Trwa ładowanie...

Szkło kontaktowe - online w TV - prowadzący, gdzie obejrzeć

Szkło kontaktowe to program, w którym aktualne tematy polityczne (i nie tylko) omawiane są w nietuzinkowy sposób.

Szkło kontaktoweSzkło kontaktoweŹródło: WP Pilot
d2kbu73
d2kbu73

Szkło kontaktowe - co to za program?

Szkło kontaktowe to wyjątkowy program publicystyczny, który jest z widzami już od 2005 roku. Od tamtego czasu zmieniali się prowadzący oraz komentatorzy, jednak jedna rzecz pozostała niezmienna: celne, inteligentne oraz zaprawione ironicznym humorem komentowanie bieżących wydarzeń ze świata polityki.

Szkło kontaktowe - prowadzący

Program u jego początków prowadził niezrównany duet: Grzegorz Miecugow i Tomasz Sianecki. Obecnie wśród prowadzących i komentatorów znajdziemy między innymi znanego twórcę skeczy kabaretowych Tomasza Jachimka, Michała Kempę oraz Katarzynę Kasię.

Szkło kontaktowe - formuła programu

W Szkle kontaktowym omawia się i komentuje bieżące wydarzenia ze świata szeroko rozumianej polityki. Nie jest to jednak komentarz stricte publicystyczny, lecz raczej forma łącząca w sobie humor, ironię, ale także przenikliwość. W programie znajduje się miejsce także na dłuższe wypowiedzi znanych polityków, jak i materiały autorskie redakcji, a nawet widzów Szkła kontaktowego.

Trudno się temu dziwić, ponieważ Szkło Kontaktowe to ironiczna publicystyka najwyższych lotów. Twórcy kontynuują najlepsze tradycje polskiego komentarza politycznego. Wystarczy wspomnieć, że program niejednokrotnie był porównywany chociażby do felietonistyki tak wybitnych autorów, jak Daniel Passent czy Antoni Słonimski. Twórcy Szkła kontaktowego bezlitośnie obnażają bowiem absurdy politycznej rzeczywistości, analizują i komentują wypowiedzi polskich polityków, a także tropią i demaskują fałsz na każdym kroku. Komentarze są nie tylko celne i błyskotliwe, ale niejednokrotnie cechują się także iście mistrzowską ironią.

d2kbu73

Szkło kontaktowe - książka o kulisach programu

W roku 2007 fani Szkła kontaktowego otrzymali niezrównany prezent. Była to napisana przez Tomasza Sianeckiego i Grzegorza Miecugowa znakomita książka pod tytułem Kontaktowi, czyli szklarze bez kitu. Tytuł odsłaniał kulisy powstawania jednego z najlepszych programów publicystycznych w historii polskiej telewizji.

Szkło kontaktowe - gdzie oglądać

Każdy odcinek Szkła kontaktowego trwa trwa 45 minut oraz zakłada interakcję z widzami poprzez rozmowy telefoniczne, w trakcie których widzowie mogą dzielić się swoimi spostrzeżeniami, jak też zadawać pytania prowadzącym. Program emitowany jest na antenie TVN24, Szkło kontaktowe online można oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kbu73
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kbu73