Trwa ładowanie...

Zapiski młodego doktora - online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie oglądać

Czarna komedia, osadzenie w pierwszej połowie XX wieku, rosyjska literatura, a do tego świetna obsada - Zapiski młodego doktora są idealną propozycją dla każdego, kto chce zagubić się w świecie całkiem innym od dzisiejszego.

Zapiski młodego doktoraZapiski młodego doktoraŹródło: WP Pilot
d44be0h
d44be0h

Zapiski młodego doktora - co to za serial?

Zapiski młodego doktora to brytyjski serial utrzymany w klimacie czarnej komedii, który powstał na podstawie kolekcji krótkich opowiadań o tej samej nazwie napisanych przez Michaiła Bułhakowa. Opisuje on historię doktora Vladimira Bomgarda w fikcyjnym szpitalu Muryevo w Rosji na przestrzeni wielu lat.

Zapiski młodego doktora - twórcy

Skrypt do serialu został napisany dzięki współpracy trzech autorów - Marka Chappella, Alana Connora i Shauna Pyea. Reżyserem pierwszego sezonu został Alex HardCastle, a drugiego Robert McKilop. Muzykę do serialu skomponował Stephen Warbeck.

Zapiski młodego doktora - odcinki

Istnieją dwa sezony tego serialu, a każdy z nich składa się z czterech odcinków. Pierwszy z nich został pierwszy raz ukazany widzom na przestrzeni grudnia 2012 roku. Emisja sezonu drugiego miała miejsce rok później - od 21 listopada do 12 grudnia.

Zapiski młodego doktora - fabuła

Serial opowiada o doktorze Vladimiru Bomgardzie, który prowadzi zespół lekarzy w fikcyjnym, rosyjskim szpitalu Muryevo. Zespół ten składa się z Pelegeyi Ivanovnej, młodszej położnej, Demyana Lukicha, sanitariusza i Anny Nikolayevny, starszej położnej. Odcinki zazwyczaj składają się z podążania za bohaterami w ich próbie wyleczenia pacjenta. Bomgard walczy z niewykształconą populacją, która często odmawia jego leczeniu, choć często dostarcza im błyskawiczne i trafne diagnozy.

d44be0h

Zapiski młodego doktora opisują czas, który w historii został zapamiętany jako rosyjskie rewolucje z roku 1917, jak i ich wojna domowa, która trwała do 1921 roku. Akcja czasem przenosi się kilkanaście lat naprzód, pokazując nam starszego głównego bohatera, który rozpamiętuje lata młodości.

Zapiski młodego doktora - bohaterowie

W serialu zobaczymy czterech głównych bohaterów. To:

  • dr Vladimir "Nika" Bomgard - pojawia się w szpitalu po tym, jak ukończył z wyróżnieniem studia, jako idealista, który nie ma doświadczenia. Spotykając się z niepojętnymi pacjentami, niekończącym się nakładem pracy, małą pomocą, osobistą chorobą, jak i ekstremalną izolacją, młody doktor bardzo szybko wpada w apatię i rozpacz, a w końcu - w uzależnienie od morfiny,
  • Demyan Lukich - jest sanitariuszem, który asystuje głównemu bohaterowi podczas operacji. Bomgard określa go jako niepoprawnego społecznie i irytującego, ale o dobrych intencjach,
  • Pelageya Ivanova - młodsza położna,
  • Anna Nikolayevna - starsza położna, która jest bardzo surowa i traktuje doktora, jak dziecko, z racji na jego wiek.

Zapiski młodego doktora - obsada

W każdym odcinku pojawiają się:

  • Daniel Radcliffe - główny bohater w młodości,
  • Jon Hamm - starszy dr Bomgard,
  • Rosie Cavaliero - młodsza położna,
  • Adam Godley - sanitariusz,
  • Vicki Pepperdine - starsza położna.

Zapiski młodego doktora - gdzie oglądać?

Serial dostępny jest do oglądania na kanale Epic Drama. Gdy jest emitowany w telewizji, możemy obejrzeć go na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d44be0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44be0h