Trwa ładowanie...

Timon i Pumba - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Timon i Pumba to serial, który był produkowany w latach 1995-2002 na fali popularności słynnej bajki Król Lew, który premierę miał w 1994 roku. Serial Timon i Pumba to spin-off, który opowiada historie słynnych śmiesznych postaci - surykatki oraz guźca, którzy złączeni wieczną przyjaźnią przeżywają fantastyczne przygody.

Timon i PumbaTimon i PumbaŹródło: WP Pilot
d3n8k3g
d3n8k3g

Timon i Pumba - twórcy

Serial animowany Timon i Pumba został stworzony przez studio Walt Disney, które odpowiedzialne było również za premierę wszystkich trzech części bajki Król Lew, skąd pochodzą tytułowi bohaterowie. Reżyserami bajki byli Robert Gannaway, Tony Craig oraz Brad Neave. Scenariusze odcinków są natomiast dziełami Daryla Nickensa oraz Richarda Gitelsona.

Timon i Pumba - odcinki

Choć serial w swoim zamierzeniu miał zakończyć się jedynie na jednym sezonie, to jednak duża popularność bazowego filmu animowanego, jakim jest Król Lew oraz wyjątkowo udany debiut spin-offa spowodował, że finalnie nakręcono aż 86 odcinków, podzielonych na pięć serii. Każdy z odcinków trwa około 20 minut, a bogactwo przygód sprawia, że serial jest idealną rozrywką na długie zimowe wieczory.

Timon i Pumba - fabuła

Wszystkie odcinki serialu animowanego Timon i Pumba opowiadają o zwariowanych przygodach dwójki bohaterów znanych z Króla Lwa. Guziec i surykatka zarażają wszystkich spotkanych swoją energią, a także zwiedzają tak odległe zakątki świata jak Rosja, Kenia czy Chiny. Co więcej, podczas swoich przygód Timon i Pumba często natrafiają na przyjaciół z dawnych czasów jak hieny, Rafiki czy samego Simbę, dzierżącego tron króla zwierząt.

Timon i Pumba - bohaterowie

Serial opowiada o historii dwóch pozytywnie nastawionych do życia zwierząt - surykatce Timonie oraz guźcu Pumbie. Obaj bohaterowie dzielnie stawiają czoła przeciwieństwom losu oraz starają się rozwikłać nie jedną tajemnicę i pokonać nie jednego przeciwnika, który ma złe zamiary. 

d3n8k3g

Timon i Pumba - obsada

W oryginalnej anglojęzycznej wersji serialu, w głos Pumby wcielił się Ernie Sabella, Timonowi natomiast głosu użyczył Quinton Flynn. W polskiej wersji językowej przez pierwsze 75 odcinków głos Timona był realizowany przez Krzysztofa Tyńca. Ostatnie odcinki natomiast zostały nagrane z udziałem Wojciecha Paszkowskiego. W rolę Pumby w polskiej wersji językowej wcielił się Emilian Kamiński. 

Timon i Pumba - gdzie oglądać

Na przestrzeni lat serial Timon i Pumba był emitowany w wielu telewizjach, między innymi w Telewizji Polskiej oraz TV Puls. Jednak obecnie widzowie mają możliwość śledzenia losów Timona i Pumby na kanałach realizowanych przez Walt Disney, czyli Disney Channel, Disney Junior oraz Disney XD. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d3n8k3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n8k3g