Trwa ładowanie...

Ekspres polarny - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, polski dubbing, gdzie obejrzeć

Każde Święta obfitują w wysyp nowych produkcji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych widzów, które bazują na świątecznych opowieściach lub dotykają magicznej atmosfery Świąt. Nie wszystkie filmy możemy jednak traktować jako bardzo udane propozycje. Jest jednak kilka takich, które każdego roku zachwycają nas swoją wspaniałą, pouczającą fabułą, świetnymi efektami specjalnymi i doskonałą obsadą. Jednym z takich filmów jest Ekspres Polarny, którego premiera miała miejsce w 2004 roku.

Ekspres polarnyEkspres polarnyŹródło: WP Pilot
d2r2o1g
d2r2o1g

Ekspres Polarny to doskonały rodzinny film, w którym główną rolę gra Tom Hanks. Historia opowiada o młodym ośmiolatku, która za żadne skarby nie chce wierzyć w istnienie Świętego Mikołaja. Jednak w dniu Wigilii Bożego Narodzenia nagle jego życie diametralnie się zmienia przez specjalny pociąg, który nagle nadjechał. W rolę konduktora owego pojazdu wcielił się Tom Hanks, który zaprasza młodego niedowiarka na niezwykłą podróż, która swoje zwieńczenie będzie miała aż na Biegunie Północnym. Chłopiec wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi przeżyje wiele przygód, czy jednak uda mu się spotkać Świętego Mikołaja?

Ekspres polarny - twórcy

Reżyserem Ekspresu Polarnego jest niesamowicie znany Robert Zemeckis. Zasłynął on po raz pierwszy filmem Powrót do przyszłości. Produkcja odniosła niebywały sukces, a Robert wracał do szalonych eksperymentów z czasem jeszcze dwukrotnie. Oprócz znanej trylogii, niewątpliwie najwybitniejszym dziełem reżysera jest znany wszystkim film pod tytułem Forrest Gump. Reżyser jest jeszcze dodatkowo twórcą innego znanego hitu, jakim jest Cast Away - poza światem. Za scenariusz, oprócz Roberta Zemeckis odpowiedzialny jest również William Broyles Jr.

Ekspres polarny - fabuła

Podczas świąt Bożego Narodzenia pewien chłopiec ma coraz większe wątpliwości co do wiary w istnienie Świętego Mikołaja. Jednak w Wigilię Świąt, zamiast wyczekiwanego odgłosu sań i renifera, ku jego zdziwieniu nadjeżdża ogromny pociąg. Konduktor postanowił zaprosić chłopaka do przejażdżki, która będzie stanowiła niesamowitą przygodę aż do celu podróży, jakim jest Biegun Północny. Oprócz chłopca, w pociągu jest wiele innych dzieci. To właśnie u kresu podróży - na Biegunie Północnym chłopak otrzyma prezent, który zarezerwowany jest jedynie dla tych, którzy wciąż wierzą w Świętego Mikołaja.

Ekspres polarny - bohaterowie

Główna postać filmu Ekspres polarny to Krzyś, który jest chłopcem wciąż jeszcze wierzącym w świętego Mikołaja. Oprócz niego, w pociągu podróżuje grupka przyjaciół: Hania, Bartek oraz Mądrala. Nie można także zapomnieć o ekscentrycznym konduktorze, którego gra Tom Hanks.

d2r2o1g

Ekspres polarny - obsada

Film charakteryzuje się nadzwyczaj mocną obsadą jak na kino familijne. Główną rolę konduktora gra Tom Hanks. Dodatkowo możemy jeszcze usłyszeć takich aktorów jak Nona Gaye, Daryl Sabara, Eddie Deezen, Peter Scolari czy Jimmy Benet. 

Ekspres polarny - polski dubbing

W polskiej wersji językowej produkcji, swoich głosów użyczyli między innymi:

  • Adam Ferency,
  • Wojciech Paszkowski,
  • Krzysztof Dracz,
  • Dorota Chotecka-Pazura.

Ekspres polarny - nagrody

Ekspres polarny okazał się dużym hitem, czego potwierdzeniem jest szereg nominacji, które uzyskała ta produkcja. Film był między innymi nominowany do trzech Oscarów, odpowiednio za Najlepszą Piosenkę, Najlepszy dźwięk oraz Najlepszy montaż dźwięku. Za Najlepszą piosenkę nominacja trafiła również w Złotych Globach. Film wygrał Grammy w tej samej kategorii - Najlepsza piosenka w filmie kinowym, telewizyjnym lub innej formie wizualnej.

d2r2o1g

Ekspres polarny - gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film Ekspres polarny jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2r2o1g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r2o1g