Trwa ładowanie...

Spalony – oglądaj online w TV – fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Niewiele jest filmów i produkcji, których główna fabuła opierałaby się głównie o jakiś sport. Zwykle jest to element poboczny, który zaledwie przewija się w tle. Nic w tym dziwnego, bo stworzenie interesującego i wciągającego filmu o sporcie nie należy do rzeczy łatwych. Jedną z produkcji, która idzie pod prąd i taką historię opowiada, jest Spalony. Sama nazwa filmu nawiązuje do bardzo istotnej reguły, związanej z piłką nożną. Spalony to film o tym, jak sport potrafi łączyć i sprawiać, że nawet największe konflikty mogą zostać szybko rozwiązane.

Zdjęcie poglądoweZdjęcie poglądoweŹródło: Shutterstock, fot: Copyright (c) 2013 Minerva Studio/Shutterstock. No use without permission.

Spalony – co to za film?

Spalony jest holenderskim filmem, który swoją premierę miał 27 kwietnia 2006 roku. W Polsce produkcja zadebiutowała na srebrnym ekranie 23 marca 2008 roku, czyli prawie 2 lata później od oficjalnej premiery. Oryginalna nazwa filmu brzmi Don, nawiązując tym samym do imienia głównego bohatera filmu. Produkcja jest jednak znana także pt. Offside i to z tą nazwą połączony jest polski tytuł filmu. Czas trwania filmu Spalony wynosi 90 minut. Za produkcję filmu odpowiedzialne były: Egmond Film & Television oraz Katholieke Radio Omroep (KRO).

Spalony - twórcy

reżyseria – Arend Steenbergen

scenariusz – Arend Steenbergen oraz Frank Antonelli

zdjęcia – Lennert Hillege

montaż – Jef Hertoghs

muzyka – Beatkidz oraz Paleis van Boem

Spalony - fabuła

Fabuła filmu Spalony oparta jest na historii Dona – dwunastoletniego chłopca, który właśnie został wyrzucony z prywatnej szkoły. Powodem tego były nieustanne kłótnie i konflikty z innymi dziećmi. Don znajduje się w nowej sytuacji, w której musi na nowo układać sobie swoje życie, stawiając pierwsze kroki w nowej szkole. Adaptacja do nowej sytuacji nie przebiega jednak po jego myśli i rówieśnicy nie za bardzo, akceptują Dona. Przyczyną jest fakt, że chłopak zbyt mocno wyróżnia się od reszty. Szansa na akceptację ze strony kolegów pojawia się w momencie, gdy na jaw wychodzą ponadprzeciętne umiejętności piłkarskie Dona. Chłopiec zostaje kapitanem szkolnej drużyny piłkarskiej, ale szybko przekonuje się, że stworzenie zgranego i zdyscyplinowanego zespołu jest rzeczą bardzo trudną. Don zrobi jednak wszystko, aby poprowadzić ostatecznie swój zespół do zwycięstwa w turnieju piłkarskim oraz zdobyć sympatię nowych kolegów. Może w tym celu liczyć na pomoc Milosa – nowego przyjaciela, a także Anny – swojej dziewczyny.

Spalony - obsada

Samir Veen jako Henry,

Clemens Levert jako Don

Juliann Ubbergen jako Hossan,

Jorik Prins jako Han,

Illias Addab jako Hiram,

Marius Gottlieb jako Milos,

Caroline de Bruijn jako mama Dona,

Reinout Bussemaker jako tata Dona,

Spalony – gdzie obejrzeć

Film można zobaczyć na kanale FilmBox Family. Zawsze, gdy film Spalony jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z serwisu WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.