Trwa ładowanie...

Wojna w Wietnamie - oglądaj online w TV - co to za program, odcinki, gdzie obejrzeć

Wojna w Wietnamie od zawsze była tematem często wykorzystywanym przez pisarzy, reżyserów i scenarzystów. W tym konkretnym przypadku nie chodzi jednak o stworzenie widowiska, lecz o odtworzenie biegu wydarzeń. Tak rzeczowo i wiernie, jak tylko to możliwe.

American,Huey,Military,Helicopter,Formation,Flying,Over,The,Jungle,At
uh-1,mobility,usa,american,combat,formation,hover,palm tree,heliAmerican,Huey,Military,Helicopter,Formation,Flying,Over,The,Jungle,At uh-1,mobility,usa,american,combat,formation,hover,palm tree,heliFot: Copyright (c) 2020 Oliver Denker/Shutterstock. No use without permission.

Wojna w Wietnamie – co to za program

Serial dokumentalny "Wojna w Wietnamie" opisuje historię jednego z najmroczniejszych, amerykańskich konfliktów ubiegłego stulecia. Twórcy, korzystając z bogatych baz dokumentacji i nagrań, odtwarzają bieg wydarzeń całej wojny. Serial jest emitowany od 2015 roku. Wyprodukowano go w Wielkiej Brytanii, pod szyldem studia 3DD Productions. Całość składa się z trzech odcinków, każdy z nich około godzinnej długości.

Wojna w Wietnamie – odcinki

Pierwszy odcinek opowiada nam historię wczesnego Wietnamu, a także jego mieszkańców. Jak walczono o władzę, jak przebiegały inwazje? Dowiemy się również nieco więcej na temat roli, jaką odegrali Francuzi i Japończycy podczas II WŚ oraz narodzinach komunizmu.

Drugi odcinek serialu "Wojna w Wietnamie" zaczyna się ofensywą Wietkongu, a także wszczęciem wojny telewizyjnej. Wiadomości przepełnione są antywojennymi demonstracjami. Do tego dochodzą śmierć Martina Luthera Kinga, Roberta Kennedy'ego oraz masakra w My Lai.

W odcinku trzecim możemy obserwować proces wycofywania się wojsk amerykańskich i ewakuację ambasady USA. Południe zostaje przejęte przez Wietnam Północny. Możemy wiedzieć, jak weterani wracający na amerykańską ziemię są zaniedbani i wzgardzani w społeczeństwie.

Każdy z wymienionych odcinków trwa około godziny.

Wojna w Wietnamie - gdzie obejrzeć

Wszystkie trzy odcinki serialu dokumentalnego z reguły są puszczane w trzygodzinnych blokach, z przerwami na reklamy. "Wojna w Wietnamie" jest emitowana z zachowaniem pewnych odstępów czasu na kanale Polsat Viasat History. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP