Trwa ładowanie...

Wszystkie stworzenia duże i małe – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Wszystkie stworzenia duże i małe to serial brytyjski z 2020 roku. Jest to serial familijny, komediowy oparty na popularnej powieści Jamesa Herriota pod tym samym tytułem. Opowiada o losach początkującego weterynarza, który uczy się zawodu w prowincjonalnej Anglii. Źródłem humoru są nie tylko zwierzęta, ale też ich właściciele i ich trudne relacje z weterynarzami.

Weterynarz (zdjęcie ilustracyjne)Weterynarz (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Shutterstock
d2x7ysr
d2x7ysr

Wszystkie stworzenia duże i małe - historia serialu

Serial stanowi adaptację serii powieści Jamesa Herriota z 1975 roku. Szybko stała się ona wielkim bestsellerem. Już wcześniej powstały na jej podstawie dwa inne seriale BBC: All Creatures Great and Small (1978) i Young James Herriot (2011). BBC zdecydowało się na stworzenie nowej wersji w 50. rocznicę ukazania się powieści. Serial kręcono w autentycznych wiejskich krajobrazach Yorkshire. Poznamy w nim także typowe małe miasteczko angielskie oraz wnętrza domów zamożnych właścicieli ziemskich. Dużą rolę w fabule odgrywają oczywiście także zwierzęta. W zapowiedzi jest także drugi sezon serialu, gdyż pierwszy zdobył sobie dużą popularność.

Wszystkie stworzenia duże i małe - twórcy serialu

Reżyserem serialu jest Brian Percival, twórca wielu innych seriali BBC. Należy do nich także popularny serial Downtown Abbey. Scenariusz na podstawie powieści stworzył Ben Vanstone. Producentem serialu na zlecenie BBC i PBS jest przedsiębiorstwo Playground Entertainment.

Wszystkie stworzenia duże i małe - odcinki

Serial składa się z sześciu odcinków. Istnieje też dodatkowy odcinek bożonarodzeniowy.

Wszystkie stworzenia duże i małe - fabuła

Młody weterynarz z dużego miasta przybywa na praktyki na wieś. Zapoznaje się z lokalnymi zwyczajami, uczy się też podkuwania koni i opieki nad bydłem. Niekiedy popada w konflikty z lokalną społecznością. Właściciele leczonych zwierząt są natomiast źródłem wielu komicznych sytuacji i nieporozumień. Poznaje też Helen, córkę farmera, w której się zakochuje. Fabuła ukazuje więc komiczne perypetie młodego weterynarza z miasta w wiejskiej Anglii. 

d2x7ysr

Wszystkie stworzenia duże i małe - bohaterowie

Bohaterowie serialu to w większości postacie autentyczne, niekiedy o niezmienionych imionach. Głównym bohaterem jest początkujący prowincjonalny weterynarz James Herriot. Powieść i serial to autobiografia, James Herriot to sam twórca powieści. Zatrudnia go zamożny chirurg weterynaryjny Siegfried Farnon (karykatura literacka weterynarza Donalda Sinclaira). Postacią autentyczną jest również jego młodszy brat Tristan. James rywalizuje o względy pięknej Helen z zamożnym Hugh Hultonem. Pozostali bohaterowie to role drugoplanowe, często przy tym postacie komiczne.

Wszystkie stworzenia duże i małe - obsada

  • Nicholas Ralph - James Herriot, weterynarz,
  • Samuel West - Siegfried Farnon, chirurg weterynaryjny, właściciel Skeldale House,
  • Anna Madeley - pani Hall, gospodyni w Skeldale House,
  • Callum Woodhouse - Tristan Farnon, młodszy brat Siegfrieda,
  • Rachel Shenton - Helen Alderson, miłość Jamesa,
  • Diana Rigg - pani Pumphrey, zamożna właścicielka pekińczyka,
  • Matthew Lewis - Hugh Hulton, rywal Jamesa, bogaty właściciel ziemski,
  • Nigel Havers - generał Ransom.

Wszystkie stworzenia duże i małe - gdzie oglądać

W Polsce serial można oglądać na kanale Epic Drama. Zawsze gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2x7ysr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2x7ysr