XVI kolejka eWinner 2022/2023 – jak zakończyła się walka o komplet punktów wśród drugoligowców?

Od piątku 21 do niedzieli 23 października między polskimi drugoligowymi drużynami toczyła się walka o spełnienie oczekiwań kibiców i zainkasowanie trzech punktów w XVI kolejce eWinner 2. ligi. Dzięki telewizji internetowej Pilot WP, kibice, którzy nie mogli na stadionie wspierać swoich ulubionych klubów, mieli możliwość śledzić ich poczynania za pośrednictwem telewizorów i urządzeń mobilnych. Poniższy tekst przedstawia podsumowanie tego, jak zaprezentowały się poszczególne kluby w walce o awans w ligowej tabeli, a także szczegóły na temat korzyści posiadania subskrypcji platformy streamingowej Pilot WP.

XVI kolejka eWinner 2. ligi – podsumowanieXVI kolejka eWinner 2. ligi – podsumowanieŹródło: WP
d32z8oi
d32z8oi

Piątek, 21 października

Meczem, który zainaugurował XVI kolejkę, była potyczka Polonii Warszawa z Górnikiem Polkowice, która rozpoczęła się na stadionie w stolicy o godz. 19:11. Spotkanie szybko ułożyło się dla gospodarzy bardzo pomyślnie, już w 15 minucie Warszawiacy mogli cieszyć się z pierwszego zdobytego przez Marcina Kluska gola. Czarne koszule szybko poszły za ciosem i już w kwadrans później prowadzili dwiema bramkami za sprawą celności Wojciecha Fadeckiego. Druga połowa ponownie padła łupem drużyny z Warszawy, czego dowodem było wykorzystanie dogodnej sytuacji przez Michała Fidziukiewicza. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Sobota, 22 października

Sobotnia walka o komplet punktów rozpoczęła się o godzinie 13:00 w Krakowie, na stadionie, na którym rozgrywa swoje mecze Garbarnia. Klubem, który próbował wywieźć ze sobą trzy punkty, była Olimpia Elbląg. W 26 minucie goście wyszli na prowadzenie po strzale Białorusina Yana Senkewicha. 72 minuta meczu to sytuacja dla piłkarzy Garbarni, która została zamieniona na bramkę Adama Żaka. Kiedy wydawało się, że gospodarze przejmą inicjatywę, wówczas w 75 minucie do głosu doszli zawodnicy z Elbląga i za sprawą wykorzystanej sytuacji przez Arona Stasiaka mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Olimpii.

Jednym z trzech kolejnych sobotnich meczów rozpoczętych o godzinie 14:00, było spotkanie pomiędzy rezerwami Zagłębia Lubin i Motoru Lublin. Pierwsza połowa nie była dużym widowiskiem dla widzów, jednakże już po 28 minucie gospodarze grali w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla Szymona Karasińskiego. Zawodnicy trenera Goncalo Feio szybko wyszli na prowadzenie dzięki podyktowanemu karnemu, który wykorzystał Rafał Król. Drugi gol dla Motoru Lublin padł w 89 minucie, gdy po dotknięciu ręką piłki, kolejny rzut karny wykorzystał Rafał Król.

Drugim spotkaniem, które odbyło się również o tej samej godzinie, była walka o trzy punkty pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Stomilem Olsztyn. Mecz zakończył się wynikiem 0:1 a zwycięska bramka dla Stomilu Olsztyn padła dopiero w 90 minucie dzięki trafieniu Piotra Kurbiela.

d32z8oi

Kolejnym meczem tego dnia, była rywalizacja pomiędzy GKS Jastrzębie a rezerwami Lecha Poznań. Goście od początku naciskali na zespół z Jastrzębia-Zdroju, dzięki czemu już w ósmej minucie zespół Lecha prowadził 1:0 po strzale Grzegorza Drazika. Po przerwie Poznaniacy grali mądrze, rozważnie i bezpiecznie, dzięki czemu utrzymali korzystny dla nich wynik do końca spotkania.

