Trwa ładowanie...

Skazana - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

Książka Ewy Ornackiej zatytułowana Skazane na potępienie odbiła się w mediach szerokim echem. Polska reportażystka opisała realia Zakładu Karnego nr 1 dla kobiet w Grudziądzu, w którym osadzone są osoby znane z pierwszych stron gazet. To właśnie na podstawie tej publikacji powstał serial Skazana.

SkazanaSkazanaŹródło: YouTube
d2tz4wj
d2tz4wj

Skazana - co to za serial

Akcja Skazanej rozgrywa się w zamkniętym zakładzie karnym dla kobiet - jest to pierwszy tego rodzaju serial w Polsce. Widzowie mają okazję poznać odległe i niebezpieczne realia rządzące światem osadzonych. Niektóre historie przedstawione w serialu są inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, co sprawia, że produkcja jest jeszcze bardziej zaskakująca i trzymająca w napięciu.

Skazana - twórcy

Reżyserem serialu jest polski filmoznawca Bartosz Konopka, który ma na swoim koncie nominację do Oskara za krótkometrażowy film dokumentalny zatytułowany Królik po berlińsku. Autorem zdjęć jest Paweł Flis, scenografię przygotował Maciej Fajst, kostiumami zajęła się Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska. Serial powstał w wyniku inspiracji reportażem Ewy Ornackiej pod tytułem Skazane na potępienie.

Skazana - odcinki

Zaskakująca historia Alicji Mazur jest przedstawiona w ośmiu odcinkach. Zdjęcia rozpoczęły się w marcu 2021 r.

d2tz4wj

Skazana - fabuła

Główną bohaterką serialu jest sędzina Alicja Mazur, której kariera rozwija się w zaskakującym tempie. Bohaterka jest znana z tego, że nie ma litości dla zbrodniarzy stających przed sądem. Sędzina odnosi sukcesy do czasu, gdy zostaje oskarżona o morderstwo. Od tej pory Alicja Mazur stara się przetrwać jak najdłużej w więzieniu, do którego trafiły jeszcze niedawno sądzone przez nią przestępczynie. Bohaterka ma jeden cel - przeżyć, dla córki potrzebującej matki oraz po to, by zemścić się na tych, przez których została niesłusznie oskarżona. Jedno jest pewne - będzie musiała przyjąć obowiązujące w więzieniu zasady gry.

Skazana - obsada

W roli sędziny Alicji Mazur zobaczymy Agatę Kuleszę - jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych polskich aktorek, znaną z filmów, takich jak Sala samobójców, Ida i Róża. W rolę męża Alicji Mazur wcieli się Michał Czernecki. W serialu wystąpią także Bartłomiej Topa, Martyna Byczkowska, Aleksandra Adamska, Tomasz Schuchardt, Marta Ścisłowicz, Marta Malikowska, Natalia Sikora, Joanna Gonschorek oraz Jan Jankowski.

Skazana - gdzie obejrzeć

Serial Skazana zawsze, gdy jest emitowany w telewizji można obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2tz4wj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tz4wj