Trwa ładowanie...

Proces Christine Keeler – oglądaj online w TV – bohaterowie, obsada, gdzie obejrzeć

Proces Chistine Keeler to brytyjski serial z gatunku dramat, który emitowany był w latach 2019-2020. Opowiada on historię miłosną trojga ludzi, bazując na emocjonujących wydarzeniach, intrygach i romansach. Fabuła jest oparta na faktach, a więc produkcja będzie idealną propozycją dla miłośników historii, polityki i zawiłych relacji.

Proces Christine KeelerProces Christine KeelerŹródło: YouTube
d392rb8
d392rb8

Proces Christine Keeler – co to za serial?

Brytyjski serial Proces Christine Keeler opowiada o wydarzeniach z lat 60. XX wieku. Akcja rozgrywa się w Wielkiej Brytanii. To historia miłosnego trójkąta między dziewiętnastoletnią modelką, brytyjskim sekretarzem wojny i radzieckim szpiegiem. Christine opowiada o swoich romansach, doprowadzając tym samym do poruszenia na całym świecie. Ten skandal seksualny doprowadził do zdyskredytowania Partii Konserwatywnej i ówczesnego premiera - Harolda Macmillana, a w historii zapisał się jako „afera Profumo”.

Proces Christine Keeler – twórcy

Twórczyniami serialu były trzy kobiety - Amanda Coe, Andrea Harkin oraz Kate Triggs. Muzykę skomponował Jonathan Rhys Hill.

Proces Christine Keeler - fabuła i odcinki

Serial podzielony jest na sześć odcinków i opowiada historię zubożałej modelki Christine Keeler, która w 1962 roku wraca do Londynu. Dziewczyna jest młoda i piękna, jednak musi wrócić do pracy w klubach kabaretowych. Zostaje rozpoznana przez jednego z dziennikarzy, który bada sprawę jej rzekomego romansu z Johnem Profumo - brytyjskim sekretarzem wojny. Pomimo tego, że Profumo wszystkiego się wypiera, plotki się nasilają. O ich spotkaniach mówią już wszyscy. Z czasem sekretarz zostaje zmuszony do przyznania się, że jego relacja z dziewczyną miała charakter seksualny. Romans miał miejsce rok wcześniej, a w tym samym czasie Christine spotykała się też z Jewgienijem Iwanowem, radzieckim szpiegiem. Taki obrót spraw znacznie zaognia sytuację w brytyjskim rządzie i John Profumo podaje się do dymisji. Keeler po calej aferze sprzedaje swoją historię, a Profumo ucieka do Szkocji. 

Proces Christine Keeler - obsada

W rolach głównych:

 • Sophie Cookson jako Christine Keeler,
 • James Northon jako Dr. Stephen Ward - osteopata, który przedstawił sobie Christine i Profumo,
 • Ellie Bamber jako Mandy Rice-Davies - modelka i przyjaciółka Keeler,
 • Ben Miles jako John Profumo - sekretarz wojny,
 • Emilia Fox jako Valerie Hobson - żona sekretarza Profumo.
d392rb8

W pozostałych rolach: 

 • Nathan Stewart jako Johny Edgecombe,
 • Anthony Welsh jako Lucky Gordon,
 • Viras Vishka jako Eugene Ivanov,
 • Johny Coyne jako Peter Rachmnan.

Proces Christine Keeler - nagrody

Proces Christine Keeler dostał trzy nominacje do nagród w 2020 roku:

 • nominacja BAFTA za Najlepszą charakteryzację telewizyjną - Inma Azorin,
 • nominacja IFTA za Najlepszą scenografię (film/dramat telewizyjny) - Anna Rackard,
 • nominacja Broadcast Award za Najlepszą postprodukcję dźwięku - Andrew Godwin, Jules Woods, Ben Brazier, Srdjan Kurpjel, The Farm Group.
d392rb8

Proces Christine Keeler - gdzie obejrzeć?

Serial można zobaczyć na kanale Epic Drama i Epic Drama HD. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d392rb8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d392rb8