Trwa ładowanie...

Sekrety dawnych budowniczych - oglądaj online w TV - co to za program, odcinki, gdzie obejrzeć

Wielu ludzi ciekawi, w jaki sposób nasi przodkowie budowali te wszystkie piramidy, okręty, potężne twierdze na klifach i szczytach gór. Niby nie ma w nich nic fascynującego - ot, budynki, które człowiek stawa i dzisiaj. Nie zwracając uwagi na o wiele gorsze zaawansowanie technologiczne w budownictwie, bardzo charakterystyczne jest to, że stoją one kilkanaście wieków, praktycznie nietknięte. Jak nasi przodkowie budowali tak wspaniałe i trwałe konstrukcje? Na to pytanie postarała się odpowiedzieć grupa naukowców w serialu dokumentalnym "Sekrety dawnych budowniczych", którego producentem jest studio Off The Fence.

Sekrety dawnych budowniczych Sekrety dawnych budowniczych Źródło: youtube.com

"Sekrety dawnych budowniczych" - co to za program?

Piramida Cheopsa, Świątynie w całej Europie, Tadż Mahal, okręty i... koło - każde z tych osiągnięć inżynierii odcisnęło trwałe piętno i położyło podwaliny pod dalszy rozwój budownictwa oraz technologii. Najciekawsze jest to, że większości tych odkryć dokonano bardzo dawno temu, w czasach, gdy elektryczność była znana tylko i wyłącznie w formie burzy, a szczytem inżynierii, były żelazne i stalowe narzędzia. Gdyby w tamtych czasach ktoś komuś powiedział, jak będzie wyglądać dzisiejszy świat z komputerami, robotami i smartfonami, wykonującymi za nas większość obowiązków, uznano by go za człowieka niezbyt zrównoważonego psychicznie, albo zwyczajnego heretyka. A jednak - już wówczas powstawały cuda budownictwa.

Naukowcy prowadzący program starają się wyjaśnić widzom, jak to się stało, że niezbyt zaawansowane technologiczne cywilizacje były w stanie dokonać takich rzeczy. Stosują różnego rodzaju eksperymenty, odkrycia technologiczne i przeprowadzają ekspedycje oraz szczegółowe i dogłębne badania, zarówno w sprawdzeniu samych konstrukcji, jak i opierając się na źródłach historycznych. Program swoją premierę miał na Polsat Viasat History

"Sekrety dawnych budowniczych" - odcinki

Jak dotąd, zarówno w Polsce jak i na świecie ukazała się tylko jedna seria "Sekrety dawnych budowniczych". Poniżej znajduje się spis odcinków:

  1. Drogi, które zmieniły świat (czas trwania - 50 minut)
  2. Wielki Mur Chiński (czas trwania - 50 minut)
  3. Tajemnice piramid (czas trwania - 50 minut)
  4. Potężne zamki (czas trwania - 50 minut)
  5. Tajemnice paryskiej Notre Dame (czas trwania - 50 minut)
  6. Tajemnice Angkor Wat (czas trwania - 50 minut)
  7. Potęga wody (czas trwania - 50 minut)
  8. Największe statki i okręty (czas trwania - 50 minut)
  9. Tajemnice epoki kamiennej (czas trwania - 50 minut)
  10. Tadż Mahal i złoty wiek Islamu (czas trwania - 50 minut)


"Sekrety dawnych budowniczych" - gdzie obejrzeć?

Do wyboru są dwie opcje, w tym jedna tylko i wyłącznie po angielsku (brak polskich napisów). Najlepszym kanałem w TV, na którym można obejrzeć ten program jest Polsat Viasat History. Drugą, wspomnianą już możliwością, jest zakup serialu na Amazonie (2.29€/odcinek), ale w tym wypadku nie ma możliwości uruchomienia serii w języku polskim.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj