Trwa ładowanie...

Teleexpress - program online w TV, gdzie obejrzeć

Teleexpress jest programem informacyjnym, emitowanym codziennie o godz. 17.00 na antenie TVP1 oraz TVP Info. Producentem serwisu jest Telewizyjna Agencja Informacyjna, w siedzibie której Teleexpress był przygotowywany i nagrywany.

Share
Teleexpress - program online w TV, gdzie obejrzeć
Źródło: WP Pilot
da4pqey

Teleexpress jest niezwykle punktualnym serwisem informacyjnym, który ekspresowo dociera na ekrany telewizorów od 26 czerwca 1986 roku. Początkowo emisja serwisu odbywała się o godź.17.15, obecnie Teleexpress nadawany jest o godź. 17.00.

Serwis informacyjny, charakteryzujący się zwięzłym, szybkim przekazem informacji oraz szczyptą humoru pod koniec każdego wydania emitowany był przez wiele lat codziennie, przez 15 minut, jednak w kwietniu 2020 roku, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju jego emisja została wydłużona do dwudziestu minut. Pierwsze wydanie Teleexpressu poprowadził Wojciech Mazurkiewicz. Wśród prowadzących program nie brak słynnych dziennikarzy, często przez wiele lat związanych z Teleexpressem.

Marek Sierocki, prawdziwa legenda Teleexpressu od 1986 roku opiekuje się muzycznym działem serwisu, wspomagając odkrywanie nowych talentów polskiej sceny muzycznej, przeprowadzając wywiady z najznakomitszymi wykonawcami oraz uczestnicząc w najważniejszych, muzycznych wydarzeniach. Widzowie Teleexpressu z pewnością pamiętają Macieja Orłosia, który od 1991 do 2016 roku prowadził program, znakomicie łącząc charakter szybkiego przekazu ze specyfiką serwisu informacyjnego, przedstawiającego najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata w pigułce. Danuta Dobrzyńska, Tomasz Kammel, Hanna Smoktunowicz, Adriana Niecko czy Kinga Rusin to nieliczni dziennikarze, współtworzący Teleexpress. Obecnie prowadzącymi są Beata Chmielowska-Olech, Marzena Kawa, Iga Lewko, Rafał Patyra, Krzysztof Ziemiec i niezmiennie Marek Sierocki.

da4pqey

Podczas wieloletniej emisji, Teleexpress doczekał się dodatkowych wersji, takich jak Teleexpress Junior lub Teleexpress Nocą, obecnie można skorzystać z dodatkowej porcji informacji w Teleexpresie Extra, emitowanym po głównym wydaniu programu, w stacji TVP Info.

Od czerwca 1986 roku programowi towarzyszy czołówka, która zachwyca ponadczasowością, dynamiką i znakomitym dopasowaniem do specyfiki programu. Teleexpress jest niepowtarzalny, dlatego cieszy się tak dużym, niesłabnącym zainteresowaniem widzów w każdym wieku.

W serwisie poruszane są najważniejsze informacje o sytuacji na scenie politycznej, które wydarzyły się w ciągu minionej doby, a także kwestie, związane z gospodarką, aktualnymi wydarzeniami społecznymi, kulturalnymi, sportowymi. Nie brak ciekawostek i humorystycznego ujęcia rzeczywistości. Co środę prezentowany jest Teleexpressowy Przedział Literacki, natomiast Teleexpressowa Loża, prezentująca Galerię Ludzi pozytywnie Zakręconych pozwala widzom zaznajomić się z nietypowymi pasjami Polaków. Teleexpress ma swoją ulicę, która znajduje się w Krynicy Morskiej. Na jego łamach uroczyście dokonano włączenia urządzeń, umożliwiających oglądanie telewizji publicznej w jakości HD.

Program informacyjny Teleexpress można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
da4pqey

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
da4pqey
da4pqey