Trwa ładowanie...

Świąteczna gorączka - online w TV - fabuła, bohaterowie, polski dubbing, gdzie obejrzeć

Co roku, gdy zbliżają się święta Bożego Narodzenia, stacje telewizyjne emitują na swoich kanałach wiele filmów i seriali świątecznych, które dodatkowo potrafią wprowadzić ludzi w ten niesamowity nastrój. Jednym z takich filmów jest Świąteczna Gorączka z 1996 roku, której gwiazdą jest znany z kina akcji Arnold Schwarzenegger.

Świąteczna gorączkaŚwiąteczna gorączkaŹródło: WP Pilot
d1zwn4x
d1zwn4x

Świąteczna Gorączka, z ang. Jingle all the way, to film familijny z 1996 roku, wyprodukowany przez wytwórnię 20th Century Fox. W 2014 roku doczekał się kontynuacji Świąteczna Gorączka 2. Dokładna premiery filmu przypadła na świecie na 16 listopada 1996 roku, natomiast w Polsce ukazał się prawie miesiąc później - 13 grudnia tego samego roku. Czas trwania produkcji wynosi 89 minut.

Świąteczna Gorączka - twórcy

Reżyserem Świątecznej Gorączki jest Brian Levant, którego specjalnością są filmy familijne m.in.: Beethoven czy Nasza niania jest agentem. Za scenariusz do filmu odpowiada Randy Kornfield. W jego produkcję odpowiadały jeszcze między innymi takie osoby jak: David Newman, który stworzył muzykę do filmu oraz Victor J. Kemper, odpowiadający za zdjęcia.

Świąteczna Gorączka - fabuła

Głównym bohaterem filmu Świąteczna Gorączka jest będący w średnim wieku biznesmen Howard Langston. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, dlatego Langston postanawia, że wynagrodzi swojemu synkowi wszelkie zawody, jakie mu w ostatnim czasie sprawił i kupi mu na Gwiazdkę Turbo-Mana, czyli ulubioną zabawkę Jaime'ego. Szybko się orientuje, że o jej zdobycie może być bardzo trudno. W trakcie filmu Langston poznaje dodatkowo listonosza Myrona Larabee, który również chce zdobyć dla swojego dziecka Turbo-Mana. Zaczynają ze sobą rywalizować, ale niestety cały czas obu doskwiera wielki pech. Towarzyszy temu wiele emocji, które prowadzą bohaterów do często komicznych sytuacji.

Świąteczna Gorączka - bohaterowie

W filmie Świąteczna Gorączka zobaczymy Howarda Langstona, jego syna Jamie'ego, Myrona Larabee, a także wielu innych bohaterów, m.in. Świętego Mikołaja.

d1zwn4x

Świąteczna Gorączka - obsada

W filmie Świąteczna Gorączka wystąpili m.in.

  • Arnold Schwarzenegger jako Howard Langston,
  • Jake Lloyd jako Jamie Langston,
  • James Belushi jako Święty Mikołaj w centrum handlowym,
  • Sinbad jako Myron Larabee.

Świąteczna Gorączka - polski dubbing

Film Świąteczna Gorączka ma również polski dubbing. Jego nagranie zostało zlecone przez firmę Syrena Entertainment Group. W produkcji usłyszymy m.in.:

  • Marcin Troński użyczył głosu Howardowi Langstonowi,
  • Jacek Wolszczak - Jamie Langston,
  • Andrzej Zieliński - Myron Larabee.

Głosu bohaterom użyczyli także Elżbieta Futera-Jędrzejewska, Cezary Morawski, Kazimierz Kaczor, Grzegorz Drojewski, Wojciech Machnicki, Jerzy Złotnicki.

d1zwn4x

Świąteczna Gorączka - nagrody

Film nie zdobył uznania krytyków i został z mieszanymi uczuciami przyjęty przez widzów. Produkcja zdobyła jedynie jedną nominację, która w dodatku nie jest zbyt chwalebna. Była to Złota Malina w kategorii Najgorszy reżyser dla Briana Levanta.

Świąteczna Gorączka - gdzie obejrzeć

Zawsze, kiedy film jest emitowany w telewizji, film Świąteczna gorączka można obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d1zwn4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zwn4x