Trwa ładowanie...

Projekt Błękitna Księga - online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Projekt Błękitna Księga to serial amerykański produkowany od 2019 roku z gatunku dramatu oraz sci-fi. Opowiada o historii dwóch bohaterów, którzy dociekliwie badają doniesienia o UFO w czasach zimnej wojny. Na skutek wielu komplikacji, stolica Stanów Zjednoczonych jest narażona na częsty kontakt z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi.

Projekt Błękitna KsięgaProjekt Błękitna KsięgaŹródło: WP Pilot
d55fes1
d55fes1

Serial swoim tytułem nawiązuje do projektu Armii Stanów Zjednoczonych "Project Blue Book", który w latach 1952 - 1970 miał za zadanie badać sprawy związane z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi. Na chwilę obecną powstały dwa sezony, jednakże jest małe prawdopodobieństwo, że widzowie doczekają się jego kontynuacji. Serial został nakręcony w Vancouver, Coquitlam i Richmond.

Projekt Błękitna Księga - twórcy

Twórcą serialu jest David O'Leary, który może być znany szerszemu gronu odbiorców, jako reżyser filmu Eli (2019). Ponadto w skład twórców wchodzi również reżyser Alex Graves, który z pewnością jest znany przez fanów serii Gra o Tron. Dla wielbicieli starszego kina będzie z pewnością znany z produkcji Prezydencki poker oraz The Crude Oasis.

Projekt Błękitna Księga - odcinki

Każdy z sezonów składa się z 10 odcinków trwających po ok. 50 minut. Każdy z epizodów przybliża głównych bohaterów do wykrycia spisku amerykańskiego rządu w sprawie UFO w czasach zimnej wojny.

Projekt Błękitna Księga - fabuła

Fabuła serialu opowiada o historii dr. J. Allena Hynka, który został zaproszony do programu badającego przypadki UFO przez kapitana Michaela Quinna. Sprawy jednak znacząco się komplikują, a nad stolicą Stanów Zjednoczonych pojawia się coraz więcej obiektów latających. Bohaterowie mają za wszelką cenę dowiedzieć się, jakie jest związane z tym ryzyko.

d55fes1

Projekt Błękitna Księga - bohaterowie

Oprócz doktora J. Allena Hynka i kapitana Michaela Quinna znaczącą rolę odgrywają również Susie Miller, generał James Harding oraz Mimi Hynek, którzy mają istotny wpływ na przebieg fabuły serialu.

Projekt Błękitna Księga - obsada

Serial posiada znaną obsadę, którą można pamiętać z innych produkcji filmowych. W postać doktora Hynka wcielił się Aidan Gillen. Michael Malarkey zagrał za to rolę kapitana Quinna. Pozostałe role zagrali m.in.:

  • Ksenia Solo, 
  • Neal McDonough, 
  • Laura Mennell,
  • Michael Harney.

Projekt Błękitna Księga - gdzie oglądać

Odcinki serialu regularnie są pokazywane na kanale Epic Drama. Serial z całą pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie tylko lubią tematykę UFO, ale również uwielbiają aurę tajemniczości, która bez wątpienia jest ważnym elementem serialu. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji, serial Projekt Błękitna Księga można obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d55fes1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d55fes1