Trwa ładowanie...

TOP 10 filmów na zimowy wieczór. Co obejrzeć w długie, mroźne popołudnie?

Zimowe wieczory to idealny czas na seanse filmów, w których śnieżna aura odgrywa istotną rolę w przebiegu całej fabuły. Filmowcy od lat fascynują się potęgowanym przez tę porę roku klimatem, dlatego światowa kinematografia obfituje w liczne propozycje tego typu. Oto TOP 10 filmów na zimowy wieczór, które sprawią, że w wyjątkowy sposób poczujesz magię grudniowych i styczniowych nocy!

Nienawistna ósemkaNienawistna ósemkaŹródło: WP Pilot
d20t4m8
d20t4m8

1.Opowieści z Narnii

Ekranizacja kultowej książki autorstwa C. S. Lewisa to klasyka kina familijnego. Film opowiada o przygodach rodzeństwa, które wkraczając do magicznej szafy, przenosi się do krainy wypełnionej baśniowymi postaciami i czarami. Okazuje się, że zimowa aura panująca w tym świecie jest efektem okrutnych rządów Białej Czarownicy. Jedyną szansą na jej pokonanie i przywrócenie mieszkańcom Narnii radości, jest przybycie Łucji, Edmunda, Zuzanny i Piotra, którzy, według przepowiedni, są oczekiwanymi od setek lat członkami królewskiego rodu. Magiczny klimat opowieści, możliwy do odczucia przez wszechobecną zimową aurę, to gwarancja udanego seansu zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych.

2.Fargo

Fargo to film w reżyserii Ethana i Joela Coenów, w którym niezwykle istotną rolę odgrywa sroga zima północnych stanów USA. Produkcja ta balansuje na granicy kryminału i pastiszu, czego efektem jest seria niefortunnych zdarzeń, która doprowadza do wydarzeń opisanych w scenariuszu. Autorzy stosują pewnego rodzaju zabawę z widzem, nie tylko związaną z przeniesionym na ekran scenariuszem, ale również poprzez pojawiającą się na początku seansu informację o prawdziwości przedstawionych wydarzeń. Fargo to oryginalne kino, czerpiące garściami ze stylistyki skandynawskich produkcji oraz charakterystycznego amerykańskiego humoru.

3.Zimowa opowieść

Zimowa opowieść w reżyserii Akivy Goldsmana to historia miłości złodzieja Petera i śmiertelnie chorej Beverly. Fabuła produkcji rozgrywa się w dziewiętnastowiecznym Nowym Jorku. Uczucie zmienia w bohaterze, w którego wciela się Collin Farell, nie tylko sposób postrzegania dobra i zła, ale również podejście do kwestii upływającego czasu. Zimowa opowieść to przede wszystkim intrygująca fabuła, która w zestawieniu z rewelacyjną warstwą audiowizualną, przeniesie każdego widza w fantastyczny i surowy świat przedstawiony w produkcji.

4.Dzień Świstaka

Filmy z udziałem Billa Murraya są pewnego rodzaju fenomenem, który sprawia, że niemal każdy widz szczerze zakochuje się w postaciach odgrywanych przez tego aktora. Fabuła opowiada o losach prezentera telewizyjnego, który przybywa do położonego na Alasce miasteczka, aby zrelacjonować obchodzony w tym miejscu tytułowy Dzień Świstaka. Nieoczekiwanie główny bohater wpada w pętlę czasu i budzi się każdego ranka tego samego dnia, przeżywając te same zdarzenia i uczestnicząc w powtarzających się rozmowach. Dzień Świstaka to oryginalne i humorystyczne podejście do tematyki upływu czasu, przez co produkcja ta jest chętnie emitowana przez stacje telewizyjne w okresie zimowym i okołoświątecznym.

d20t4m8

5.Pojutrze

Zima odgrywa istotną rolę w filmie Pojutrze, czyli jednym z najbardziej charakterystycznych produkcji katastroficznych. Reżyser Roland Emmerich ukazuje swoją wizję przypuszczalnego końca świata, którego nadejście będzie impulsem dla ludzi na całym świecie do przedefiniowania życiowych wartości. Rewelacyjne efekty specjalne dodatkowo nadają realizmu przedstawionym zdarzeniom, przez co Pojutrze to gwarancja seansu, podczas którego każdy widz będzie z wypiekami na twarzy śledził wydarzenia przedstawione na ekranie.

6.Zjawa

Zjawa z Leonardo DiCaprio to produkcja, w której zimowa aura została podniesiona do rangi potężnej siły decydującej o losach głównego bohatera. Oparta na faktach historia Hugh Glassa, który po ataku niedźwiedzia zostaje pozostawiony przez swoich towarzyszy na pewną śmierć, sprawi, że każdy widz poczuje ogromne szczęście, mogąc przypatrywać się wydarzeniom przedstawionym na ekranie z poziomu wygodnej i ciepłej kanapy. Chęć zemsty na swoich oprawcach będzie siłą napędzającą działania głównego bohatera, dzięki której uda mu się przeżyć, mimo odniesienia poważnych ran i nieprzyjaznych warunków otoczenia.

7.Nienawistna ósemka

Quentin Tarantino jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych twórców w historii kina. W Nienawistnej ósemce uczynił śnieżną porę roku istotnym elementem fabuły, który zadecydował o losach wszystkich głównych bohaterów filmu. Potężna zamieć sprawia bowiem, że ośmiu nieznanych sobie dotąd podróżnych, jest zmuszonych do schronienia się w położonej na odludziu karczmie. Rewelacyjne dialogi, świetne aktorstwo i zaskakujące zwroty akcji to tylko niektóre z elementów decydujących o wysokiej jakości całej produkcji.

8.Turysta

Film Turysta z 2014 roku opowiada o losach szwedzkiej rodziny, która w trakcie wizyty w górach jest świadkiem niebezpiecznego zejścia lawiny. Ostatecznie nikt nie zostaje ranny, jednak konsekwencje tego wydarzenia będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie małżeństwa Tomasa i Ebby. Turysta był wielokrotnie nagradzany na międzynarodowych festiwalach filmowych, co jest gwarancją angażującego i wciągającego seansu, idealnego na zimowy wieczór.

d20t4m8

9.Zimowy sen

Zimowy sen w reżyserii Nuriego Bilge Ceylana to stosunkowo mało znana produkcja, której akcja również ulokowana jest w zimowym klimacie – w tym przypadku w tureckiej Anatolii. Ze względu na intensywne opady śniegu, niewielki hotel staje się jednocześnie schronieniem i miejscem tworzenia się konfliktów, pomiędzy przebywającymi na jego terenie osobami. Zimowy sen to rewelacyjne kino, które skupia się przede wszystkim na psychologicznych aspektach umysłu człowieka i konsekwencjach decyzji podejmowanych przez bohaterów dramatu.

10.Alive, dramat w Andach

Alive, dramat w Andach jest inspirowany prawdziwymi zdarzeniami, które były efektem katastrofy samolotu urugwajskiej drużyny rugbistów. Chęć przetrwania, strach przed potężnymi siłami natury i walka ze swoimi słabościami to tylko niektóre z tematów, które poruszane są w filmie. Alive szczególnie warto obejrzeć w okresie zimowym!

Najlepsze filmy z zimą w tle, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d20t4m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20t4m8