Trwa ładowanie...

Tata, a Marcin powiedział – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Tata, a Marcin powiedział to kultowy polski serial satyryczny, który zyskał popularność w latach 90. ubiegłego wieku. Pierwsza emisja miała miejsce między 1993 a 2000 rokiem na antenie TVP 1. Serial był emitowany w piątki po południu.

Tata, a Marcin powiedziałTata, a Marcin powiedziałŹródło: WP Pilot
dn7dy4k
dn7dy4k

Tata, a Marcin powiedział – co to za serial

Serial powstał na podstawie niemieckiego formatu Papa, Charlie hat gesagt (Tata, Charlie powiedział). Każdy odcinek rozpoczyna się słowami syna „Tata, a Marcin powiedział, że jego tata powiedział…” Odcinki mają formę dialogu na różne tematy między ojcem a dorastającym synem.

Tata, a Marcin powiedział – twórcy

Scenarzystką serialu jest Małgorzata Gutowska-Adamczyk. Serial reżyserował jej mąż, Wojciech Adamczyk, natomiast muzykę skomponował Janusz Grudziński. Praca nad serialem odbywała się raz w miesiącu. W ciągu jednego weekendu kręcono cztery 10-minutowe odcinki. Produkcja zakończyła się w 1999 roku. Serial był oglądany przez miliony widzów, cieszył się ogromną popularnością.

Tata, a Marcin powiedział – odcinki, fabuła

Każdy odcinek ma zaledwie ok. 10 min. Łącznie powstało ponad 280 odcinków, emitowanych w sześciu seriach na przestrzeni siedmiu lat. W każdym z odcinków poruszony został jeden temat, który Marcin przyniósł ze szkoły lub podwórka, gdzie usłyszał o nim od swojego kolegi. Odcinek często kończył się w ten sposób, że tata pozostawał bez odpowiedzi, ponieważ syn mógł pochwalić się wyjątkowo ciętą ripostą oraz niecodziennymi przemyśleniami. Wbrew pozorom każdy odcinek dawał sporo do myślenia, przede wszystkim jednak bawił. Przykładowe tytuły odcinków to: Sprawy honorowe, Bezinteresowna miłość, Uwaga. Dziecko też czuje.

dn7dy4k

Tata, a Marcin powiedział – bohaterowie, obsada

Serial miał początkowo tylko dwóch aktorów. Syna grał Mikołaj Radwan – do produkcji dostał się z castingu, pokonując kilkudziesięciu konkurentów. Dzięki serialowi Tata, a Marcin powiedział zyskał w latach 90. ogromną popularność. Ojca natomiast grał znany aktor Piotr Fronczewski. Po kilku latach do obsady dołączyła Ewelina Ruckgaber. Grała ona Agatę, koleżankę chłopca. Miała za zadanie wnieść trochę świeżości do serialu, jednak nie wszyscy są zgodni co do tego, czy był to faktycznie udany zabieg.

Tata, a Marcin powiedział – gdzie oglądać

Od 1 maja 2021 roku serial można oglądać na antenie telewizyjnej stacji Antena HD. Powstała również książkowa wersja serialu, zawierająca dialogi z wybranych odcinków napisanych przez Małgorzatę Gutowską-Adamczyk. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dn7dy4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dn7dy4k