Trwa ładowanie...

Wojna światów - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Dla wielu osób, zainteresowanych gatunkiem science-fiction, książka Wojna Światów H.G.Wellsa jest prawdziwym klasykiem gatunku. Przekładana była na język filmowy już kilkukrotnie, często z mieszanym rezultatem. Jedną z nowszych adaptacji dzieła Wellsa jest Wojna światów produkowana przez stację BBC.

Wojna światówWojna światówŹródło: WP Pilot

Wojna światów jest brytyjskim miniserialem z gatunku sci-fi, który został wyprodukowany w 2019 roku przez stację BBC. Ów produkcja telewizyjna została oparta na bardzo popularnej książce, wydanej w 1898 roku pod tym samym tytułem Wojna światów autorstwa H.G.Wellsa. Zdjęcia do owego miniserialu kręcone były w kwietniu 2018 roku w Liverpoolu.

Wojna światów - twórcy

Cały miniserial Wojna światów został wyreżyserowany przez Craiga Viveirosa, natomiast scenariusz do wszystkich odcinków produkcji stworzył na podstawie powieści Wellsa, Peter Harness. W produkcję serialu byli dodatkowo zaangażowani między innymi: James Friend, który odpowiadał za zdjęcia, Russ Davies, który skomponował muzykę, Adam Bosman oraz Josh Mallalieu, odpowiadający za jego montaż, Howard Burden, który przygotował kostiumy do produkcji, Pat Campbell, czyli jedna z osób odpowiedzialnych za scenografię, a także Jamie Brown i Damien Timmer, będący jednymi z producentów wykonawczych serialu.

Wojna światów - odcinki

Miniserial Wojna światów składa się jedynie z trzech odcinków. Czas trwania poszczególnych odcinków owej produkcji wynosi około 48 minut.

Wojna światów - fabuła

Akcja serialu Wojna światów rozgrywa się w wiktoriańskiej Anglii. Głównymi bohaterami są: Amy oraz George, których związek jest potępiająco traktowany przez społeczeństwo, w jakim żyją. W pewnym momencie w Ziemię uderza meteoryt i rozpoczyna się inwazja Marsjan, których jedynym celem jest całkowite unicestwienie całej ludzkości.

Wojna światów - bohaterowie

W serialu Wojna Światów pojawiają się następujący bohaterowie: Amy, George, Frederick, brat George'a, Astronom Ogilvy, Priest, Mary, Stall Holder, George Junior, Chamberlain.

Wojna światów - obsada

W powyższych bohaterów wcielają się następujący aktorzy i aktorki:

  • Eleanor Tomlinson jako Amy,
  • Rafe Spall jako George,
  • Rupert Graves jako Frederick, brat George'a,
  • Robert Carlyle jako Astronom Ogilvy,
  • Jonathan Aris jako Priest,
  • Freya Allan jako Mary,
  • Reid Anderson jako Stall Holder,
  • Woody Norman jako George Junior,
  • Nicholas Le Prevost jako Chamberlain.

Wojna światów - gdzie oglądać

Serial Wojna Światów można obejrzeć w Polsce na kanale Epic Drama. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.