Trwa ładowanie...

Pojutrze - oglądaj online w TV - fabuła, bohaterowie, gdzie obejrzeć

"Pojutrze" to jedna z bardziej znanych produkcji od Mistrza zniszczenia, gdyż to takim przydomkiem określa się reżysera Rolanda Emmericha, który słynie z tworzenia filmów o końcu świata, posiadających epickie efekty specjalne oraz bardzo dynamiczną i wartką akcją. Film "Pojutrze" to jeden z idealnych przykładów kina, jakie oferuje ów reżyser.

PojutrzePojutrzeŹródło: YouTube

Pojutrze - co to za film?

Pojutrze to film katastroficzny, który swoją światową premierę miał 17 maja 2004 roku. W Polsce zadebiutował niewiele później, gdyż 27 maja tego samego roku. Film trwa 124 minuty, a za jego dystrybucję odpowiedzialna była firma Cinepix. Produkcja była kręcona w Los Angeles, Nowym Jorku, Waszyngtonie, El Paso, Tokio, Toronto, Szkocji, Indiach, Montrealu, a także na Hawajach. Zdjęcia do filmu kręcono od 7 listopada 2002 roku do 18 października 2003 roku.

Pojutrze - twórcy

Reżyserią filmu zajął się Roland Emmerich. Scenariusz napisali Roland Emmerich i Jeffrey Nachmanoff. Zdjęcia wykonał Ueli Steiger. Muzykę skomponował Harald Kloser. Materiały do scenariusza dostarczył Roland Emmerich. Za przygotowanie scenografii do filmu odpowiedzialni byli m.in.: Martin Gendron, Michele Laliberte, Claude Paré, Gerald Sullivan, Tom Reta, Réal Proulx i Victor J. Zolfo. Kostiumy przygotowała Renée April. Produkcją zajęli się m.in.: Daniel Auclair, Ute Emmerich, Roland Emmerich, Mark Gordon, Kim H. Winther oraz Thomas M. Hammel. Montaż wykonał David Brenner. Dźwięk do filmu storzyli m.in.: David O. Daniel, Robert Gravenor, Paul Massey, Doug Hemphill oraz Mark P. Stoeckinger

Pojutrze - fabuła

Fabuła filmu Pojutrze opowiada historię o szybkich zmianach klimatu, które zachodzą na Ziemi i są wynikiem działalności człowieka. Jack Hall to znany klimatolog, który na własne oczy widzi na Antarktydzie oberwanie się ogromnego lodowca. Postanawia jak najszybciej wprowadzić jakieś zmiany, domagając się od polityków na konferencji prasowej, poświęconej zmianom klimatu, podjęcia konkretnych działań. Niestety, ale we wszystkich zakątkach Ziemi zaczyna już teraz dochodzić do dziwnych zjawisk atmosferycznych: w Tokio pada grad wielkości jabłek, a temperatura Oceanu Atlantyckiego obniża się o 13 stopni Celsjusza. Zjawiska stają się coraz gwałtowniejsze, doprowadzając z czasem do nastania nowej epoki lodowcowej.

Pojutrze – bohaterowie i obsada

Obsada filmu "Pojutrze" składa się z następujących aktorów i aktorek, którzy postanowili wcielić się w postaci występujące w filmie:

  • Profesor Jack Hall, klimatolog. Postać jest grana przez Dennisa Quaida,
  • Sam Hall, syn Jacka. Postać jest grana przez Jake’a Gyllenhaala,
  • Laura Chapman, przyjaciółka Sama. Postać jest grana przez Emmy Rossum,
  • dr Lucy Hall, żona Jacka. Postać jest grana przez Selę Ward,
  • Jason Evans grany przez Dasha Mihoka,
  • Frank Harris grany przez Jay’a O. Sandersa,
  • J.D. grany przez Austina Nicholsa,
  • Brian Parks grany przez Arjay’a Smitha,
  • Janet Tokada grana przez Tamlynę Tomitę.

Pojutrze - nagrody

Film Pojutrze zdobył następujące nagrody: BAFTA w kategorii Najlepsze efekty specjalne i MTV – Złoty Popcorn w kategorii Najlepsza scena akcji – zniszczenie Los Angeles. Film był także nominowany do następujących nagród: 2 nominacje do Saturna w kategoriach Najlepszy film sci-fi oraz Najlepsze efekty specjalne, nominacja do Teen Choice w kategorii Ulubiony film dramatyczny/akcji/przygodowy, nominacja do MTV w kategorii Przełomowa rola żeńska dla Emmy Rossum, nominacja do IFTA w kategorii Najlepszy aktor zagraniczny dla Jake’a Gyllenhaala oraz nominacja do Złotej Szpuli w kategorii Najlepszy montaż dźwięku - efekty i imitacje dźwiękowe.

Pojutrze - gdzie obejrzeć?

Zawsze, gdy film Pojutrze jest emitowany w telewizji, można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu, korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.