Trwa ładowanie...

Tysiąc słów – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Film Tysiąc słów to niezwykła współczesna historia człowieka, który żyje w świecie obłudy i kłamstwa. Pewnego dnia okazuje się, że może wypowiedzieć tylko 1000 słów, a potem umrze. Nieprzyzwyczajony to takiego życia bohater zaczyna ważyć każde słowo.

Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądoweŹródło: Shutterstock, fot: Copyright (c) 2019 VasiliyBudarin/Shutterstock. No use without permission.
dmqwbrs
dmqwbrs

Tysiąc słów - twórcy

Film został wyreżyserowany w 2012 roku przez Briana Robbinsa, a scenariusz napisał Steve Koren. Zdjęcia do filmu zrobił Clark Mathis, a za muzykę był odpowiedzialny John Debney. Produkcją filmu zajął się Nicolas Cage wraz z Brianem Robbinsem.

Film został wyprodukowany w wytwórni DreamWorks, a oryginalny tytuł to A Thousand Words. Produkcja trwa 1 godzinę 30 minut i jest oceniana jako film familijny.

Tysiąc słów - fabuła

Główny bohater Jack McCall zaniedbujący swojego nowo narodzonego syna oraz żonę Caroline (w którą wcieliła się Kerry Washington) jest człowiekiem żyjącym na najwyższych obrotach. Pracuje w wydawnictwie literackim i na co dzień mówi bardzo dużo, jednak większość z wypowiadanych przez niego słów to kłamstwa. Jest cwaniakiem, który zgrabnie potrafi wyjść z każdej sytuacji, niekoniecznie będąc szczerym.

Pewnego dnia ma wydać książkę bardzo poważnego i uznanego autora nie znając jej treści. Myśli, że to przyniesie mu jeszcze większą karierę. Żyje w kłamstwie, przebiegłości i wyrafinowaniu, jednak po spotkaniu z autorem jego życie będzie musiało się zmienić.

dmqwbrs

Za sprawą uściśnięcia dłoni z doktorem, który ma być autorem nowatorskiej książki, Jack uświadamia sobie, że należy przestać mówić, bo każde słowo przybliża go do śmierci. Symbolem jego słów staje się drzewo, które w magiczny sposób wyrasta u niego w ogrodzie. Po każdym wypowiedzianym słowie z drzewa spada jeden liść. Z każdym słowem i opadającym liściem ma świadomość, że jego życie będzie coraz krótsze. Jest to ogromne wyzwanie, bo Jack nie należy do osób małomównych, zazwyczaj zrobi wszystko by dopiąć swego, posługując się kłamstwami. Skoncentrowany w 100% na pracy zaczyna sobie uświadamiać, co w życiu jest najważniejsze, jednak robi się już za późno, bo na drzewie jest 1000 liści, które spadają po każdym wypowiedzianym słowie.

Jack musi na nowo nauczyć się żyć, próbuje w inny sposób komunikować się z ludźmi, co jest zabawnym aspektem filmu. Widać jak Jack gimnastykuje się, próbując wypowiadać jak najmniej słów. Chce ocalić swoje życie, jednak nie może znaleźć swojej drogi. Brak możliwości werbalnego przekazania swoich myśli i uczuć staje się dużą przeszkodą w realizacji życiowych marzeń

Tysiąc słów - bohaterowie

Główny bohater (Eddie Murphy) ma tylko 1000 słów, więc waży je w każdej sytuacji, która go spotyka. Przez cały film bohater przechodzi transformacje z osoby zakłamanej, patrzącej tylko na czubek swojego nosa w człowieka pełnego empatii, kochającego swoją rodzinę.

Bohater jest poddany ciężkiej próbie uporządkowania sobie życia bez możliwości potoku słów.

dmqwbrs

Jego żona Caroline (Kerry Washington) jest już zmęczona stylem życia męża. Chce zmian, na które bohater na początku filmu nie jest gotowy. Chce życiowych rozmów, jednak nie wie o tym, że bohater ma tylko 1000 słów. Kocha Jacka, ale ma już serdecznie dość jego kłamstw.

Doktor Sinja, (Cliff Curtis) jest sprawcą całego zamieszania i wystawia bohatera na próbę, jednak Jack zupełnie nie był na to gotowy.

Clark Duke to asystent głównego bohatera (Aaron Wiseberger) strachliwy podwładny stara się pomóc Jackowi tak jak umie, jednak jego zmagania przynoszą marny skutek.

dmqwbrs

Tysiąc słów - nagrody

Film otrzymał 3 nominacje do nagrody Złotej Maliny w 2013 roku. Za najgorszy film, a także malinę dla najgorszego aktora oraz za najgorszy scenariusz. Choć film zebrał słabe recenzje, jest oglądany na całym świecie.

Tysiąc słów – gdzie obejrzeć?

Film można zobaczyć na kanale Paramount Channel. Zawsze, gdy film Tysiąc słów jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dmqwbrs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmqwbrs