnicowego, który zdaje się postrzegać swoją pozycję za ważniejszą, niż w rzeczywistości ona winna się jawić.

Ranczo

Ostatnia, acz nieodstająca jakością produkcja to Ranczo. Jak wskazuje tytuł, cała fabuła umiejscowiona jest na polskiej prowincji. Bogaci, ubodzy, biznesmeni, politycy, alkoholicy, artyści; cały przekrój społeczny polskiej wsi, ale nie tylko. Ranczo jest miejscem, w którym krzyżuje się często niełatwa codzienność małomiasteczkowej Polski z humorystycznymi aspektami rzeczywistości, jakie może ona dostarczać. Kto stanowi najwyższy element hierarchii wiejskiej - ksiądz, policjant, sołtys, czy może sklepowa?

Wszystkie te seriale, gdy tylko są emitowane w telewizji, możemy obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj