Trwa ładowanie...

Stulecie Winnych - online w TV - odcinki, obsada, gdzie oglądać

Emitowany na antenie TVP1 serial Stulecie Winnych opowiada o wielopokoleniowej rodzinie Winnych i ich perypetiach na przestrzeni 100 lat.

Stulecie Winnych Stulecie Winnych Źródło: WP Pilot
d1coqv5
d1coqv5

Stulecie Winnych - co to za serial

Stulecie Winnych to serial oparty na trzytomowej powieści Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule, opublikowanej w latach 2014-2015. Akcja opowieści rozpoczyna się w chwili wybuchu I wojny światowej, a kończy po stu latach – w czasach nam współczesnych. Serial, wyreżyserowany przez Piotra Trzaskalskiego, jest emitowany na kanale TVP1 od 3 marca 2019 roku.

Stulecie Winnych - twórcy

Producentem serialu jest Telewizja Polska oraz Endemol Shine Polska. Reżyserem serialu jest Piotr Trzaskalski, natomiast scenarzystką Ilona Łepkowska – znana z takich produkcji jak Kogel-mogel czy Och, Karol. Muzykę do serialu stworzył Wojciech Lemański, zaś za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik.

Stulecie Winnych - odcinki

Każdy sezon serialu posiada 13 odcinków, przy czym jeden epizod trwa około 45 minut.

Stulecie Winnych - fabuła

Stulecie Winnych to oparta na trylogii Grabowskiej opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Historia Winnych jest wpleciona w dramatyczną historię XX wieku. Głównym wątkiem serialu są losy dwóch bliźniaczek – Ani i Mani Winnych, urodzonych na początku I wojny światowej. Saga rodu Winnych dogłębnie ukazuje portret polskiego społeczeństwa, które zmienia się wraz z rozwojem naszej państwowości.

d1coqv5

Stulecie Winnych - bohaterowie

W serialu występują zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe – znane nam wszystkim z historii, kultury czy sztuki, tj. Jarosław Iwaszkiewicz, Maria Iwaszkiewicz, Ignacy Mościcki, Janusz Korczak.

Głównymi bohaterkami są Ania i Mania Winne – córki Katarzyny i Stanisława, wnuczki Bronisławy i Antoniego. Bronisława to niekwestionowana głowa rodziny – najlepsza gospodyni w Brwinowie, darzona przez każdego szacunkiem i pracowita. Wszyscy liczą się z jej opinią. Antoni kocha swoją żonę oraz synów, jednak nie jest idealnym mężem. Często pije, przez co nie jest przez innych traktowany poważnie, jedynie w krótkich przerwach stanu trzeźwości robi piece innym właścicielom ziemskim. W czasie wojny wykazuje się jednak niezwykłą mądrością, zimną krwią i trzeźwością umysłu.

Stulecie Winnych - obsada

W serialu pojawiają się aktorzy doskonale znani widzom, tj.:

  • Kinga Preis (Bronisława Winna),
  • Roman Gancarczyk (Antoni Winny),
  • Jan Wieczorkowski (Stanisław Winny),
  • Katarzyna Kwiatkowska (Kazimiera Winna),
  • Arkadiusz Janiczek (Władysław Winny),
  • Olaf Lubaszenko (Ludwik Brzozowski),
  • Rafał Królikowski (Guido),
  • Iwona Bielska (Karwasiowa),
  • Katarzyna Wajda (Władysława Winna),
  • Adam Ferency (Stanisław Lilpop).
d1coqv5

Stulecie Winnych - gdzie oglądać

Premiery odcinków można oglądać na antenie TVP1. Serial Stulecie Winnych, zawsze, gdy jest emitowany w TV, zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d1coqv5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1coqv5