Trwa ładowanie...

TOP 10 bajek dla dzieci z zimą w tle, czyli czego nie możesz odmówić najmłodszym o tej porze roku

Zima to czas, który lubią szczególnie dzieci. Klimat ferii, śnieg, zabawa tworzą wyjątkowe wspomnienia. Aby poczuć magiczny zimowy czas, warto obejrzeć odpowiednie bajki. W tym artykule znajdziesz 10 ciekawych bajek dla dzieci z zimą w tle, które bawią nie tylko małych, ale także dorosłych widzów. Wspólne bajkowe seanse to dobry pomysł na miły wieczór, który zbliży członków rodziny jeszcze bardziej.

Happy Feet: Tupot małych stópHappy Feet: Tupot małych stópŹródło: WP Pilot
d1whswv
d1whswv

1.Epoka lodowcowa

Grupa głównych bohaterów tej bajki to dosyć niezwykłe połączenie, składające się z wielkiego mamuta, zabawnego leniwca i nieustraszonego tygrysa szablozębnego. Główni bohaterowie mają ważny cel, którym jest oddanie ludzkiego dziecka rodzicom. Epoka lodowcowa to produkcja odpowiednia dla pociech w wieku od 4 lat. Bajka jest nie tylko zabawna, ale ma także ważne przesłanie. Widz może dowiedzieć się, że ktoś o wielkich gabarytach może mieć równie wielkie serce, a ktoś, kto z pozoru jest niebezpieczny, też może podać pomocną dłoń i zaoferować wsparcie potrzebującym.

2.Happy Feet: Tupot małych stóp

Happy Feet: Tupot małych stóp wzruszy nawet dorosłego. W tej bajce przedstawiona jest historia uroczego pingwina Mambo, który nie może pochwalić się talentem do śpiewu. Jest to niemały problem, gdyż każdy pingwin cesarski powinien posiadać taki dar. Okazuje się, że Mambo zamiast talentu śpiewania posiada zdolności taneczne. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci od 3 roku życia. Czego może nauczyć? Tego, że każdy jest ważny i ma jakiś talent. Bajka niesie także inne ważne przesłanie: warto dbać o innych i mieć przy sobie zaufane, bliskie sercu osoby.

3.Kraina Lodu

Elsa posiada niezwykłą moc, dzięki której może kontrolować lód oraz śniegi. W wyniku nieszczęśliwego wypadku z udziałem jej młodszej siostry, musi nauczyć się kontrolować swoje zdolności, aby nie zagrażać innym. Seria niefortunnych zdarzeń sprawia jednak, że dziewczyna decyduje się ukryć przed światem w lodowym zamku, który tworzy dzięki swoim mocom. Młodsza siostra wkłada wiele wysiłku, aby jej pomóc i namówić do powrotu. Kraina Lodu to dosyć długa bajka, a więc będzie odpowiednia dla starszych dzieci, których nie nudzą takie produkcje. Czego uczy? Co najmniej kilku ważnych prawd: warto skupić się na swoim szczęściu, czasami dobrze jest porzucić schematy. Bajka uczy również, że bliskie relacje są bardzo ważne, podobnie jak rodzina.

4.Pan Popper i jego pingwiny

Doskonała komedia rodzinna przedstawiająca wydarzenia z życia poważnego biznesmena, któremu powierzona została opieka nad kilkoma uroczymi pingwinami. Jak sobie poradzi? Jakie przeszkody będzie musiał pokonać? Ten film familijny przeznaczony jest dla dzieci, które ukończyły 7 lat. Historia wesołej gromadki podpowiada, że warto kochać zwierzęta, a ich towarzystwo może dać wiele radości. Można również dowiedzieć się, że z każdej, nawet najbardziej trudnej sytuacji, da się znaleźć jakieś wyjście.

d1whswv

5.Opowieści z Narnii

Film opowiada o losach rodzeństwa, które podczas II wojny światowej musiało zamieszkać z pewnym profesorem. Dzieci odkrywają, że przez wnętrze szafy umieszczonej w ich nowym domu, można dostać się do tajemniczej, zimowej krainy, w której czeka wiele trudnych przygód. Film ten przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 5 lat. Opowieści z Narnii uczą, że warto pomagać bliskim i walczyć o to, aby dobro wygrało ze złem.

6.Cloud 9

Cloud 9 przedstawia historię pewnej dziewczyny, która w pewnym momencie życia traci wszystko, co jest dla niej ważne. Bohaterka jednak nie zamierza się poddawać, znajduje pomoc i dzięki niej przygotowuje się do udziału w ważnym turnieju. Film ten jest odpowiedni dla dzieci, które nie nudzą się długimi produkcjami. Uczy zaś tego, że nigdy nie można się poddawać i zawsze warto szukać pomocy, a także walczyć o siebie.

7.Daleko na północy

Co byś zrobił, gdy Twój ukochany dziadek wyruszył w podróż i nie wrócił? Młoda bohaterka bajki Daleko na północy postanowiła ruszyć śladami bliskiej osoby. Bajka przeznaczona jest dla starszych dzieci i jest szczególnie ważna dla małych dziewczynek, ale także chłopcy powinni ją obejrzeć. Okazuje się bowiem, że nawet przedstawicielki płci pięknej mogą podejmować trudne wyzwania i wykazać się niezwykłą siłą.

8.Przygoda na Antarktydzie

Przygoda na Antraktydzie to fantastyczny film dla całej rodziny. Przedstawia wzruszającą historię psów, które muszą zawalczyć o przetrwanie w ciężkich, zimowych warunkach. Produkcja przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym. Oglądających uczy tego, że warto ufać swojemu instynktowi przetrwania, a zwierzęta są naprawdę mądre i potrafią radzić sobie w trudnych sytuacjach.

d1whswv

9.Marsz pingwinów

Marsz pingwinów to dobry wybór, jeśli chcecie obejrzeć coś, co pozwoli Wam zyskać cenne informacje na temat zwyczajów pingwinów. Każdego roku zwierzęta te wyruszają w długie marsze, podczas których muszą wykazać się określonymi umiejętnościami. Film jest bardzo zajmujący.

10.Happy Feet: Tupot małych stóp 2

Kolejna świetna bajka o pingwinach dla całej rodziny. Happy Feet: Tupot małych stóp 2 to kontynuacja losów Mambo, który uzyskał akceptację swojego, nietypowego wśród pingwinów, talentu. Do własnej pasji chce przekonać Erica, który jednak marzy o lataniu, a więc nie jest zainteresowany tańcem. Happy Feet: Tupot małych stóp 2 to także piękna opowieść o miłości. Ta bajka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 lat.

Najciekawsze filmy dla dzieci, gdy tylko są emitowane w telewizji, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d1whswv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1whswv