Trwa ładowanie...

Podróż za jeden uśmiech - oglądaj online w TV - fabuła, obsada, gdzie obejrzeć

"Podróż za jeden uśmiech" to jedna z ulubionych pozycji zarówno młodszych, jak i starszych widzów, którzy oglądali serial jeszcze będąc dzieckiem. Opisywana pozycja to idealny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia w rodzinnym gronie. Serial jest pełen śmiesznych historii i każdego wprowadza w radosny nastrój.

Podróż za jeden uśmiechPodróż za jeden uśmiechŹródło: YouTube
d30tk7a
d30tk7a

Podróż za jeden uśmiech - co to za serial?

Serial to polska czarno-biała produkcja dla dzieci i młodzieży z 1971 roku oparta na powieści pod tym samym tytułem autorstwa Adama Bahdaja.

Podróż za jeden uśmiech - twórcy

Seria została wyprodukowana przez Zespół Filmowy Kraj, a jej reżyserią zajął się Stanisław Jędryka. Muzykę skomponował Jerzy Matuszkiewicz. Za zdjęcia odpowiadał Stanisław Loth, za scenografię Bolesław Kamykowski.

Podróż za jeden uśmiech - odcinki

Opisywany serial liczy w sumie siedem odcinków, których długość waha się od 27 do 32 minut. W 1972 roku na bazie serii powstał kinowy film pełnometrażowy o tym samym tytule.

Podróż za jeden uśmiech - fabuła

Podróż za jeden uśmiech to historia dwóch kuzynów, którzy wyjeżdżają razem na wakacje nad morze. Na miejscu mają czekać na nich ich mamy. Zadaniem chłopców jest wyłącznie dojechać nad morze pociągiem, niestety podróż okazuje się być trudniejsza niż można by było przypuszczać. Wszystko dlatego, że kuzyni zapominają zabrać pieniędzy ze stołu. Wydaje im się, że je zgubili, więc nie chcą pojawiać się w domu i z tego powodu decydują się na podróż autostopem, co staje się początkiem szeregu przygód.

d30tk7a

Podróż za jeden uśmiech - bohaterowie

Główni bohaterowie serialu to Poldek i Duduś. Kuzyni są swoimi przeciwieństwami: Poldek jest sprytny i przebojowy, natomiast Duduś został przez rodziców rozpieszczony i przyzwyczajony do wygód. Chłopcy nieustannie się sprzeczają, jednakże również w pewien sposób uzupełniają i pomagają sobie wzajemnie. W serialu można zobaczyć także postaci, które kuzyni spotykają na swojej drodze: ciocię Anię, ciocię Ulę, Franka Szajbę, kierowcę Słyk, ojca Poldka, opiekunkę grupy kolonijnej w Kazimierzu, autostopowiczkę, Martę, gospodynię wiejską, narzeczonego Moniki, Benię Fąferską, czy też kierownika ośrodka Kmita.

Podróż za jeden uśmiech - obsada

W głównych rolach zostali obsadzeni Henryk Gołębiewski oraz Filip Łobodziński. W serialu wzięli udział także między innymi Jerzy Cnota, Jerzy Brasza, Leszek Herdegen, Alina Janowska, Jolanta Zykun, czy też Krystyna Borowicz.

Podróż za jeden uśmiech - gdzie obejrzeć

Co jakiś czas serial Podróż za jeden uśmiech jest emitowany przez najbardziej popularne stacje w telewizji. Zawsze, gdy serial jest emitowany w telewizji można go obejrzeć na żywo, na dowolnym urządzeniu korzystając z telewizji internetowej WP Pilot.

Oglądaj ulubione programy, filmy i seriale na WP Pilot, kiedy chcesz i gdzie chcesz. Telewizja online – bez umów i dekoderów, dostępna na telewizorach i smartfonach.
d30tk7a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Strefa WP Pilota na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30tk7a