Trwa ładowanie...

Zimowa opowieść - oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Zimowa opowieść opowiada historię, której akcja rozgrywa się w mitycznym Nowym Jorku na przestrzeni ponad stu lat. Pewien złodziej spotyka na swojej drodze piękną córkę właściciela rezydencji, którą aktualnie okrada. Między dwójką bohaterów niemal od razu rodzi się wielkie uczucie. W tej historii przeplata się miłość, zbrodnia i śmierć, a także odwieczne pragnienie, by móc zatrzymać czas.

Zimowa opowieśćZimowa opowieśćŹródło: YouTube
drepis4
drepis4

Zimowa opowieść - co to za film?

Zimowa opowieść to amerykański film fantasy z 2014, który powstał na podstawie powieści autorstwa Marka Helprina pod tym samym tytułem. W filmie przedstawiona została historia Petera Lakea - opuszczonego przez rodziców złodzieja, który jest ścigany przez byłego szefa. W pewnym momencie chłopak poznaje piękną, lecz śmiertelnie chorą, Beverly.

Zimowa opowieść - twórcy

Wytwórnie, które brały udział w realizacji tego projektu, to: Village Roadshow Pictures, Warner Bros - odpowiedzialna za dystrybucję oraz Weed Road Pictures. Producenci ekranizacji to: Akiva Goldsman - który odpowiadał również za scenariusz filmu - Marc Platt oraz Michael Tadross. Muzykę stworzyli Hans Florian Zimmer i Rupert Gregson-Williams, a zdjęcia to dzieło Celeb Deschanel. Scenografia to zasługa Naomi Shohan, natomiast za kostiumy odpowiadał Michael Kaplan. Montażem zajęli się Wayne Wahrman oraz Tim Squyres.

Zimowa opowieść - fabuła

Jest rok 1895, rodzice małego Petera Lakea - uchodźcy z Rosji - dostają zakaz wjazdu na terytorium Ameryki z powodu gruźlicy ojca. Państwo Lake podejmują decyzję, aby wysłać swojego syna do brzegów Nowego Jorku - w tym celu umieszczają niemowlę w modelu statku Miasto sprawiedliwości. Peter dorasta i staje się złodziejem pracującym dla Soamesa, który wykorzystuje jego smykałkę do mechaniki. Po wielu latach Pearly Soames zaczyna polować na dorosłego już Petera, który przestał dla niego pracować. Kiedy banda Pearlyego znajduje i otacza Petera nagle pojawia się śnieżnobiały koń, który ratuje bohatera przed niebezpieczeństwem i zabiera go z niewygodnej pozycji, w której aktualnie się znajduje. Mężczyzna chce uciec z miasta, jednak okazuje się, że rumak ma co do niego inne plany i zatrzymuje się naprzeciw bogatego domu. Peter postanawia skorzystać z okazji i splądrować posiadłość, jednak podczas włamania spotyka córkę gospodarza - rudowłosą Beverly Penn, która, jak się później okazuje, cierpi na nieuleczalną chorobę. Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia, a Peter jest rozdarty pomiędzy chęcią uratowania się przed groźnym Soamesem i miłością do dziewczyny.

Zimowa opowieść - bohaterowie

Główni bohaterowie filmu to Peter Lake, który zostaje wysłany przez swoich rodziców do brzegów Nowego Jorku w modelu statku Miasto sprawiedliwości, a następnie staje się złodziejem i włóczęgą oraz Beverly Penn - piękna rudowłosa dziewczyna, córka gospodarza umierająca na suchoty.

Zimowa opowieść - obsada

  • Colin Farrell - jako Peter Lake,
  • Jessica Brown Findlay - jako Beverly Penn,
  • Eva Marie Saint - jako Willa, siostra Beverly,
  • William Hurt - jako Isaac Penn, ojciec Beverly,
  • Russell Crowe - jako Pearly Soames, były szef Petera,
  • Jennifer Connelly - jako Virginia Gamely, matka ciężko chorej Abby,
  • Matt Bomer - jako ojciec Petera,
  • Will Smith - jako sędzia,
  • Kevin Durand - jako Cesar Tan.
drepis4

Zimowa opowieść - nagrody

W 2015 roku film został nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Charakteryzatorów w kategorii najlepsze fryzury współczesne.

Zimowa opowieść - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy film Zimowa opowieść jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
drepis4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drepis4