Trwa ładowanie...

Wiadomości - program online w TV, gdzie obejrzeć

Wiadomości (TVP1) to jeden z najpopularniejszych programów w historii polskiej telewizji. Każdego dnia wieczorem tysiące Polaków siadają przed ekranem telewizora lub przed ekranem innego urządzenia, aby obejrzeć skrót informacji o najważniejszych wydarzeniach w Polsce i na świecie.

Wiadomości - program online w TV, gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot

Program informacyjny Wiadomości można oglądać na antenie TVP 1, TVP Polonia, TVP Info. Wagę, którą przykłada się do profesjonalnego przedstawienia informacji na państwowym kanale, doskonale widać po tym, skąd jest nadawany – studio „A” Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w Warszawie. Program ma na celu przedstawienie wszystkich najważniejszych nowości o bieżących wydarzeniach w kraju i na całym świecie. W kwietniu 2020 roku nastąpiło wydłużenie programu głównego (samych wiadomości) z 30 do 35 minut. Po pierwszej części Wiadomości następuje chwila przerwy na reklamy. Po chwili transmitowany jest nieco krótszy program „Sport”, w którym przedstawia się najważniejsze nowości ze świata sportu. Następnie rozpoczyna się „Pogoda”, czyli codzienna prognoza pogody.

Historia Wiadomości TVP 1

Jeżeli spojrzymy na historię Wiadomości TVP 1, to odkryjemy, że zastąpiły one symbol propagandy za czasów PRL, czyli „Dziennik Telewizyjny”. Zmiana nazwy oraz symboliki są najważniejszymi elementami zmian w polskiej telewizji po zmianie systemu i władzy w 1989 roku. Pierwszy „nowy” program Wiadomości był transmitowany 18 listopada 1989 roku. Pierwsze wydanie programu miało bardzo duże symboliczne znaczenie – prowadzący występował przed białą ścianą, która miała symbolizować nowy początek. Od tego momentu głównym celem redakcji jest przekazywanie wiadomości w możliwie najbardziej obiektywny sposób.

Twarze wiadomości TVP 1

Redakcja oraz prowadzący pracujący dla telewizji TVP są profesjonalistami. Wśród nich znajdziemy doskonale znane twarze: Danuta Holecka, Michał Adamczyk, Edyta Lewandowska, Katarzyna Trzaskalska, Michał Rykowski i Agnieszka Oszczyk. Redakcją zajmują się natomiast: Robert Kalinowski, Edyta Suchacka, Małgorzata Rogatty i Maciej Walaszczyk.

Program informacyjny Wiadomości można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.