Trwa ładowanie...

Więzienie - online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak wygląda codzienne życie za murami więzienia? Co robią osadzeni podczas widzeń, o czym rozmawiają z wychowawcą lub jak przebiega ich aktywność na "spacerniaku"? A może chcesz posłuchać, co do powiedzenia mają pracownicy służby więziennej - od szeregowych funkcjonariuszy przez dowódców zmian aż po psychologów i personel medyczny? Jeśli tak, to serial dokumentalny Więzienie jest idealną propozycją dla ciebie.

WięzienieWięzienieŹródło: WP Pilot

Więzienie - co to za serial?

Dokument realizowany w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim jest czymś więcej, niż kolejną produkcją telewizyjną. To serial, do którego scenariusz napisało życie, a pokazywany obraz nie nosi w sobie przekłamań, gry aktorskiej czy opłaconych statystów. Więzienie ukazuje prawdziwe życie osadzonych, którzy dzielą się przed kamerami swoimi odczuciami, emocjami i opiniami. Równolegle funkcjonuje tu druga grupa ludzi - pracowników, którzy muszą reagować na każdy, nawet najmniejszy sygnał od więźniów. Kamera dociera tam, gdzie na co dzień nie mamy wstępu: cele więzienne, kozetka medyczna, sala wychowawcy, spacerniak, świetlica terapeutyczna, gabinet psychologa, a nawet biuro komendanta i dowódcy.

Więzienie - fabuła

Fabuła serialu traktuje o codziennym życiu osób skazanych za najrozmaitsze przestępstwa: od niepłacenia alimentów przez handel narkotykami, kradzieże, pobicia, aż po rozboje z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Przedstawione są tu historie realnych, autentycznych osób - nie znajdziemy tu ani jednego aktora, a serial nie jest w żaden sposób sztucznie reżyserowany. Nie oznacza to jednak, że rozczarujemy się brakiem emocji, wręcz przeciwnie: nie zabraknie zarówno scen humorystycznych i anegdot sytuacyjnych, jak również chwil przygnębiających, ponurych, a nawet mrożących krew w żyłach napięć i nieporozumień. 

Więzienie - bohaterowie

Bohaterów serialu można podzielić na dwie grupy: osadzeni, którzy przestawiają swoje codzienne aktywności i opowiadają swoje historie życiowe oraz pilnujący ich pracownicy służby więziennej. Druga grupa zdradza kulisy swojej pracy i mówi o obszarach, za które są odpowiedzialni oraz jakie procedury obowiązują ich podczas przeszukania celi, rozmowy ze szczególnie niebezpiecznymi więźniami czy udzielania pomocy w ambulatorium. Dzięki temu widz otrzymuje bardzo szeroki obraz codziennego funkcjonowania zakładu karnego, którego nie można doświadczyć, będąc osobą postronną.

Więzienie - odcinki

Do listopada 2020 roku w telewizji wyemitowano 73 odcinki serialu Więzienie. Każdy z nich trwa około 30 minut, a emisja zazwyczaj odbywa się w bloku dwuodcinkowym, czyli dwa odcinki jeden po drugim. Serial dozwolony jest dla widzów powyżej lat 16.

Więzienie - gdzie obejrzeć

Serial emitowany jest na antenie telewizji Polsat. Więzienie online zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj