Powrót Ligue 1. Gdzie oglądać mecz OGC Nice – RC Lens?

Na 29 grudnia 2022 roku zaplanowany został mecz 16. kolejki Ligue 1 pomiędzy OGC Nice i RC Lens. To spotkanie obejrzysz na platformie Pilot WP. Czy przyjezdni będą kontynuować świetną passę?

Powrót Ligue 1. Gdzie oglądać mecz OGC Nice – RC Lens?Źródło: Adobe Stock
d2pq9mr
d2pq9mr

Mistrzostwa świata w Katarze dobiegły już końca. Wygrała Argentyna, natomiast wicemistrzowskim tytułem zadowolić musieli się Francuzi. Fani "Trójkolorowych" z pewnością odczuwają niedosyt, bo zdają sobie sprawę z tego, że upragniony puchar był na wyciągnięcie ręki.

Rozpamiętywanie nie ma już jednak sensu. Tym bardziej, że wracają rozgrywki, które są uwielbiane przez wielu Francuzów, ale nie tylko. Grę wznawia najwyższa tamtejsza klasa rozgrywkowa, a więc Ligue 1. 29 grudnia w akcji ujrzymy m.in. ekipę RC Lens, która stara się gonić lidera tabeli Paris Saint-Germain.

Gdzie i kiedy transmisja z meczu OGC Nice – RC Lens?

Tym razem na drodze RC Lens stanie zespół OGC Nice. Te dwie drużyny zmierzą się w meczu 16. kolejki francuskiej Ligue 1. Transmisja pojawi się na kanale Eleven Sports 2. Bezpośredni przekaz będzie można śledzić za pośrednictwem platformy Pilot WP. Spotkanie zaplanowano na 29 grudnia 2022 roku, natomiast transmisja wystartuje o godzinie 20:55. Pierwszy gwizdek sędziego na Allianz Rivierze w Nicei rozlegnie się natomiast pięć minut później.

Faworytem tej konfrontacji jest RC Lens. To wicelider tabeli Ligue 1. Do momentu przerwy na mistrzostwa świata ta ekipa zgromadziła na swoim koncie 36 punktów. Jedenastokrotnie wygrywała, trzy razy dzieliła się punktami z rywalami, a poza tym zaliczyła jedną porażkę. Do lidera – Paris Saint-Germain – ma tylko pięć "oczek" straty.

d2pq9mr

Przed mistrzostwami w Katarze zespół RC Lens szedł jak burza i w rozgrywkach ligowych wygrywał mecz za meczem. W ostatnim spotkaniu Ligue 1, które odbyło się 12 listopada, zespół RC Lens rozprawił się z Clermont. Ten pojedynek zakończył się wynikiem 2:1.

Jeżeli chodzi o OGC Nice, to ta drużyna zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce. W 15 meczach zgromadziła 20 "oczek". Bilans tego zespołu to pięć zwycięstw, pięć remisów, a także pięć porażek. Tuż przed przerwą ta ekipa podzieliła się punktami z Olympique Lyon (1:1), a lepsze mecze przeplatała słabszymi, jednak w pięciu poprzednich pojedynkach Ligue 1 nie poniosła ani jednej porażki.

RC Lens umocni się na fotelu wicelidera?

Wygląda na to, że ekipa RC Lens ma spore szanse na to, by umocnić się na pozycji wicelidera ligowej tabeli. Ostatni mecz z OGC Nice pokazał, że ten zespół wie, jak pokonywać tego przeciwnika. 10 kwietnia 2022 roku Lens triumfowało 3:0. Dwie bramki zdobył Arnaud Kalimuendo, a jedną - Cheick Doucoure.

Za ciekawostkę można uznać to, że od 17. minuty RC Lens grało w osłabieniu, ze względu na czerwoną kartkę. Siły zrównoważyły się w 57. minucie, gdy z boiska wyleciał zawodnik OGC Nice. Kilka chwil wcześniej zawodnicy RC Lens zdobyli dwie bramki.

d2pq9mr

Czy drużyna z Lens powtórzy sukces z kwietnia i ponownie pokona rywala z Nicei? Tego będzie można się dowiedzieć, oglądając ten mecz na platformie Pilot WP. Można z niej korzystać m.in. na telewizorach, komputerach czy urządzeniach mobilnych.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na Pilot WP, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.