Trwa ładowanie...
seriale
05-08-2020 09:56

Szkoła Online w TV - odcinki, fabuła, obsada - gdzie obejrzeć

Szkoła to polski serial paradokumentalny, który spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów w różnym wieku. Emitowany od 2014 roku, mimo stosunkowo krótkiej obecności w telewizji, gromadzi przed ekranami odbiorników spore grono oddanych widzów.

SzkołaSzkołaŹródło: WP Pilot
d2vvixw
d2vvixw

Do sukcesu produkcji niewątpliwie przyczyniło się to, że porusza zróżnicowaną tematykę, a jej bohaterami są zwyczajni ludzie, z którymi można bez problemów się utożsamić.

Serial Szkoła opowiada o losach uczniów i nauczycieli zespołu szkół, w skład którego wchodzi gimnazjum, szkoła podstawowa oraz liceum ogólnokształcące. Do tych placówek uczęszczają nastolatkowie w różnym wieku, o rozmaitych zainteresowaniach, charakterach i planach na przyszłość. Niektórzy są do siebie podobni, a jeszcze inni nie mają ze sobą nic wspólnego. Codziennie spotykają się w tych samych murach, mijają na korytarzach, gawędzą i cieszą chwilami beztroski. Zdobywanie wiedzy podczas siedzenia w szkolnych ławkach to tylko niewielki procent tego, co ma tam miejsce. Nierzadko jest wręcz tylko tłem dla mniejszych i większych dramatów czy momentów euforii. Widzowie obserwują, jak młodzież nawiązuje relacje, które następnie przybierają różny obrót. Często najlepsi przyjaciele stają się zagorzałymi wrogami, a ci, którzy do tej pory byli nieznajomymi, zbliżają się do siebie bardziej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Bohaterowie serialu Szkoła zmagają się z typowymi dla wieku dorastania problemami i wyzwaniami. Pierwsze miłości, obdarzenie zaufaniem niewłaściwych osób, próby sprostania presji rówieśników, połączenie sukcesów w nauce z udanym życiem towarzyskim i osłabiony kontakt z rodzicami. To tylko niewielki fragment tego, z czym mierzą się na co dzień bohaterowie serialu Szkoła. Nie brakuje więc pouczających historii, inteligentnego przesłania oraz nakłonienia do refleksji nad własnym postępowaniem. Jednocześnie produkcja obfituje w zabawne sytuacje, żarty, które potrafią rozśmieszyć do łez, a także wzruszające sceny, napawające optymizmem i sympatią do bohaterów.

Jedną z największych zalet serialu Szkoła jest jego autentyczność i mocne osadzenie w rzeczywistości. Każdy odcinek przedstawia nowe historie uczniów podstawówki i liceum, co sprawia, że nie brakuje zwrotów akcji, a całą fabułę śledzi się z zainteresowaniem. Role odgrywane są przez młode osoby, które wypadają w nich przekonująco. Niektórzy bohaterowie pojawiają się w wielu odcinkach, tak samo, jak ma to miejsce w przypadku nauczycieli i pozostałych przedstawicieli szkolnego personelu. Te dwa środowiska nierzadko ścierają się ze sobą, testując cierpliwość drugiej strony, czy próbując zbudować oparte na zaufaniu relacje. Bardzo często problemy uczniów wynikają bowiem z sytuacji w domach rodzinnych.

d2vvixw

Program Szkoła był emitowany na antenie TVN. Zachęcamy do skorzystania z aplikacji WP Pilot, aby obejrzeć program Szkoła online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vvixw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vvixw