Trwa ładowanie...

Wzór - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Wzór jest to serial, który opowiada o agencie FBI Donie Eppesie, pracującym nad bardzo trudnymi, a jednocześnie ciekawymi sprawami. Niektóre zagadki, które próbuje rozwikłać, nie są tak proste, jak wydawałoby się na wstępie. Wówczas z pomocą pojawia się brat głównego bohatera, Charlie, który jest genialnym matematykiem. Wspólnie są w stanie rozwiązać wiele trudnych spraw i stawić czoła niebezpieczeństwu, które czai się w mieście.

WzórWzórŹródło: WP Pilot
d12mom3
d12mom3

Wzór, a właściwie NUMB3RS - bo tak brzmi jego oryginalna nazwa - jest amerykańskim serialem telewizyjnym. Stał się najbardziej popularną produkcją oglądaną w piątkowe wieczory w Stanach Zjednoczonych - dotyczyło to pierwszych trzech sezonów. Jednym z przewijających się motywów w serialu jest slogan, pojawiający się na początku odcinków. W wolnym tłumaczeniu oznacza on, że wszyscy stosujemy matematykę codziennie, m.in. w prognozowaniu pogody, w wyznaczaniu czasu oraz do obracania pieniędzmi. Matematyka to nie tylko formuły i równania - nauka ta oznacza wiarę w rozsądek, logikę i własny umysł.

Wzór - twórcy

Twórcami serialu są Nicollas Falacci i Cheryl Heuton. Głównymi producentami są bracia Tony i Ridley Scott. Produkcją zajęła się wytwórnia Columbia Broadcasting System.

Wzór - odcinki

Serial składa się z sześciu sezonów, z czego pierwszy posiada 13 odcinków, drugi i trzeci ma 24 odcinki, czwarty - 18 odcinków, piąty - 23 odcinki, zaś w skład szóstego wchodzi 16 odcinków.

Wzór - fabuła

Serial opowiada o agencie specjalnym FBI - Donie Epessie oraz jego bracie Charliem, który jest jednocześnie geniuszem matematycznym. Charlie pomaga rozwiązywać swojemu bratu kryminalne zagadki FBI. Produkcja skupia się zarówno na relacjach pomiędzy braćmi, jak i również na relacji, jaka łączy ich z ojcem - Alanem Eppesem oraz na wysiłkach związanych z walką z przestępczością w mieście Los Angeles. Niemal każdy odcinek rozpoczyna się od zbrodni, którą później bada zespół agentów FBI, którego głównym dowodzącym jest Don. Matematyczną stroną opisu zawsze zajmuje się Charlie, z pomocą Larry'ego Fleinhardta lub Amity Ramajuan. Dowody, które dostarcza za każdym razem Charlie, zawsze decydują w mniejszym lub większym stopniu o rozwiązaniu zagadki i zakończeniu śledztwa.

d12mom3

Wzór - obsada i bohaterowie

Akcja serialu opiera się o trzy grupy bohaterów: FBI, matematyków z Cal-Sci oraz rodzinę Eppes. We Wzorze wystąpili m.in.:

  • Rob Morrow jako Don Eppes - dowódca grupy agentów FBI,
  • David Krumholtz jako Charlie Eppes - jest bratem Dona, geniuszem matematycznym, pomaga FBI i National Security Agency w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek,
  • Judd Hirsch jako Alan Eppes - jest byłym projektantem miasta Los Angeles, wdowcem i ojcem Dona oraz Charliego Eppesów,
  • Navi Rawat jako Amita Ramanujan - jest młodą i zdolną matematyczką z Cal-Sci, a także doradczynią FBI,
  • Dylan Bruno jako Colby Granger - jest agentem FBI
  • ,Alimi Ballard jako David Sinclair - jest agentem FBI,
  • Diane Farr jako Megan Reeves - jest agentką FBI i psycholożką,
  • Peter MacNicol jako Larry Fleinhardt - jest fizykiem-teoretykiem i kosmologiem w Cal-Sci, pomaga Charliemu w pracy dla FBI.

Wzór - gdzie obejrzeć

W Stanach Zjednoczonych serial emitowany jest przez stację CBS, zaś w Polsce można go obejrzeć na TV4, AXN i Polsacie. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d12mom3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12mom3