Trwa ładowanie...
seriale
+1
11-08-2020 11:34

Ranczo Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Ranczo to serial komediowo-obyczajowy produkcji polskiej. Powstawał w latach 2006-2016 i liczy dziesięć serii. Rozgrywająca się w fikcyjnej miejscowości o nazwie Wilkowyje fabuła koncentruje się na losach amerykanki polskiego pochodzenia, Lucy Wilskiej. Odziedziczyła ona w spadku niewielką posiadłość w podlaskiej wsi i postanowiła tam osiąść. Jej zetknięcie z lokalną społecznością obfituje w interesujące, przedstawione nieco ironicznie, a przede wszystkim bardzo zabawne wydarzenia.

RanczoRanczoŹródło: WP Pilot
d1i3jav
d1i3jav

Ranczo – obsada i bohaterowie

Główną rolę w serialu Ranczo zagrała Ilona Ostrowska. Jej postać, amerykanka o polskich korzeniach, mówi z charakterystycznym akcentem. Aktorka musiała też przywyknąć do wtrącania w swoje wypowiedzi wielu angielskich słów i lekkiego kaleczenia polskiej gramatyki. Partnera, a następnie męża Lucy Wilskiej, malarza Kusego, grał Paweł Królikowski. Bardzo ważną (i to podwójną) rolę w serialu odgrywa także Cezary Żak. Postaci, w które wciela się aktor znany m.in. z Miodowych lat, to wójt i proboszcz miejscowej parafii. Choć to bracia bliźniacy, różnią się zarówno charakterem, jak i sposobem postępowania. Ksiądz Piotr Kozioł to dobroduszna i stojąca na straży moralności osoba, która zawsze staje w obronie słabszych. Wójt z kolei, Paweł Kozioł, jest politykiem, który w pogoni za władzą i sukcesem jest w stanie posunąć się do niejednego, wątpliwego z etycznego punktu widzenia czynu. W serialu Ranczo występują również m.in. Franciszek Pieczka jako jeden z trzech miejscowych przesiadujących wiecznie na ławeczce pod sklepem, Marta Lipińska jako gospodyni księdza (Michałowa) oraz Artur Barciś wcielający się w rolę politycznego wspólnika Pawła Kozioła.

Ranczo Wilkowyje: zarys akcji

Początkowe serie serialu Ranczo skupiają się na przyjeździe do Wilkowyi amerykanki polskiego pochodzenia i jej perypetiach związanych ze zmianą środowiska i konfliktem z miejscowym wójtem, który za wszelką cenę chce przejąć odziedziczone przez Lucy gospodarstwo. W dalszej kolejności okazuje się, że Lucy zyskuje sobie szacunek i sympatię wielu mieszkańców wsi i postanawia kandydować na stanowisko wójta. Jak można się domyślać, nie wzbudza to entuzjazmu jej jedynego kontrkandydata, obecnie piastującego stanowisko - Pawła Kozioła. Zabawne perypetie bohaterów łączą się z wątkami osobistymi z życia Lucy i innych członków lokalnej społeczności: amerykanka wkrótce zakochuje się w mieszkańcu Wilkowyi, w serialu nie brakuje też innych, pobocznych wątków uczuciowych. A wszystko to na tle odwiecznego konfliktu między wójtem a plebanem i sielskich krajobrazów oraz przedstawionych z lekkim przymrużeniem oka spraw znanych niejednemu mieszkańcowi polskiej prowincji.

Ranczo online. Gdzie obejrzeć serial?

Serial Ranczo emitowany był w telewizji publicznej z przerwami przez okres około 10 lat. Powtórki nadal nadawane są w niektórych stacjach telewizyjnych, dostępne są również w telewizji przez Internet WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1i3jav
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1i3jav