Trwa ładowanie...

Szkło kontaktowe - online w TV - prowadzący, gdzie obejrzeć

Szkło kontaktowe to program, w którym aktualne tematy polityczne (i nie tylko) omawiane są w nietuzinkowy sposób.

Share
Szkło kontaktowe
Szkło kontaktoweŹródło: WP Pilot
d43da9y

Szkło kontaktowe - co to za program?

Szkło kontaktowe to wyjątkowy program publicystyczny, który jest z widzami już od 2005 roku. Od tamtego czasu zmieniali się prowadzący oraz komentatorzy, jednak jedna rzecz pozostała niezmienna: celne, inteligentne oraz zaprawione ironicznym humorem komentowanie bieżących wydarzeń ze świata polityki.

Szkło kontaktowe - prowadzący

Program u jego początków prowadził niezrównany duet: Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki. Obecnie wśród prowadzących i komentatorów znajdziemy między innymi znanego twórcę skeczy kabaretowych Tomasza Jachimka, Michała Kempę oraz Katarzynę Kasię.

Szkło kontaktowe - formuła programu

W Szkle kontaktowym omawia się i komentuje bieżące wydarzenia ze świata szeroko rozumianej polityki. Nie jest to jednak komentarz stricte publicystyczny, lecz raczej forma łącząca w sobie humor, ironię, ale także przenikliwość. W programie znajduje się miejsce także na dłuższe wypowiedzi znanych polityków, jak i materiały autorskie redakcji, a nawet widzów Szkła kontaktowego.

d43da9y

Trudno się temu dziwić, ponieważ Szkło Kontaktowe to ironiczna publicystyka najwyższych lotów. Twórcy kontynuują najlepsze tradycje polskiego komentarza politycznego. Wystarczy wspomnieć, że program niejednokrotnie był porównywany chociażby do felietonistyki tak wybitnych autorów, jak Daniel Passent czy Antoni Słonimski. Twórcy Szkła kontaktowego bezlitośnie obnażają bowiem absurdy politycznej rzeczywistości, analizują i komentują wypowiedzi polskich polityków, a także tropią i demaskują fałsz na każdym kroku. Komentarze są nie tylko celne i błyskotliwe, ale niejednokrotnie cechują się także iście mistrzowską ironią.

Szkło kontaktowe - książka o kulisach programu

W roku 2007 fani Szkła kontaktowego otrzymali niezrównany prezent. Była to napisana przez Tomasza Sianeckiego i Grzegorza Miecugowa znakomita książka pod tytułem Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu. Tytuł odsłaniał kulisy powstawania jednego z najlepszych programów publicystycznych w historii polskiej telewizji.

Szkło kontaktowe - gdzie oglądać

Każdy odcinek Szkła kontaktowego trwa trwa 45 minut oraz zakłada interakcję z widzami poprzez rozmowy telefoniczne, w trakcie których widzowie mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, jak też zadawać pytania prowadzącym. Program emitowany jest na antenie TVN24, Szkło kontaktowe online można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d43da9y

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43da9y
d43da9y