Trwa ładowanie...
seriale
+1
11-08-2020 11:29

Szpital Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Szpital to dokumentalizowany serial fabularny, który przedstawia pracę załogi jednego z rodzimych zakładów leczniczych. W każdym odcinku widz poznaje jedną lub dwie zagadki medyczne, których wyjaśnienie jest celem zespołu lekarzy i pielęgniarek pracujących w tytułowym szpitalu.

SzpitalSzpitalŹródło: WP Pilot

Serial nie skupia się jednak jedynie na frapujących historiach medycznych, ale prezentuje również codzienne, życiowe problemy pacjentów i ich rodzin. Zazdrość, zdrady, kłótnie, konflikty, tajemnice, z którymi będą musieli zmierzyć się bohaterowie szpitala, nie są tylko tłem dla przedstawionych przypadków medycznych, lecz stanowią równie angażujące historie.

Każdy z odcinków Szpitala jest odrębną, zamkniętą w sobie historią, dzięki czemu rozpocząć oglądanie serialu można praktycznie od dowolnego z nich. Nie ma tu ciągnących się przez dłuższy czas wątków, które mogłyby odstraszyć nowych widzów. Każdy z przypadków medycznych rozwiązywany jest w odcinku, w którym się pojawił, lecz losy pacjenta mogą potoczyć się bardzo różnie. Podobnie jak w prawdziwym życiu, część z nich wyjdzie o własnych siłach, część dowie się o trwałym kalectwie, a część pacjentów po przyjęciu do szpitala już nigdy nie opuści jego progów. Widz zobaczyć może wiernie oddane procedury medyczne, a także reakcje chorego i jego najbliższych na ostateczną diagnozę.

 Prawdziwe historie

Na personel szpitala składa się wielu doświadczonych lekarzy, którzy w każdym z odcinków mają tylko jeden cel: uratować zdrowie i życie pacjenta. Tak jak w prawdziwym życiu, tak i w serialowym szpitalu pojawiają się pacjenci cierpiący na bardzo różne dolegliwości, dlatego też pracuje w nim cały zespół ekspertów. Do najbardziej rozpoznawalnych postaci należą ginekolog - dr Dominika Gajda, gastroenterolog - dr Robert Szewczyk, kardiolog - dr Krzysztof Sosnowski oraz chirurg - dr Piotr Wójtowicz. Serial powstawał we współpracy z prawdziwymi lekarzami, dlatego też Szpital może pełnić doskonałą rolę edukacyjną, dostarczając widzom ciekawych i często zaskakujących informacji o działaniu różnych organów i powstawaniu chorób.

W przygotowaniu każdego z odcinków uczestniczą między innymi ratownicy medyczni i lekarze pracujący na co dzień w kilku krakowskich szpitalach. To w dużej mierze od nich pochodzą – oparte na prawdziwych przypadkach – historie medyczne. Część lekarzy i pielęgniarek współpracujących z twórcami występuje także w samym serialu, pod własnym lub fikcyjnym nazwiskiem. Dodaje to realizmu wydarzeniom odbywającym się w szpitalnych salach i reakcjom personelu medycznego.

Gdzie obejrzeć serial

Szpital oglądać można w stacjonarnej telewizji zarówno na kanałach TVN i TVN7, jak i stacji Discovery Life. Najwygodniej będzie jednak obejrzeć wybrany odcinek serialu za pośrednictwem serwisu WP Pilot. Pozwoli on na zobaczenie najnowszych odcinków serialu bez konieczności posiadania telewizora, za pomocą komputera stacjonarnego, laptopa lub smartfona. Jest to opcja dostępna dla każdego i umożliwiająca skorzystanie z w pełni darmowego, 14-dniowego okresu próbnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.