Ostatni sobotni mecz odbył się o godzinie 15:00. Rywalizacje w nim podjęły drużyny: Wisła Puławy przeciwko Zniczowi Pruszków. Wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. Już w 3 minucie spotkania bramkę dla gości zdobył Maciej Firlej. Do wyrównania doprowadził w 34 minucie meczu Mateusz Klichowicz, niestety dla gospodarzy już 2 minuty później bramkę, która jak się później okazało, rozstrzygnęła losy spotkania, zdobył Patryk Czarnowski. Mecz zakończył się zatem wynikiem 1:2 dla gości.

Niedziela, 23 Października

Pierwszym meczem tego dnia o godz. 14:00 była potyczka pomiędzy Radunią Stężycą a Pogonią Siedlce. Gospodarze już od początku meczu narzucili swój styl gry i w 29 minucie wyszli na prowadzenie dzięki bramce Wojciecha Łuczaka. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zawodnicy Raduni wyprowadzili drugi cios za sprawą Jonatana Strausa. Zawodnicy Pogoni próbowali odmienić losy spotkania, jednak wystarczyło to tylko na bramkę kontaktową zdobytą przez Damiana Nowaka w 77 minucie. W związku z tym spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gospodarzy.

Kolejny mecz XVI kolejki odbył się w Krakowie, między miejscowym Hutnikiem a Śląskiem II Wrocław. Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji. Po przerwie na prowadzenie wyszedł Hutnik dzięki bramce Patryka Serafina. Czerwona kartka, którą otrzymał Łukasz Gerstenstein nie ułatwiła gościom podjęcia próby wyrównania. W 81 minucie ostateczny cios zadał Krystian Lelek i ustalił wynik spotkania 2:0 dla Hutnika Kraków.

d32z8oi

Ostatni mecz tej kolejki to rywalizacja pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg a KKS-em Kalisz, który rozpoczął się o godz. 19:00. W spotkaniu tym wynikiem jest bezbramkowy remis.

Jak zostać subskrybentem Pilot WP i móc oglądać na żywo zmagania o mistrza eWinner 2. ligi?

Dzięki Pilot WP kibice mają możliwość oglądania sportowej rywalizacji o mistrzostwo eWinner 2. ligi. W abonamencie pakietu 2. Liga piłki nożnej można śledzić poczynania swoich ulubionych drużyn na żywo lub oglądać powtórki dotychczasowych meczów w bibliotece wideo na żądanie. Pilot WP jest telewizją internetową, którą można oglądać za pośrednictwem komputera stacjonarnego, telewizora typu Smart czy urządzenia mobilnego, tj. tabletu, smartfona lub laptopa. Platforma jest dostępna w każdym miejscu w Polsce, gdzie możliwym jest korzystanie z sieci. Sportowych emocji można zaznać również w innych państwach Unii Europejskiej, a także w Norwegii i Islandii. Streaming możliwy jest zarówno poprzez aplikację Pilot WP, jak i przeglądarkę internetową. Aplikacja obsługiwana jest przez telewizory Samsung Smart TV, Android TV lub LG webOS, jak również działających dzięki AirPlay lub Chromecast. Można ją zainstalować również na urządzeniach mobilnych funkcjonujących dzięki systemowi Windows, Android lub iOS.

Cena pakietu 2. liga piłki nożnej zależy od dobranej formy streamingu. Miesięczny koszt subskrypcji to 29,99 zł. Koszt roczny to z kolei 249,99 zł. Można również wykupić jednorazowo dostęp do meczów eWinner 2. ligi na weekend. W tym przypadku możliwość oglądania spotkań drugoligowców na żywo kosztuje tylko 9,99 zł. Dzięki dogodnym formom płatności, można w przyjazny dla użytkownika sposób zaznać sportowych doznań. Zainteresowani mają możliwość płatności kartą, przelewem internetowym, czy BLIK-iem.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.