Trwa ładowanie...

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Święta Bożego Narodzenia często są wykorzystywane jako tło świetnych filmów komediowych. Jednym z nich jest właśnie W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju z 1989 roku. To klasyka kina, która do dziś skupia przed telewizorami miliony widzów. Produkcja jest uznawana, obok Kevina samego w domu, za obowiązkowy punkt podczas świątecznego i rodzinnego seansu filmowego.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty MikołajuW krzywym zwierciadle: Witaj, Święty MikołajuŹródło: WP Pilot
d20ofso
d20ofso

Film jest kontynuacją znanej serii W krzywym zwierciadle, która przedstawia między innymi różne perypetie rodziny Griswoldów. Produkcja W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju jest trzecim filmem opowiadającym o tej familii, która tym razem pragnie w rodzinnym gronie spędzić święta Bożego Narodzenia. Jest to komedia przeznaczona dla całej rodziny, którą można oglądać wiele razy i za każdym będzie świetnie bawić oglądających. Na uwagę zasługuje świetna postać głównego bohatera, w którą wcielił się Chevy Chase oraz ekscentryczny wuj Eddie.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju - twórcy

Film stworzyli m.in.:

 • Jeremiah S. Chechik - reżyser,
 • John Hughes - scenariusz,
 • Thomas E. Ackerman - zdjęcia,
 • Angelo Badalamenti - muzyka,
 • John Hughes – producent.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju - fabuła

Film opowiada o świętach Bożego Narodzenia, które przeżywa z pozoru normalna rodzina Griswoldów. Głowa rodziny - Clark, zaprasza do siebie do domu na ten magiczny czas swoich rodziców oraz teściów. Z niespodziewaną wizytą wpada również ekscentryczny wuj Eddie ze swoją małżonką, dwójką dzieci oraz psem, którzy przyjechali swoją przyczepą kempingową. Cała seria niespodziewanych sytuacji sprawia, że przygotowania do świętowania nie przebiegają tak jak sobie życzą tego domownicy, co powoduje wiele śmiesznych wydarzeń.

d20ofso

Znalezienie wymarzonej choinki okazało się nie lada wyzwaniem, a jej instalacja w pokoju przebiegła z niemałymi szkodami materialnymi - między innymi za sprawą dzikiej wiewiórki. Na uwagę zasługuje również scena z próbą świątecznego przystrojenia domu, która ma zadziwiać całą okolicę. Problemy podczas montażu lampek na dachu oraz z ich włączeniem powodują całą serię gagów oraz śmiesznych sytuacji, które rozbawią do łez całą rodzinę. Punktem kulminacyjnym jest brak otrzymania przez Clarka premii świątecznej, z której miała być sfinansowana budowa basenu dla rodziny. Wtedy właśnie do akcji wkracza wuj Eddie, który porywa przełożonego Clarka.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju - bohaterowie

Głównymi bohaterami filmu jest rodzina Griswoldów, w skład której wchodzą m.in. Clark Wilhelm Griswold Jr., Ellen Griswold, Russell "Rusty" Griswold, Eddie Johnson, Audrey Griswold, Clark Wilhelm Griswold Sr., a także Nora Griswold.

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju – obsada

W głównych rolach zagrali:

 • Chevy Chase jako Clark Wilhelm Griswold Junior,
 • Beverly D'Angelo jako Ellen Griswold,
 • Johnny Galecki jako Rusty Griswold,
 • Randy Quaid jako kuzyn Eddie,
 • Miriam Flynn jako Catherine, żona Eddiego,
 • John Randolph jako Clark W. Griswold Senior,
 • Diane Ladd jako Nora Griswold,
 • E.G. Marshall jako Art, ojciec Ellen,
 • Doris Roberts jako Frances, matka Ellen,
 • Juliette Lewis jako Audrey Griswold.
d20ofso

W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju - gdzie obejrzeć

Zawsze, kiedy film jest emitowany w telewizji, film W krzywym zwierciadle, Witaj, Święty Mikołaju, można obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d20ofso
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20ofso