Trwa ładowanie...

Superwizjer - online w TV - formuła, prowadzący, gdzie obejrzeć

Superwizjer to magazyn śledczy produkowany przez stację TVN od 2001 roku. Reporterzy podejmują się różnych śledztw, które mają na celu m.in. zdemaskowanie nadużyć czy wyjaśnienie afer gospodarczych.

SuperwizjerSuperwizjerŹródło: WP Pilot
d4crqvk
d4crqvk

Superwizjer - co to za program

Superwizjer to najczęściej nagradzany przez środowisko dziennikarskie program reporterski w Polsce. Dzięki połączeniu dziennikarskiej dociekliwości oraz bezkompromisowości, powstał poruszający ważne tematy program śledczy, prowadzony przez czołowych dziennikarzy stacji TVN. Program przyciąga przed ekrany tysiące widzów, pokazuje, jak wygląda rzeczywistość, a także wielomiesięczne dochodzenie do prawdy. Prawdy niełatwej, gdyż związanej m.in. z największymi aferami w kraju, mafia lekową oraz brutalnymi przestępstwami.

Superwizjer - historia

Pierwszy odcinek Superwizjera, czyli magazynu śledczego reporterów, został wyemitowany przez telewizję TVN 4 marca 2001 roku. Nagrywany w Krakowie, początkowo pojawiał się na ekranach codziennie, stanowiąc podsumowanie kilku wybranych reportaży z danego tygodnia. Wraz z upływem czasu stacja zdecydowała się zmniejszyć liczbę poruszanych tematów do jednego w tygodniu. Dzięki temu emitowany późnym wieczorem program zyskał na wnikliwości, co przełożyło się na zdobycie wielu nagród.

Superwizjer - nagrody

Superwizjer to laureat licznych nagród oraz nominacji. Od kilkunastu lat zdobywa regularnie główną nagrodę dziennikarską Grand Press (za autorskie reportaże), został doceniony także w wielu innych plebiscytach, najbardziej znaczące to m.in. Nagroda Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego, Media TORy, Camera Obscura, a także Nagroda Dziennikarz Roku Małopolski.

Superwizjer - prowadząca

Główną prowadzącą magazyn Superwizjer jest Jolanta Konopka. Producentem programu jest Jarosław Jabrzyk.

d4crqvk

W przeszłości producentami programu byli: Monika Szymborska, Krzysztof Miączyński, Robert Socha, a także kierownik produkcji Grzegorz Trochanowski. Na przestrzeni lat zespół Superwizjera tworzyli tacy dziennikarze, jak: Alicja Krystyniak, Magdalena Zagała, Juliusz Pakuła, Anna Barańska-Całek, a także Marek Zielński, Jakub Stachowiak oraz Piotr Litka, Marcin Macoń i Mariusz Kowalewski.

Ciekawostką jest fakt, iż do 17 grudnia 2019 roku wyemitowanych zostało tysiąc sto siedemdziesiąt dziewięć odcinków magazynu śledczego, którego misją jest nie tylko pomoc pokrzywdzonym poprzez ukazanie mechanizmów działania organizacji przestępczych w naszym kraju, ale i wskazanie instytucji, do których w razie problemu może zwrócić się każdy obywatel.

Superwizjer - gdzie obejrzeć

Magazyn można oglądać na antenie stacji TVN oraz TVN24. Superwizjer online obejrzymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4crqvk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4crqvk