Trwa ładowanie...

Słownik polsko@polski – oglądaj online w TV – co to za program, prowadzący, gdzie obejrzeć

Słownik polsko@polski to program, w którym można dowiedzieć się wiele o naszym rodzimym języku i tym, jak poprawnie się nim posługiwać w różnych sytuacjach. Widzowie przysyłają różne nurtujące ich pytania, a ekspert Jan Miodek odpowiada na nie i omawia je w przystępny sposób.

Słownik polsko@polskiSłownik polsko@polskiŹródło: WP Pilot
dhn1bbp
dhn1bbp

Słownik polsko@polski - co to za program?

Słownik polsko@polski to program telewizyjny, który można oglądać od samego początku na antenie TVP Polonia. Emisja pierwszego odcinka miała miejsce 11 stycznia 2009 roku. Podczas trzynastu sezonów Słownika polsko@polskiego zarejestrowano już ponad pół tysiąca odcinków. Za ich realizację odpowiada wrocławski odział Telewizji Polskiej. Program od lat cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony widzów. Poszczególne odcinki trwają około 25 minut. Za reżyserię odpowiadają Witold Świętnicki i Dariusz Dyner.

Słownik polsko@polski - prowadzący

Od samego początku emisji programu w roli eksperta i gospodarza możemy oglądać profesora Uniwersytetu Wrocławskiego - Jana Miodka. W historii programu pojawiły się również trzy panie współprowadzące. Jako pierwszą tę funkcję objęła Agata Dzikowska. Następnie była to Magdalena Bober, a od szóstego września 2014 roku jest to Justyna Janus-Konarska.

Słownik polsko@polski - odcinki

Program omawia przeróżne zagadnienia językowe, które są nadsyłane przez widzów. Docierają one do profesora Jana Miodka w formie wiadomości e-mail, za pomocą komunikatora Skype lub też poprzez oficjalny fanpejdż programu na Facebooku. Najczęściej dotyczą pochodzenia, czyli etymologii słów oraz ich znaczenia, ale też odmiany, np. nietypowych nazw miejscowości czy nazwisk oraz nieświadomie popełnianych błędów językowych. Dużą popularnością cieszy się również ocena używanych form językowych.

Słownik polsko@polski - goście

Program jest nagrywany z udziałem kilku zaproszonych gości, którzy siedzą z profesorem Miodkiem przy wspólnym stole w budynkach należących do Uniwersytetu Wrocławskiego. Jeden z uczestników danego odcinka otrzymuję nagrodę - Słownik polsko@polski z Miodkiem.

dhn1bbp

Słownik polsko@polski - gdzie oglądać

Zawsze, gdy program jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
dhn1bbp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhn1bbp