Trwa ładowanie...
seriale
+1
06-08-2020 12:36

Czas honoru Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Sensacyjna produkcja osadzona w czasach II wojny światowej o tytule Czas honoru, zadebiutowała w domowych odbiornikach w 2008 roku. Serial z miejsca zyskał dużą popularność i zagościł w sercach widzów przez kolejne lata. Bohaterskie przygody polskich żołnierzy walczących w ukryciu, ich wzloty i upadki, przyjaźnie i miłości - doczekały się aż 6 sezonów wypełnionych plejadą znanych polskich aktorów. W całość spiął to Michał Kwieciński, mający pewnie doświadczenie w tej tematyce.

Czas honoru Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot
d2qutci
d2qutci

Sytuacja serialu Czas honoru przenosi nas do okupowanej przez Niemców Warszawy. Jest rok 1941. Grupa wyszkolonych w Anglii polskich żołnierzy powraca do kraju, by walczyć z okupantem. Na czele potajemnie zrzuconego oddziału stanął major Czesław Konarski, a pod jego skrzydłami znaleźli się jego dwaj synowie - wysportowany Władek i Michał, student medycyny, a także Bronek Woyciechowski, dziedzic warszawskiego fabrykanta i Janek Markiewicz, absolwent architektury. Wszyscy oni stali się zawodowymi żołnierzami walczącymi z okupantem w ramach Polskiego Państwa Podziemnego.

W fabule serialu wątki związane z walką o wolność i ojczyznę przeplatają się z prywatnym życiem głównych bohaterów, które w pewnym momencie zaczyna przeważać w serialu. Pomimo zakazu kontaktowania się, żołnierze nawiązywali kontakt z bliskimi, łamiąc w ten sposób rozkaz, przez co serial nabiera rozpędu i związuje widza z historią bohaterów na dłużej. Bardzo zgrabnym posunięciem producentów było wkomponowanie do odcinków archiwalnych zdjęć czy fragmentów zarejestrowanych kronik, pokazujących ówczesną sytuację Warszawy. Niewątpliwie wzbogaciło to serial pod kątem historycznym, a w zestawieniu z fantastyczną muzyką Bartosza Chajdeckiego całość okazała się produkcją na wysokim poziomie.

Wśród wspomnianej plejady gwiazd występujących na stałe lub zaliczających jedyne krótkie epizody w serialu Czas honoru znaleźli się: Maciej Zakościelny (Bronek), Jan Englert (rotmistrz Czesław Konarski), Jan Wieczorkowski (Władek), Jakub Wesołowski (Michał), Antoni Pawlicki (Janek), Magdalena Różdżka (Wanda), Lucyna Malec, Magdalena Kuta, Agnieszka Więdłocha (Lena), Joanna Kulig, Matylda Damięcka, Olga Bołądź, Daniel Olbrychski, Danuta Stenka, Leszek Lichocki, Artur Dziurman, Maja Ostaszewska, Weronika Rosati, Antoni Królikowski i wielu innych. Oprócz głównych bohaterów, na uwagę zasługuje także gra aktorska osób odpowiedzialnych za czarne charaktery produkcji - Piotra Adamczyka, Krzysztofa Stelmaszyka, Łukasza Konopki, Krystiana Wieczorka czy Przemysława Bluszcza.

Serial Czas honoru nie ustrzegł się paru błędów merytorycznych. Ponieważ jednak nie była to produkcja dokumentalna skierowana do historyków, a do przeciętnego widza pragnącego zobaczyć obraz okupowanej polski i walczących w ukryciu bohaterów, drobne nieścisłości nie wpłynęły na jego bardzo wysoką ocenę końcową. Widzowie pokochali bohaterów i ich przygody, dlatego serial cieszył się ogromną popularnością przez wszystkie 6 sezonów. Produkcja ta była wielokrotnie nominowana i nagradzana w plebiscycie Telekamery.

d2qutci

Serial Czas honoru można obejrzeć na antenie TVP1. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji WP Pilot, aby obejrzeć serial Czas honoru online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qutci
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qutci