Trwa ładowanie...

Underworld - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Underworld to film rozpoczynający udaną serię horrorów fantasy, w której akcja rozgrywa się w świecie opanowanym przez wojnę wilkołaków i wampirów. Będzie to świetna propozycja na filmowy wieczór w Halloween i nie tylko.

UnderworldUnderworldŹródło: WP Pilot
d129bzq
d129bzq

Underworld - co to za film

Underworld to horror, który swoją premierę miał w 2003 roku. Jest to początek serii, która zdobyła dużą popularność, co zaowocowało kolejnymi częściami:

  • Underworld: Evolution,
  • Underworld: Bunt Lykanów,
  • Underworld: Przebudzenie,
  • Underworld: Wojny krwi.

Druga część, czyli Underworld: Evolution opowiada o następstwach tego, co wydarzyło się w pierwszej części, natomiast Underworld: Bunt Lykanów to powrót do korzeni całej opowieści, która opowiada o bezpośrednim początku wojny pomiędzy arystokratami wampirami a wilkołakami, które uprzednio były zaledwie niewolnikami rasy wampirów. Twórcy zdecydowali się na nakręcenie jeszcze jednej, czwartej części pod tytułem Underworld: Wojny Krwi wydanej w 2016 roku, która natomiast opowiada o dalszych losach pięknej wampirki Selene i jej zmagań o zakończenie wojny trwającej wiele wieków.

d129bzq

Underworld - twórcy

Reżyserem pierwszej części Underworld, a następnie kontynuacji Underworld: Evolution jest Len Wiseman. To właśnie ten film był jego reżyserskim debiutem, choć na swoim koncie posiada już pracę przy hitowych produkcjach takich jak Dzień Niepodległości, czy Godzilla. Po sporym sukcesie filmu reżyser tworzył między innymi takie produkcje jak Szklana Pułapka 4.0 czy Pamięć absolutna. Brał on również udział w reżyserowaniu popularnego serialu pod tytułem Lucyfer. Za scenariusz do Underworld odpowiedzialny był Danny McBride, który kontynuował przygodę z serią, tworząc scenariusz również do części Underworld: Evolution oraz Underworld: Bunt Lykanów.

Underworld - fabuła

Fabuła filmu ma miejsce w świecie, w którym już od wieków nieprzerwanie trwa wojna pomiędzy dwoma rasami - wampirami uchodzącymi za najinteligentniejszą rasę na ziemi i wilkołakami, których nazywa się lykanami. Pomiędzy historią całej wojny, na pierwszy plan wysuwa się główna bohaterka o imieniu Selene, której zadaniem jest eliminowanie swoich wrogów. Piękna Selene otrzymuje misję dowiedzenia się, co skrywa Lykanin o imieniu Michael. W taki sposób przypadkowo naradza się zakazana miłość między tą dwójką, która dowiaduje się o tym, w jaki sposób rozpoczęła się walka pomiędzy rasami, a także wpadając na trop niebezpieczeństwa, które zagraża zarówno wampirom, jak i lykanom.

Underworld - bohaterowie

Główni bohaterowie pierwszej części serii Underworld to wampirzyca Selene oraz Lykanin Michael, którzy w trakcie pełnienia obowiązków wobec swoich ras, nieopatrznie zaczynają pałać do siebie uczuciem. Warto wspomnieć jeszcze o Viktorze, który jest władcą rasy wampirów i uchodzi za niezłomnego przeciwnika całej rasy Lykanów.

Underworld - obsada

W rolę Selene wcieliła się Kate Beckinsale, znana między innymi z takich filmów jak Pearl Harbor, Aviator czy Van Helsing. Rola Michaela to wykonanie Scotta Speedmana, grającego między innymi w filmie Nieznajomi. W filmie występuje również Michael Sheen jako Lucian, a Viktora odgrywa Bill Nighty, który występował również w popularnej serii Piraci z Karaibów.

d129bzq

Underworld - nagrody

Film nie został nominowany do żadnych nagród branżowych, jednak wysoki wynik finansowy i duża popularność sprawiła, że seria z powodzeniem była kontynuowana. Film przypadł do gustu wszystkim fanom mrocznego kina na pograniczu fantasy/horror, czego dowodem może być przychód w wysokości ponad 95 milionów dolarów na całym świecie. 

Underworld - gdzie obejrzeć

Zawsze, gdy film jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d129bzq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d129bzq