Trwa ładowanie...

Poldark - Wichry losu - online w TV - fabuła, gdzie obejrzeć

Poldark - Wichry losu był często określany mianem jednego z najseksowniejszych melodramatów wyprodukowanych przez brytyjskie studio Mammoth Screen. Jego emisja zaczęła się w roku 2015, a zakończyła w 2019, jednak na Epic Drama wciąż możemy oglądać ten serial i cieszyć się z oglądania losów naszych ulubionych postaci. Serial został stworzony na podstawie powieści Winstona Grahama. Dzieło miał pięć sezonów, z czego każdy składał się z ośmiu odcinków (prócz drugiego, który odcinków miał dziesięć i trzeciego z dziewięcioma odcinkami).

Poldark - Wichry losuPoldark - Wichry losuŹródło: WP Pilot
d2do2fq
d2do2fq

Poldark - Wichry losu: bohaterowie i obsada

Ross Poldark. To on jest głównym bohaterem serialu, jak sama nazwa może zresztą wskazywać. Gra go Aidan Turner i wywiązuje się ze swojego zadania znakomicie, bo świetnie ogląda się go wcielonego w rolę oryginalnego szlachcica, jakim niewątpliwe jest grana przez niego postać.

Najważniejszą osią fabularną, wokół której cały serial się kręci, jest konflikt między Rossem Poldarkiem a Georgem Warlegganem (w tej roli doskonały Jack Farthing). Ross Poldark to zubożały szlachic z tradycjami, który chce tchnąć nowego ducha w starą kopalnię swojej rodziny, która zwie się Wheel Leisure. Dąży do swojego celu za wszelką niemal cenę, ale nie idzie mu wyłącznie o pieniądze. To człowiek obdarzony zmysłem empatii, dla którego sprawy całego społeczeństwa są równie ważne, jak jego własny dobrobyt. Chce tworzyć nowe miejsca pracy i opiekować się biedniejszymi od siebie, więc traktuje każdego człowieka, jak równego sobie. Potrafi również, czym wyróżnia się spośród wszystkich wysoko urodzonych, pracować fizycznie, co budzi mieszankę zdziwienia i pogardy wśród elit.

Warleggan natomiast to bogacz, którego rodzina dorobiła się majątku szybko i bez wysiłku. W dodatku jest przeciwieństwem Poldarka, bo za nic ma sprawiedliwość społeczną. Jest perfekcyjnym egoistą i dba jedynie o swój interes, a przy okazji chce pokrzyżować plany Poldarka, uznając je za niewydarzone. Trzeba również dodać, że wstydzi się własnego pochodzenia, bo nie urodził się w rodzinie szlacheckiej. Nigdy nie jest szczęśliwy, chorobliwe ambitny i arogancki stanowi połączenie człowieka sukcesu z człowiekie, który staje się tego sukcesu niewolnikiem i swoją własną parodią.

Poldark - Wichry losu: fabuła

Jednym z ważniejszych wątków serialu jest motyw trójkąta miłosnego, który wywiązuje się między Poldarkiem, jego pierwszą sympatią, Elisabeth (w tej roli Heida Reed), oraz Demelzą (świetna Eleanor Tomlinson). Możemy być spokojni, bo twórcy serialu unikają schematyczności w prowadzeniu tego wątku, więc ci, którzy liczą na nieustanne łamanie oczekiwań i zaskoczenia na każdym kroku, nie zawiodą się.

d2do2fq

Życie wewnętrzne bohaterów śledzi się z niesamowitą ciekawością, bo postaci zostały stworzone w taki sposób, by w pełni ukazać widzom bogactwo charakterów i umysłów, jakimi zostały obdarzone. Żadnych papierowych bohaterów. Każdy ma swoje motywacje i nikt nie jest do końca prosty do rozszyfrowania. Tego zdecydowanie udało się uniknąć brytyjskiej produkcji.

Należy również wspomnieć o humorze, jakim nasączony jest serial. Znajdziemy wiele lżejszych i bardziej radosnych momentów serialu, chociaż niestety nie da się zapomnieć o tym, jaki dramat rozgrywa się na przestrzeni pięciu sezonów w Kornwalii. No właśnie!

Kornwalia, czyli najważniejsza bohaterka serialu Poldark - Wichry losu

To ona jest prawdziwą bohaterką tego dzieła. Cudowne zdjęcia i wysoka jakość obrazu pokazują ją w taki sposób, że każdy, nawet ten, kto nigdy o Kornwalii i jej historii nie słyszał, zakocha się w niej i zafascynuje nią dogłębnie. Dodatkowym atutem jest piękna muzyka, która tylko dodaje czaru całej produkcji.

Poldark - Wichry losu: gdzie obejrzeć

Przypomnijmy, że serial można oglądać na kanale Epic Drama, a warto, bo jest świetny! Zawsze, gdy jest emitowany na małym ekranie, serial Poldark - Wichry losu zobaczymy na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d2do2fq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2do2fq