Trwa ładowanie...

Top 9 filmów o Świętym Mikołaju

Miesiące zimowe to czas, kiedy wszyscy - zarówno dorośli jak i dzieci - wyczekują świąt, prezentów i spotkań z najbliższymi. Nieodłączną częścią tego czasu są Mikołajki, czyli święto, w którym prezenty przynosi dzieciom Święty Mikołaj. Postać ta jest owiana tajemniczą aurą starszego, dobrodusznego pana w czerwonym ubraniu z długą, białą brodą. Marzeniem każdego dziecka jest poznać Mikołaja bliżej, a to właśnie mogą umożliwić poniższe świąteczne produkcje.

Cud na 34. ulicyCud na 34. ulicyŹródło: WP Pilot
d4a8v99
d4a8v99

Śnięty Mikołaj

Śnięty Mikołaj to amerykański, świąteczny film familijny, który zadebiutował w 1994 roku. Głównym bohaterem filmu jest Calvin Scott, który do reszty pochłonięty jest pracą. W nawale obowiązków, nie znajduje nawet jednej chwili, aby zająć się swoim małym synkiem Charliem. Scott uważa, że święta nie są potrzebne i w wigilię nie chce nawet wypuścić swojej współpracownicy wcześniej do domu. Jednak cała akcja zmienia się w jednej chwili, gdy biznesmen przypadkowo przyłapuje Świętego Mikołaja na nocnym rozdawaniu prezentów. Ten zbieg okoliczności sprawia, że Mikołaj nie może dalej wykonywać swoich obowiązków, a Scott - za namowami syna - jest zmuszony go zastąpić. Ta sytuacja na zawsze odmieni jego życie.

Cud na 34. Ulicy

Cud na 34. Ulicy to film, który powstał w wielu wersjach. Najnowsza z nich pochodzi z 1994 roku i jest opowieścią o wydarzeniach rozgrywających się w świąteczny czas w Nowym Jorku. Wówczas na ulicach można zobaczyć ogromną paradę na cześć Świętego Mikołaja, której organizatorką jest Dorey Walker. Poszukuje ona sobowtóra, który może zastąpić Świętego Mikołaja i przypadkowo napotyka na Krisa Kringle’a. Kris niezwykle dokładnie wciela się w nadaną mu postać i gromadzi wokół siebie tłumy, jednocześnie wzbudzając spore zainteresowanie wszystkich, którzy uważają, że ten siwobrody staruszek naprawdę może być Świętym Mikołajem.

Elf

Elf to komedia z 2003 roku w reżyserii Jona Favreau. Pewne niemowlę, podczas świąt Bożego Narodzenia przez przypadek wchodzi do worka Świętego Mikołaja, a ten nieświadomy tego co się stało, zabiera go saniami do swojej krainy. Dziecko wychowuje się wśród elfów i uczy się jak być jednym z nich i dobrze wykonywać swoje obowiązki. Jednak, gdy mały Buddy dorasta, musi opuścić Biegun Północny i odnaleźć swoją prawdziwą rodzinę.

Zawód Święty Mikołaj

Zawód Święty Mikołaj to komedia, która rozbawi każdego widza. Akcja toczy się wokół producentki telewizyjnej, która poszukuje odtwórcy Świętego Mikołaja do swojego najnowszego programu. Kiedy wreszcie natrafia na wymarzonego kandydata, który wyglądem idealnie przypomina Mikołaja, nawet nie przypuszcza, że to może być prawdziwy Święty. Okazuje się także, że Nick (bo tak przedstawia się Święty Mikołaj) ma kilka problemów na głowie, m.in. poszukiwania godnego następcy, aby po niemal dwustu latach móc odejść na zasłużoną emeryturę.

d4a8v99

Ekspres polarny

Ekspres polarny to kultowy już film animowany, który porusza serca milionów widzów na całym świecie. Jego reżyserem jest słynny Robert Zemeckis, a film zdobył wiele prestiżowych nagród takich jak np. Grammy. Fabuła filmu toczy się wokół postaci, którą jest mały chłopiec niemogący uwierzyć w istnienie Świętego Mikołaja. Pewnych świąt pod jego drzwi nadjeżdża ekspres polarny, który zabiera dzieci w długą podróż na Biegun Północny. U kresu podróży czeka ich na nich sam Święty Mikołaj - jednak zobaczyć mogą go tylko te dzieci, które nigdy nie zwątpiły w jego istnienie. Osobliwy pan Konduktor zabiera małego Krzysia w daleką podróż i rozwiewa wiele z jego wątpliwości.

Zły Mikołaj

Zły Mikołaj to propozycja filmu świątecznego przeznaczona dla nieco starszej części widzów. Głównym bohaterem filmu jest Willie Stokes, który pracuje jako sobowtór Świętego Mikołaja w galerii handlowej. Jednak jego zachowanie mija się z tym, które można przypisać prawdziwemu Świętemu Mikołajowi. W swojej pracy Willie klnie na dzieci, pije alkohol i jest niemiły. Mimo to Williego czeka druga szansa na szczęście i poprawienie swojego zachowania.

Renifer Świętego Mikołaja

Renifer Świętego Mikołaja to przepiękna opowieść o sile przyjaźni, magii świąt i cudach, które się wtedy zdarzają. Akcja toczy się wokół niezwykłej znajomości małej dziewczynki i rannego renifera, który należy do zaprzęgu Świętego Mikołaja. Dziewczynka stara się wyleczyć rogatego przyjaciela, aby ten mógł bezpiecznie wrócić do domu i dalej pełnić swoje obowiązki u boku Świętego Mikołaja.

Przyjaciel Świętego Mikołaja

Przyjaciel Świętego Mikołaja to wzruszający film o tym, że nawet postacie tak fantastyczne jak sam Mikołaj podlegają ludzkim chorobom i ułomnościom. Podczas jednej z wypraw Święty Mikołaj traci pamięć, a jego wierny przyjaciel - pies Łapa - stara się zrobić wszystko, aby pomóc swojemu właścicielowi. Z pomocą przybywa mu osierocona dziewczynka o imieniu Quinn i jej przyjaciel Will. Razem będą musieli uratować święta, mimo nieobecności Świętego Mikołaja.

d4a8v99

Ratujmy Mikołaja

Ratujmy Mikołaja to amerykański animowany film przygodowy powstały w 2013 roku. Głównym bohaterem bajki jest pomocnik Świętego Mikołaja - elf Bernard, którego największym marzeniem jest trafić do najbliższych pracowników Mikołaja, którzy pracują w jego elitarnym laboratorium. Jednak w wyniku niefortunnego wypadku, Bernard przypadkowo ujawnia lokalizację laboratorium złemu i chciwemu milionerowi, który pragnie wykraść wszystkie sekrety Świętego Mikołaja. Elf Bernard będzie musiał stworzyć szybką misję ratunkową, aby uratować Świętego Mikołaja i nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

Wszystkie te filmy, gdy tylko są emitowane w telewizji, możemy obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Szukasz świątecznych inspiracji? Zobacz, które filmy warto obejrzeć w Święta: Najlepsze filmy na Święta. 10 produkcji, bez których nie ma Bożego Narodzenia

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d4a8v99
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a8v99