Trwa ładowanie...

Poirot - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

Z pewnością każdy wielbiciel kryminałów zna postać Herkulesa Poirota, jednego z najbardziej słynnych detektywów zaraz obok Sherlocka Holmesa. Serial o tytule Poirot, który powstał na bazie twórczości Agathy Christie opowiada o różnych, tajemniczych zagadkach kryminalnych, które rozwiązywane są z doskonałym skutkiem przez belgijskiego detektywa.

Poirot Poirot Źródło: WP Pilot

Poirot - co to za serial?

Serial Poirot jest wytworem telewizji brytyjskiej. Jest to serial kryminalny, w którym główny bohater zajmuje się rozwiązaniem różnorakich zagadek detektywistycznych. Program emitowany był w latach 1989-2013.

Poirot - twórcy

Głównym twórcą i reżyserem oraz scenarzystą serialu jest Clive Exton, pochodzący z Wielkiej Brytanii. Warto tutaj nadmienić, że twórczość serialu zawdzięczana jest także pisarce Aghacie Christie, na której to powieściach dokładnie bazują wszelkie odcinki całej serii.

Poirot - odcinki

Cała seria serialu Poirot składa się łącznie z 70 odcinków, które zawierają się w 13 sezonach. Każdy odcinek serialu opowiada zupełnie inną historię, jednakże każdy składa się z tajemnicy kryminalnej do rozwikłania przez słynnego, belgijskiego detektywa. Odcinków nie trzeba oglądać chronologicznie, z racji tego, że każdy z nich zawiera inną, niezwiązaną z poprzednim fabułę. Warto jednak oglądać je od początku do końca, zważywszy na to, że dość często mogą pojawiać się nawiązania do poprzednich historii.

Poirot - fabuła

Fabuła serialu skupia się w całości na opowieściach spisanych przez Agathę Christie. Belgijski detektyw Herkules Poirot, znany ze swojej wnikliwej inteligencji, zajmuje się prowadzeniem różnorakich śledztw, a także rozwiązywaniem spraw niewyjaśnionych śmierci bądź morderstw. W większości przypadków pomagają mu w tym jego przyjaciele, między innymi Kapitan Hastings oraz inspektor Japp ze Scotland Yardu, który chętnie korzysta ze zdolności detektywa. 

Poirot - bohaterowie

W serialu występują:

  • Herkules Poirot - tytułowy detektyw,
  • Kapitan Hastings - wojskowy weteran i przyjaciel detektywa,
  • Inspektor Japp - pracownik Scotland Yardu korzystający z pomocy detektywa,
  • Felicyty Lemon - sekretarka detektywa,
  • Ariadna Oliver - pisarka oraz znajoma detektywa.

W serialu pojawiają się także inne role drugoplanowe.

Poirot - obsada

  • Herkules Poirot - David Suchet,
  • Kapitan Hastings - Hugh Fraser,
  • Inspektor Japp - Phlip Jackson,
  • Felicyty Lemon - Pauline Moran,
  • Ariadna Oliver - Zoë Wanamaker.

Poirot - nagrody

Serial zdobył cztery nagrody BATFA oraz 12 nominacji do nagród BATFA, Emmy oraz Satelity.

Poirot - gdzie oglądać?

Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo na dowolnym urządzeniu na platformie streamingowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.