Trwa ładowanie...

Wojna domowa - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Wojna domowa to zabawny serial komediowy, który powstał w latach 1965-1955. Serial stanowi adaptację felietonów, które regularnie publikowane były w tygodniku Przekrój przez Marę Michałowską.

Wojna domowaWojna domowaŹródło: WP Pilot
d3uspra
d3uspra

Serial opowiada o perypetiach dwóch bohaterów - Pawła, 16-letniego chłopca oraz Anuli, 15-letniej dziewczyny. Głównym tematem serialu są ich przygody, typowe dla młodzieży w tym wieku. W każdym odcinku serialu widzowie mogą również obserwować ciekawe sceny, które opisują wrażenia oraz wewnętrzne uczucia bohaterów. Serial w głównej mierze rozgrywa się w domu, w Warszawie.

Wojna domowa - twórcy

Serial został stworzony w toku produkcji realizowanej przez Zespół Realizatorów Filmowych Syrena. Głównym reżyserem był Jerzy Gruza, a scenariuszem zajęła się Mira Michałowska, która scenariusz każdego odcinka serialu oparła na swoich własnych felietonach. Za muzykę w serialu odpowiedzialny był Jerzy Matuszkiewicz. Zdjęcia to natomiast dzieło Mieczysława Jahody oraz Antoniego Wójtowicza. Scenografią zajęli się Teresa Barska, Wiesław Orłowski, Zdzisław Kielanowski oraz Jerema Stępwoski. 

Wojna domowa - odcinki

Wojna domowa to 15 odcinków, które trwają od 30 do nawet 50 minut. Nie zdecydowano się podzielić serialu na sezony - w ramach jednej spójnej opowieści opowiedziano historię dwójki nastolatków i ich rodzin.

Wojna domowa - fabuła

Wojna domowa to satyra, która prowadzi widzów przez historię dwóch rodzin, mających dorastające dzieci. Kim są Anula i Paweł? To typowi nastolatkowie, którzy z jednej strony nie potrafią doczekać się dorosłości, jednak niedojrzałość wciąż sprawia, że łatwo dają się ponieść wpływom różnych modnych trendów. Komiczne pomyłki rodziców, spowodowane wieloma wyzwaniami, ale też normami, które królowały w czasach PRL, sprawiły, że serial ogląda się z wielkim zainteresowaniem. Większość historii sprowadza się do tego, że Jankowscy starają się wychować swojego syna w bardzo surowym duchu. Kamińscy natomiast nie posiadają własnych dzieci - opiekują się Anulą, której rodzice się rozwodzą. Ze względu na fakt, że wcześniej nie mieli doświadczenia, ich wychowanie można określić słowem "łagodne".

d3uspra

Wojna domowa - obsada

W rolę Pawła Jankowskiego oraz Anuli, czyli nastolatków, grających główne role wcielili się Krzysztof Musiał-Janczar oraz Elżbieta Góralczyk. Rodziców Pawła zagrali Kazimierz Rudzki oraz Irena Kwiatkowska. Opiekunami Anuli byli natomiast Andrzej Szczepkowski oraz Alina Jaworska. Bardzo ciekawą postacią był też nieznajomy, który w każdym odcinku pojawia się, pytając o suchy chleb dla konia. W jego rolę wcielił się Jerema Stępowski. 

Wojna domowa - czołówka

Słowa do piosenki, którą możemy usłyszeć na początku serialu, są autorstwa Ludwika Jerzego Kerna. Skomponował ją Jerzy Matuszkiewicz. Stworzył on także muzykę do seriali takich jak Alternatywy 4, Czterdziestolatek czy Przygody psa Cywila.

Wojna domowa - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy jest emitowany w telewizji, serial Wojna domowa, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3uspra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uspra