Trwa ładowanie...

Sąd rodzinny - online w TV - odcinki, obsada, gdzie oglądać

Sąd rodzinny to emocjonujące procesy sądowe, które mogą spotkać każdego. Jaki wyrok wyda sędzia?

Sąd rodzinnySąd rodzinnyŹródło: WP Pilot

Sąd rodzinny - co to za produkcja?

Sąd rodzinny to serial oparty na prawdziwych historiach. Niektóre procesy sądowe są tak zaskakujące, że trudno uwierzyć, żeby coś takiego miało kiedyś miejsce. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, a winny zostanie ukarany.

Sąd rodzinny to serial typu court show, emitowany od 2008 do 2011 roku. Produkcją programu zajmował się Constantin Entertainment Polska, natomiast za reżyserię odpowiadał Maciej Świerzawski, twórca znanych seriali Na Wspólnej czy Sędzia Anna Maria Wesołowska. Łącznie stworzono osiem sezonów z 214 odcinkami. Każdy odcinek trwa około 45 minut.

Sąd rodzinny - obsada

W serialu wzięli udział prawdziwi sędziowie i adwokaci:

  • Artur Lipiński (główny sędzia),
  • Magdalena Wilk,
  • Piotr Ostafi,
  • Magdalena Grześkowiak,
  • Artur Łata,
  • Paweł Sobczak.

Osoby na sali, winnych, oskarżonych i świadków zagrali nieprofesjonalni aktorzy z castingu. Nieznane twarze wykorzystane w Sądzie rodzinnym podkreśliły autentyzm odgrywanych historii.

Sąd rodzinny – odcinki

Każdy odcinek skupia się na jednej sprawie. Po jednej stronie siedzi oskarżony z adwokatem, a po drugiej prokurator i ewenualnie oskarżyciel. Na środek sali proszeni są świadkowie i inni ludzie związani ze sprawą, którzy przed sędzią składają przysięgę mówienia prawdy, a następnie składają swoje zeznania. Cała procedura sądowa zostaje zachowana, dlatego widzowie mogą dokładnie śledzić przebieg procesu.

Rozpatrywane sprawy dotyczą bardzo różnych problemów. Najczęstszymi z nich są rozwody, eksmisje, alimenty, ograniczenie praw rodzicielskich. Od trzeciego sezonu zaczęto nagrywać również sprawy nieletnich.

Swoje stanowiska przedstawiają adwokat i prokurator, a pod koniec odcinka sędzia Artur Lipiński wydaje wyrok. Często okazuje się, że osoba oskarżona wcale nie była winna, a prawdziwy sprawca zostaje odkryty podczas procesu.

W Sądzie rodzinnym nie brakuje emocji, zaskoczenia oraz wzruszeń. Podczas jednego procesu na wierzch wychodzą ukryte pragnienia, błędy, kłamstwa i uczucia. Jest to bardzo ciekawy obraz zjawiska ludzkich masek i chęci odkrycia lub zatuszowania prawdy.

Sąd rodzinny – gdzie obejrzeć?

Powtórki pojedynczych odcinków można oglądać na antenie TVN lub TVN7. Sąd rodzinny online możemy oglądać na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.