Trwa ładowanie...

Va banque - online w TV - zasady, prowadzący, gdzie obejrzeć

Teleturniej Va banque to emocjonująca rozgrywka o największe pieniądze. Czy któryś z uczestników postawi wszystko na jedną kartę?

Va banqueVa banqueŹródło: WP Pilot
d4i4lhy
d4i4lhy

Va banque - co to za teleturniej?

Va banque to program znany sprzed lat, którego reguły nie straciły na aktualności. Po latach przerwy, Va banque pojawia się w nowym wydaniu, a zawodnicy będą musieli zmierzyć się z kolejnymi pytaniami i zagadkami. Gra jest warta stawki, ale quiz nie jest taki prosty, jak się wydaje.

Va banque – historia

Va banque to polska wersja amerykańskiego programu Jeopardy!. Pierwsza wersja była produkowana w latach 1996-2003. Łącznie powstało dziesięć serii i około 620 odcinków, trwających 20-25 minut. Producentem wykonawczym teleturnieju jest firma Astro oraz Telewizja Polska (od 2020 roku).

Va banque - prowadzący

W poprzedniej odsłonie teleturnieju prowadzącym był Kazimierz Kaczor. Nową wersję Va Banque prowadzi Przemysław Babiarz.

Va banque - zasady

W rozgrywce bierze udział trzech uczestników, którzy w rundzie pierwszej oraz drugiej mają przed sobą 30 pytań, zamkniętych w pięciu lub sześciu kategoriach tematycznych. Trudność polega nie tylko na tym, aby znaleźć właściwą odpowiedź. Uczestnik musi jak najszybciej jej udzielić, ale w formie pytania. Jeśli o tym zapomni, ma odejmowane punkty. Pytanie z odpowiedzią zadane przez jednego zawodnika przechodzi do kolejnego.

d4i4lhy

Do rundy trzeciej, czyli finału, mogą przejść tylko uczestnicy z dodatnią liczbą punktów, czyli pieniędzy. Prowadzący czyta kategorię tematyczną, a uczestnicy obstawiają, za ile pieniędzy chcą zagrać. Jest również możliwość postawienia „va banque”. Od tego czasu mają 30 sekund na napisanie pytania z odpowiedzią. Osoba z najwyższą liczbą pieniędzy wygrywa i ma szansę na udział w kolejnym odcinku.

Va banque to prawdziwa loteria, w której liczy się także wiedza i refleks. Uczestnicy programu muszą cały czas zachowywać zimną krew i jasny umysł, aby sięgnąć po najwyższe nagrody.

Va banque – nowe odcinki

Od 2020 roku można oglądać nowe odcinki teleturnieju Va banque, które prowadzone są przez Przemysława Babiarza. Nowy gospodarz to pełen ciepła i humoru mówca, który zapewnia miły nastrój podczas całej rozgrywki. Zasady gry pozostały te same, jak w poprzedniej wersji. Studio zostało jednak wizualnie odświeżone, jest bardziej nowoczesne i kolorowe.

Nowy Va banque to porcja niesamowitej energii, emocjonującej rozgrywki, adrenaliny oraz zaskoczeń. Przy tym programie nie sposób się nudzić.

d4i4lhy

Va banque – gdzie obejrzeć?

Teleturniej można oglądać od poniedziałku do piątku na antenie TVP2. Va banque online zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4i4lhy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i4lhy