Trwa ładowanie...

Szpital na peryferiach - nowa generacja – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Szpital na peryferiach – nowa generacja jest czeską produkcją, która zadebiutowała na ekranach w 2008 roku jako kontynuacja serialu pod tytułem Szpital na peryferiach. To interesujące spojrzenie na świat służby zdrowia, w którym uwzględniono problemy medyczne i skomplikowane relacje międzyludzkie.

Szpital na peryferiach - nowa generacjaSzpital na peryferiach - nowa generacjaŹródło: YouTube
d41d4vu
d41d4vu

Szpital na peryferiach – nowa generacja – co to za serial?

Szpital na peryferiach – nowa generacja to serial, który łączy w sobie elementy dramatu i produkcji obyczajowej. Koncentruje się na losach medyków zatrudnionych w szpitalu w Borze i porusza zarówno tematykę problemów zdrowotnych, jak i tych, które towarzyszą kadrze i pacjentom w życiu prywatnym.

Szpital na peryferiach – nowa generacja – twórcy

Scenariusz napisała Lucie Konasova. Reżyserią zajął się Viktor Polesny, a produkcją – Jaroslav Kucera. Autorem zdjęć jest Josef Spelda, natomiast muzykę skomponował Ondrej Soukup.

Szpital na peryferiach – nowa generacja – odcinki

Serial ma jeden sezon, który składa się z trzynastu odcinków. Każdy z nich ma zbliżoną do siebie długość sześćdziesięciu pięciu minut.

Szpital na peryferiach – nowa generacja – fabuła

Produkcja opowiada o specyfice pracy lekarzy i pozostałych członków personelu medycznego zatrudnionego w szpitalu w Borze. Rozwijanie kariery, dążenie do kolejnych awansów, radzenie sobie z ogromną odpowiedzialnością i zawirowania uczuciowe, gdy życie zawodowe zaczyna mieszać się z prywatnym – tego wszystkiego tutaj nie brakuje. Do tego należy dodać jeszcze narastające wyzwania związane ze schorzeniami pacjentów pojawiających się na oddziale ortopedii oraz całą gamę ludzkich charakterów, które potrafią znacząco utrudnić medykom realizowanie swoich obowiązków.

d41d4vu

Szpital na peryferiach – nowa generacja – bohaterowie

Główną bohaterką jest doktor Albeta Czenkova, która obejmuje posadę ordynatora na oddziale ortopedycznym. Dużym wsparciem szybko staje się dla niej młody lekarz, którego zatrudnia – doktor Pavelek. Ważni z punktu widzenia historii są również pozostali członkowie personelu – doktorzy Machovec, Kralova, Blazej, sanitariusz Pepca czy salowa Alca. W serialu pojawiają się też bohaterowie epizodyczni wcielający się w pacjentów i ich bliskich.

Szpital na peryferiach – nowa generacja – obsada

W roli głównej występuje Eliska Balzerova jako ordynator Albeta Czenkova. Towarzyszy jej Ladislav Chudik wcielający się w doktora Sovę, Richard Krajco grający doktora Krystofa Pavelka, Josef Abrham jako doktor Arnost Blazej a także: Ondrej Brousek, Marko Igonda, Dana Cerna, Martin Bohadlo oraz Viktor Preiss.

Szpital na peryferiach – nowa generacja – gdzie oglądać?

W Polsce serial można obejrzeć na kanale Red top TV. Zawsze, gdy serial Szpital na peryferiach – nowa generacja jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo, online na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d41d4vu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41d4vu