Trwa ładowanie...

Dom pod Dwoma Orłami – online w TV – obsada, fabuła, gdzie oglądać

Dom pod Dwoma Orłami to tytuł nowego serialu Telewizji Polskiej. Akcja rozgrywa się we Wrocławiu, a produkcja opowiada o zawiłych historiach mieszkańców miasta.

Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneŹródło: Shutterstock
d3ck90q
d3ck90q

Dom pod Dwoma Orłami – co to za serial

Dom pod Dwoma Orłami to nowy polski serial historyczny. Opowiada historię Polaków, Ukraińców oraz Niemców, którzy spotykają się w poniemieckiej willi we Wrocławiu. 

Dom pod Dwoma Orłami – twórcy

Reżyserem oraz twórcą projektu jest Waldemar Krzystek. Odpowiedzialny jest również za scenariusz serialu. Filmowiec tworzył już produkcje historyczne, takie jak Czas honoru czy Anna German. Scenariusz to także dzieło Małgorzaty Kopernik. Z kolei za zdjęcia (które rozpoczęły się w październiku 2019 roku) jest odpowiedzialny Piotr Kukla.

Dom pod Dwoma Orłami – fabuła

Fabuła serialu rozgrywa się w poniemieckiej willi we Wrocławiu. Splatają się tam losy Polaków, Niemców oraz Ukraińców. Główna akcja rozgrywa się w 1997 roku - rozpoczyna się przed okresem powodziowym we Wrocławiu, o którym wiele się mówiło. W trakcie serialu pojawiać się będą również retrospekcje, takie jak sceny dziejące się w latach 20-tych XX wieku. Wszystko na skutek tajemnic, które odkryje szalejący żywioł w ścianach starej willi. Znaleziony zostanie pamiętnik dawnej właścicielki, Lisy Weber. To on stanie się początkiem poznawania poniemieckich śladów w starej willi.

Dom pod Dwoma Orłami - bohaterowie

Głównymi bohaterkami będą trzy kobiety, przedstawicielki trzech pokoleń jednej rodziny. Babcia Zofia Szablewska jest ciepłą i pełną humoru kobietą, która mimo wieku jest pełna energii. Jej córka Helena to chłodna perfekcjonistka. Trzecie pokolenie reprezentuje Marianna, młoda dziewczyna, która powraca do rodziny ze stypendium w USA.

d3ck90q

Dom pod Dwoma Orłami - obsada

W serialu występuje wiele znanych twarzy, w obsadzie dostrzeżemy także aktorów młodego pokolenia. To m.in.:

  • Sonia Mietielica - Marianna,
  • Agnieszka Mandat - Helena,
  • Karolina Gruszka - Zofia w młodości,
  • Małgorzata Zajączkowska - Zofia,
  • Karolina Rzepa - Lisa,
  • Adrian Zaremba - Karl,
  • Andrzej Seweryn - Johannes,
  • Adam Ferency - Kazimierz Lach,
  • Thomas Christian - Paul,
  • Grzegorz Małecki - Antoni Szablewski.

W produkcji zobaczymy także m.in. Artura Żmijewskiego i Jana Frycza.

Dom pod Dwoma Orłami - gdzie obejrzeć 

Produkcję zobaczymy w Telewizji Polskiej. Zawsze, gdy serial Dom pod Dwoma Orłami będzie emitowany na małym ekranie, zobaczymy go na żywo na dowolnym urządzeniu dzięki telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3ck90q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ck90q