Trwa ładowanie...

Uciekaj! – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Uciekaj! to jedna z propozycji stacji TVN dla fanów mocnego kina akcji i grozy. To jednocześnie horror, który został nagrodzony Oscarem za ciekawą fabułę i zaskakujące zaskoczenie. Tym samym można wskazać, że to obowiązkowa pozycja na liście widzów, którzy lubią sięgać po dobre filmy z najwyższej półki, nagrodzone i docenione w wielu krajach.

Uciekaj!Uciekaj!Źródło: WP
d2h927n
d2h927n

Uciekaj! – horror z rasizmem w tle...

Uciekaj! to ciekawa propozycja dla miłośników horrorów i mocnego kina akcji, która zaczyna się dość leniwie, by w efekcie niemal wcisnąć widza w fotel. A to wszystko za sprawą historii czarnoskórego mężczyzny - fotografa, który przyjeżdża do rodzinnej posiadłości rodziców i rodziny swojej ukochanej, nie wiedząc, że ta wizyta na zawsze odmieni jego życie. Jest to jednocześnie historia mocno osadzona w realiach Stanów Zjednoczonych, będąc formą pokazania wymuszonej poprawności politycznej, która nie ma nic wspólnego z moralnością ani szacunkiem dla drugiego człowieka. To też sposób by pokazać, że nic nie jest takie, jak może się na pozór wydawać - nawet we współczesnych czasach, a osoby, które sprawiają wrażenie przykładnych rodziców i obywateli, są w stanie zrobić coś, co przekracza nie tylko zasady dobrego zachowania, ale wszelkie reguły człowieczeństwa...

Uciekaj! - twórcy

Reżyserem i autorem scenariusza filmu, który zdobył Oscara jest Jordan Peele, który stworzył również inne, cenione na świecie filmy, w tym: To my oraz Nie!.

Uciekaj! - fabuła

Uciekaj! to horror z gatunku tych "nieoczywistych", ponieważ nic nie wskazuje, że zaczynająca się niewinnie historia czarnoskórego mężczyzny, fotografa - Chrisa Washingtona, który otrzymuje zaproszenie od rodziców swojej białej dziewczyny - Rose Armitage zmieni się w prawdziwy koszmar. Mężczyzna początkowo nie wydaje się zaskoczony domem państwa Armitage, który na pozór wydaje się jednym z wielu. Ale po pewnym czasie Chris spostrzega, że coś dziwnego dzieje się w tej rodzinie, o czym świadczy dziwne i niecodzienne zachowanie rodziców Rose oraz jej brata, a nawet pomocy domowej i ogrodnika. Czy kryje się za tym głęboko zakorzeniony rasizm, w imię którego ludzie są w stanie przekroczyć granice, o których istnieniu wielu się nawet nie śniło?

Na to pytanie odpowiada Jordan Peele w filmie, w którym życie młodego fotografa po przyjeździe w rodzinne strony jego ukochanej weryfikuje jego dotychczasowe osądy o ludziach. A to wszystko w efekcie dziwnego zachowania rodziców, rodzeństwa, gospodyni i ogrodnika rodziny jego dziewczyny, co, jak się okazuje, ma zupełnie niecodzienne powody...

d2h927n

Uciekaj! - bohaterowie

W roli tytułowego bohatera, studenta występuje Daniel Kaluuya, a jego dziewczynę - Rose Armitage gra Allison Williams. Oprócz tego główne role przypadły w udziale bliskiej rodzinie Rose, która pokazuje swoje prawdziwe oblicze podczas spotkania z czarnoskórym chłopakiem. Są to: Missy Armitage, Dean Armitage, Jeremy Armitage oraz Jim Hudson, Walter i Georgina.

Uciekaj! - obsada

W roli głównego bohatera - Chrisa Washingtona widzowie mogą zobaczyć Daniela Kaluuya, znanego z innych, cenionych produkcji, takich jak np. Czarna Pantera i nagrodzonego Oscarem za rolę w Judas and the Black Messiah. W roli Rose Armitage, czyli jego ukochanej występuje Allison Williams, znana z takich filmów jak np. Patrick Melrose i Perfekcja. W inne role wcielili się zaś: Catherine Keener, Caleb Landry Jones, Bradley Whitford i Marcus Henderson.

Uciekaj! - nagrody

Produkcja Jordana Peele'a została pozytywnie oceniona przez widzów i ekspertów z całego świata, a film zdobył największą, dostępną nagrodę w świecie kina i filmu - Oscara w kategorii "horror" - najlepszy scenariusz oryginalny dla Jordana Peele'a oraz Saturn - za najlepszy horror, a także wiele innych nominacji.

Uciekaj! – gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć na kanale TVN. Zawsze, gdy film Uciekaj! jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2h927n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h927n