Trwa ładowanie...

Świat bez fikcji - online w TV - co to za program, prowadzący, gdzie obejrzeć

Świat bez fikcji opowiada o aktualnych wydarzeniach, które mają miejsce na Ziemi. Reporterzy wyruszają w różne strony, aby pokazać widzom wszystko to, co jest ważne, a co często pomijają media. Dzięki temu programowi można poszerzyć swoje perspektywy i wiedzę o świecie.

Dżungla (zdjęcie ilustracyjne)Dżungla (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: Shutterstock
d33nv03
d33nv03

Świat bez fikcji - co to za program

Świat bez fikcji to program informacyjny podający wiadomości z różnych części Ziemi. Jego reporterzy podróżują do odległych i często niebezpiecznych miejsc, aby przedstawić widzom historie, które zazwyczaj pomijane są przez światowe media. Dzięki temu dostarczają dużej dawki rzetelnych informacji, których nie sposób szukać gdzie indziej. Z programu można się dowiedzieć m.in. o ludzkich tragediach, takich jak wojny czy zawłaszczenia. Pokazywane są również negatywne skutki rozwoju miast i ogólnej globalizacji oraz stan środowiska naturalnego w różnych zakątkach globu. Oryginalny tytuł serii to Unreported World.

Po raz pierwszy program pojawił się na wizji 8 września 2000 roku i od wielu lat stanowi ważny element ramówki brytyjskiego Channel 4. W czasie istnienia serii powstały setki odcinków. Program produkowany jest przez Quicksilver Media.

Świat bez fikcji - prowadzący

W czasie swojej długotrwałej emisji program miał wielu prowadzących. Reporterzy pojawiali się często w zaledwie jednym odcinku, w którego czasie pokazywali rzeczywistość, w której się znaleźli, w możliwe najdokładniejszy sposób. W związku z tym w programie oglądać można było kilkudziesięciu prowadzących. Najbardziej znanym z nich jest Krishnan Guru-Murthy, który pojawił się w kilkudziesięciu epizodach. Marcel Theroux i  Seyi Rhodes wystąpili w kilkunastu odcinkach. Ade Adepitan, Sandra Jordan, Kiki King, Sahar Zand, Shaunagh Connaire i inni pojawili się kilkukrotnie. Program posiada więc specyficzny rodzaj prowadzenia i nie można wyróżnić jednego prowadzącego.

Świat bez fikcji - odcinki

Świat bez fikcji to brytyjski program informacyjny, w którym reporterzy wyruszają do różnych części świata, aby przekazywać wiadomości, które są pomijane przez inne serwisy. W każdym odcinku widz wyrusza z dziennikarzami w różne zakątki świata. Często są one zapomniane, niebezpieczne lub niedostępne. Na miejscu reporterzy przeprowadzają wywiady, a kamery ukazują prawdziwą codzienność ludzi doświadczonych przez los. Poruszane są więc zróżnicowane tematy, które zależne są od aktualnych wydarzeń mających miejsce na świecie.

d33nv03

Program, który po raz pierwszy pojawił się na antenie brytyjskiego Channel 4 we wrześniu 2000 roku do 2020 doczekał się aż 39 sezonów oraz setek odcinków. Każdy z nich trwa około 24 minut.

Świat bez fikcji - gdzie oglądać

Program można oglądać na antenie TVP1. Produkcję Świat bez fikcji - zawsze, gdy jest emitowany w telewizji - zobaczymy także na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d33nv03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nv03