Trwa ładowanie...

Teleexpress - program online w TV, gdzie obejrzeć

Teleexpress jest programem informacyjnym, emitowanym codziennie o godz. 17.00 na antenie TVP1 oraz TVP Info. Producentem serwisu jest Telewizyjna Agencja Informacyjna, w siedzibie której Teleexpress był przygotowywany i nagrywany.

Teleexpress - program online w TV, gdzie obejrzećŹródło: WP Pilot
dlvjqe2
dlvjqe2

Teleexpress jest niezwykle punktualnym serwisem informacyjnym, który ekspresowo dociera na ekrany telewizorów od 26 czerwca 1986 roku. Początkowo emisja serwisu odbywała się o godź.17.15, obecnie Teleexpress nadawany jest o godź. 17.00.

Serwis informacyjny, charakteryzujący się zwięzłym, szybkim przekazem informacji oraz szczyptą humoru pod koniec każdego wydania emitowany był przez wiele lat codziennie, przez 15 minut, jednak w kwietniu 2020 roku, z powodu sytuacji epidemicznej w kraju jego emisja została wydłużona do dwudziestu minut. Pierwsze wydanie Teleexpressu poprowadził Wojciech Mazurkiewicz. Wśród prowadzących program nie brak słynnych dziennikarzy, często przez wiele lat związanych z Teleexpressem.

Marek Sierocki, prawdziwa legenda Teleexpressu od 1986 roku opiekuje się muzycznym działem serwisu, wspomagając odkrywanie nowych talentów polskiej sceny muzycznej, przeprowadzając wywiady z najznakomitszymi wykonawcami oraz uczestnicząc w najważniejszych, muzycznych wydarzeniach. Widzowie Teleexpressu z pewnością pamiętają Macieja Orłosia, który od 1991 do 2016 roku prowadził program, znakomicie łącząc charakter szybkiego przekazu ze specyfiką serwisu informacyjnego, przedstawiającego najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata w pigułce. Danuta Dobrzyńska, Tomasz Kammel, Hanna Smoktunowicz, Adriana Niecko czy Kinga Rusin to nieliczni dziennikarze, współtworzący Teleexpress. Obecnie prowadzącymi są Beata Chmielowska-Olech, Marzena Kawa, Iga Lewko, Rafał Patyra, Krzysztof Ziemiec i niezmiennie Marek Sierocki.

Podczas wieloletniej emisji, Teleexpress doczekał się dodatkowych wersji, takich jak Teleexpress Junior lub Teleexpress Nocą, obecnie można skorzystać z dodatkowej porcji informacji w Teleexpresie Extra, emitowanym po głównym wydaniu programu, w stacji TVP Info.

dlvjqe2

Od czerwca 1986 roku programowi towarzyszy czołówka, która zachwyca ponadczasowością, dynamiką i znakomitym dopasowaniem do specyfiki programu. Teleexpress jest niepowtarzalny, dlatego cieszy się tak dużym, niesłabnącym zainteresowaniem widzów w każdym wieku.

W serwisie poruszane są najważniejsze informacje o sytuacji na scenie politycznej, które wydarzyły się w ciągu minionej doby, a także kwestie, związane z gospodarką, aktualnymi wydarzeniami społecznymi, kulturalnymi, sportowymi. Nie brak ciekawostek i humorystycznego ujęcia rzeczywistości. Co środę prezentowany jest Teleexpressowy Przedział Literacki, natomiast Teleexpressowa Loża, prezentująca Galerię Ludzi pozytywnie Zakręconych pozwala widzom zaznajomić się z nietypowymi pasjami Polaków. Teleexpress ma swoją ulicę, która znajduje się w Krynicy Morskiej. Na jego łamach uroczyście dokonano włączenia urządzeń, umożliwiających oglądanie telewizji publicznej w jakości HD.

Program informacyjny Teleexpress można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dlvjqe2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlvjqe2